czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 15.03.2016 11:33
Niepowtarzalne gospodarstwo przy kuźni w Wojciechowie Lubelskim

W miejscowości Wojciechów Lubelski, 160 kilometrów od Warszawy można spędzić weekend w miejscu absolutnie nietuzinkowym i niezwykłym – w gospodarstwie agroturystycznym położonym przy autentycznej, niemal stuletniej kuźni. Gospodarz tego miejsca jest czynnym kowalem „z dziada pradziada” i wielkim krzewicielem tego rzemiosła. Dzięki jego staraniom i niezwykłej aktywności Wojciechów zwany jest stolicą polskiego kowalstwa. To tu od ponad 25 lat odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Kowali, w których rok rocznie biorą udział dziesiątki mistrzów kowalstwa z Polski i zagranicy. Tutaj także znajduje się jedyne w naszym kraju muzeum kowalstwa polskiego.

Wojciechów to taka gmina gdzie postanowiono na bazie rzemiosła artystycznego rozwinąć także turystykę. Dzięki doskonałej lokalizacji w trójkącie turystycznym Kazimierz – Nałęczów – Puławy stanowi ona doskonałą bazę wypadową do wycieczek po Lubelszczyźnie. Ziemia Wojciechowska bogata jest w wąwozy, wzgórza, tereny zielone a powietrze jest tu bardzo czyste. Można tu cieszyć się ciszą i spokojem a na miłośników aktywnego wypoczynku czekają liczne trasy rowerowe w niedalekim Kazimierski Park Krajobrazowy.

Gospodarstwo agroturystyczne „U Kowalowej” posiada komfortowo wyposażone pokoje gościnne z łazienkami, kuchnię, jadalnię, słoneczny taras a także plac zabaw dla dzieci. Gospodyni – żona kowala oferuje smaczną domową kuchnię a także prowadzi naukę wypieku bułeczek. Kowal natomiast oferuje swoim gościom pokazy kucia żelaza, po wcześniejszym umówieniu.

Weekend w gospodarstwie w Wojciechowie to doskonała propozycja dla wszystkich szukających nietuzinkowych miejsc i wrażeń.

Szczegółowe informacje:
http://www.czerniec.pl/


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon