czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 28.11.2017 21:41
Pikniki strzeleckie Warszawa i okolice - wspaniała zabawa dla całej rodziny :)

Strzelectwo przeżywa swój renesans. Mimo, iż stereotypowe myślenie powoduje, że raczej kojarzymy je z typowo męskim sportem, nic bardziej mylnego. Mogliśmy się o tym osobiście przekonać podczas pikniku rodzinnego w Związkowym Klubie Strzeleckim, gdzie bawiły się całe rodziny, gro osób, tak jak my, nie miało wcześniej doświadczenia ze strzelaniem.

ZKS organizuje tego typu imprezy zwykle raz, góra dwa razy do roku. Sztandarowym wydarzeniem jest Dzień Dziecka na strzelnicy. W tym roku dodatkowo mieliśmy piknik na 60 lecie Klubu. Z racji pogody impreza czerwcowa jest dużo bardziej rozbudowana, jednak także jesienią spędziliśmy tu miłe kilka godzin.

Atrakcji czekających na nas na Marymonckiej 42 (okolice mostu Północnego ) jest dość sporo. Bezpłatne było strzelanie z pistoletów nabijanych prochem, w tym przypadku celowaliśmy do balonów. Tuż obok był ustawiony mini tor przeszkód, gdzie można było pobawić się bronią laserową, ta ostatnia szczególnie interesowała najmłodszych.

Dużą atrakcją było też strzelanie na strzelnicach biathlonowych. Celowanie i trafianie do odległych celów w pozycji leżącej dawało niezwykłą satysfakcję. Dodatkowo bardzo dobra organizacja pozwoliła uniknąć długich kolejek, można więc było skorzystać z okazji strzelania wielokrotnie. Dużym plusem była też opieka doświadczonych instruktorów, którzy cierpliwie instruowali i tłumaczyli najmłodszym adeptom strzelectwa tajniki tego sportu.

Kwintesencją pikniku była możliwość strzelania na klubowej strzelnicy. W ramach pikniku przygotowano specjalną promocyjną ofertę. Małe pakiety startowe zaczynały się już od 10 sztuk (w cenie 15 zł ) dostępne były też egzemplarze broni, o które nie łatwo na co dzień. Tu również nawet małe dzieci mogły liczyć na podpowiedź i instrukcje. 7-8 latkowie bez problemu radzili sobie z bronią 9 mm.

Z niecierpliwością będziemy czekali na wiosenny piknik - z okazji Dnia Dziecka.

Tym, którzy nie chcą jednak czekać do wiosny, możemy polecić Mikołajkowy Piknik Strzelecki, który odbędzie się na strzelnicy Suchodół, na południe od Warszawy. Także w tym przypadku organizatorzy szykują dla gości prawdziwe rarytasy, rzadkie typy broni i specjalne pakiety, w tym przygotowany dla najmłodszych pakiet junior w cenach odpowiadających mniej więcej warszawskiej imprezie. Miejmy nadzieję że pogoda nie pokrzyżuje planów i 2 grudnia będziemy mogli się wspólnie bawić w Suchodole.

W kalendarzu imprez strzeleckich zwykle nie brakowało też Warszawskiego Pikniku Strzeleckiego organizowanego na strzelnicy WAT na Bemowie. W tym jednak roku impreza nie była organizowana, być może wróci już w 2018 roku.

Sporty strzeleckie cieszą się rosnącą popularnością, z pewnością ciekawe i dobrze zorganizowane pikniki pomogą w umocnieniu tego trendu. Dla nas piknik poprowadzony przez ZKS był bardzo miłą pozytywną niespodzianką, zdecydowanie pojawimy się po raz kolejny na strzelnicy klubowej. Jako, że pikników strzeleckich w okolicach Warszawy nie mamy w trakcie roku zbyt wiele, warto pilnować ich dat.REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon