czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 11.10.2016 8:26
Light Move Festival Łódź + dogodny powrót pociągiem ŁKA

W miniony weekend mieliśmy możliwość uczestniczenia w kolejnej edycji oryginalnego łódzkiego wydarzenia tj. Light Move Festival.


Najważniejsze łódzkie atrakcje turystyczne przez weekendowe wieczory emanowały kolorowym oświetleniem. Oczywiście poza podświetleniami, mieliśmy też w kilku miejscach Łodzi możliwość podziwiania specjalnie stworzonych na tę okazję instalacji.


Łódź w takiej oprawie prezentowała się na prawdę imponująco. Zachęcała do odwiedzin i późnonocnych spacerów. Mimo, że nie dopisała pogoda, to chętnych na obejrzenie świetlanych instalacji było bardzo wielu.


Festival to nie tylko statyczne świetlne instalacje. Mieliśmy też do dyspozycji szereg koncertów. Dla dzieci zorganizowane specjalne świetlne warsztaty. Atrakcją dla najmłodszych był też kursujący po łódzkich ulicach zabytkowy świetlny tramwaj. Pomyślano też o miłośnikach fotografii. Akademia fotografii działała pod hasłem odkrywanie światłem.


Łódzki Festival światła przypomina swoim charakterem lubelską imprezę Festival Sztukmistrzów. Również w tym przypadku rosnąca popularność prowadzi do stałej poprawy jakości tego wydarzenia. Jak widać, odwiedzający oba miasta turyści chcą oglądać iluminacje nie tylko w tradycyjnej bożonarodzeniowej formie.


Sukces Festivalu na pewno zachęci kolejne miasta do eksperymentowania z tego typu wydarzeniami.


Przy okazji pisania o Festivalu należy wspomnieć o działaniach innych samorządowych podmiotów, które aktywnie go wspierały. Przede wszystkim bardzo postarała się Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Późnonocne pociągi odwiozły zainteresowanych turystów prosto do Warszawy. Oferowany przez ŁKA komfort podróży w sposób widoczny wyprzedza innych operujących na tej trasie przewoźników. Nie możemy nie wspomnieć, iż na co dzień, weekendowe pociągi łączą oba miasta 4 parami połączeń. Oferta stale się poprawia i można liczyć na kolejne połączenia w przyszłości. Wiosną będziemy też mieli więcej ciekawych możliwości rowerowych wycieczek w okolice Skierniewic i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.


Czekamy z niecierpliwością na kolejne tego typu imprezy. Zachęcamy do odwiedzenia Łodzi w któryś z najbliższych weekendów. Inspiracji nie powinno nam brakować.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon