czekam


Data publikacji: 08.12.2017 10:43
Weekend 09-10 grudnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejne jarmarki, tym razem Płock dołączy do działającej od zeszłego weekendu Fabryki Świętego Mikołaja w Żyrardowie. Poza tym sporo innych atrakcji przypominających nam o czasie Świąt. Warsztaty w Miejskiej Kniei "Krasnoludki dla ciebie" już w piątek, w sobotę zaś, także pośród lasów, w stajni Truskawka "Warsztaty Świąteczne". W Pałacu Kultury wielki kiermasz Warszawa wita Święta, ruszy też świąteczne oświetlenie. Nie samymi Świętami człowiek żyje, jutro nad Wisłą inauguracja neonu Dzielnicy Wisła, w planach sporo ciekawych atrakcji.


1. Jarmark Bożonarodzeniowy w Płocku - 9-10 grudnia zaprasza nas Płock, oświetlone, pełne straganów uliczki dawnej stolicy Mazowsza wyglądają w tym czasie wyjątkowo.


2. Warszawa wita Święta - wielki kiermasz w Pałacu Kultury, kupimy prezenty i ozdoby świąteczne. W sam raz, by po zakupach udać się na spacer i podziwiać świąteczne oświetlenie stolicy, które startuje właśnie w ten weekend.


3. Spotkanie z Cydrem Chyliczki - Pałac Mała Wieś - w sobotę po południu prezentacja jednych z najlepszych i najbardziej wykwintnych mazowieckich cydrów w przepięknych wnętrzach Pałacu w Małej Wsi.


4. Neon Dzielnica Wisła - impreza na Bulwarze gen. Pattona, neon ma ruszyć o 17.45, zaplanowano dwie tury warsztatów rodzinnych o 16.30 i 18.30. Już jutro, po pracy spotykamy się nad Wisłą.


5. Krasnoludki dla Ciebie albo Fabryka Prezentów - warsztaty w Miejskiej Kniei, Maków pod Skierniewicami, w piątek wieczorem lub w niedzielę. Miejsce jest niezwykłe, koniecznie trzeba je poznać.


6. Warsztaty Świąteczne Stajnia Truskawka - w sercu Kampinosu, już w sobotę arcyciekawie zapowiadające się warsztaty, koszt 70 zł od uczestnika. Warto, bo ozdoby mają być naprawdę wyjątkowe.


7. Fabryka Świętego Mikołaja Żyrardów - na inaugurację i mikołajki pogoda nie sprzyjała "Fabryce" usytuowanej w sercu industrialnej perły "osady fabrycznej". W ten weekend ma być ładniej, jeszcze w dwa następne weekendy mamy kolejne szanse by ją zobaczyć.


8. Boskie Targi Bożonarodzeniowe - Muzeum Etnograficzne - zaprasza w sobotę i niedzielę, tym razem ma być z jeszcze większym rozmachem. Dostępne na miejscu będą też poszukiwane produkty regionalne. Sobota pod znakiem wyrobów dla dzieci i zabawek, w niedzielę rządzić ma rzemiosło i etno design.


9. Wielkie Pierniczenie II - Dworek Miętne w powiecie garwolińskim zaprasza na kolejną edycję pierniczenia, sobota od 10.00 - koszt 40 zł (dziecko+dorosły).


10. Adwentowe potrawy Młyn Gąsiorowo i Gościniec Goździejewski - w sobotę, w młynie kulminacyjny (kulinarny) moment wycieczki z Globroterem pod hasłem 12 twarzy Mazowsza. Gościniec też rozpoczął adwentowy czas, w zeszły weekend mieliśmy pokaz grania na tradycyjnych ligawkach, w kolejne czekają na nas nie mniejsze atrakcje.


Trudno nie zauważyć, iż w rolach głównych podczas kolejnych weekendów będą głównie jarmarki, a będzie ich coraz więcej. Czekamy na Łowicz, Konstancin i Mińsk, przydałoby się trochę śniegu, by w pełni nacieszyć się tymi wydarzeniami. Tak czy inaczej, jarmarki to też doskonała okazja by wyjechać w okolice Warszawy na jeden dzień, już w najbliższy weekend.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon