czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Ruszył sezon zimowy na stokach w okolicach Warszawy


Data publikacji: 19.06.2019 8:57
Weekend 22-23 czerwca pod znakiem Nocy Świętojańskiej

Pogoda wciąż sprzyja planowaniu weekendowych eskapad w okolicach Warszawy. Długi weekend tym razem pod znakiem Wianków - w sposób szczególny warto polecić zabawę nad Bzurą w Motorzystani, i Kramy Inowłodzkie w przepięknej krainie Pilicy. Dla tych którzy nie chcą ruszać się daleko z Warszawy, imprezy w samej stolicy nad Wisłą i w gościnnej Wiosce Wikingów Jomsborg. Na smakoszy czekają zaś warsztaty zielarskie w Stodole Snów nad Biebrzą i Ziołowym Zakątku, Święto Wina i Sera w Sandomierzu i podobne wydarzenie w Lublinie.

Wianki w okolicach Warszawy i dalej - SOBOTA

Sobótki nad Bzurą w Moto Przystani - w sobotę od 18 bawimy się gościnnych progach Plecewickiej bazy rzecznej, od tego sezonu mamy tu też super domki, idealny pomysł na wspólną zabawę po rodzinnym spływie nad Bzurą.

Kramy Inowłodzkie -jedno z piękniejszych miejsc w okolicach Warszawy Inowłódz zaprasza na zabawę nad Pilicą, będzie się działo na zamku i w przyległościach, nie ma lepszej okazji by poznać to miejsce. Po drodze warto wpaść do bunkrów kolejowych w Konewce i Jeleniu lub/ i do Grot Nagórzyckich.

Noc Kupały w Warowni Jomsborg - dzielni wikingowie tym razem w klimatach słowiańskich, startujemy w piątek od 20, zabawa przewidziana do północy.

Wianki nad Wisłą Warszawa - tradycyjnie największa impreza będzie jednak nad Wisłą, startujemy już w południe w sobotę, pogoda ma sprzyjać upał widocznie zelżeje.

Wianki w okolicach Warszawy - Niedziela

Muzeum Osadnictwa Nadwiślańskiego - nowy super skansen w okolicach Warszawy, tym razem zabawa w klimacie Nocy Świętojańskiej, można tu przyjechać po zabawie w Julinku, Frajdalandii albo spływie z MotoPrzystani , od 13.

Noc Świętojańska na Kajaku z KS Amber - zapraszamy na Pilicę niedzielny spływ ruszy o 17.00 , pogoda wyjątkowo sprzyjająca upał chwilowo odpuszcza warto to wykorzystać. Jeżeli trafimy do Sulejowa to koniecznie trzeba odwiedzić wspomniane już Groty Nagórzyckie.

Noc Świętojańska na Świdrze - Klub Mlądż - zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych , wicie wianków, szukanie paproci i puszczanie wianeczków na wodę, Świder to piękna rzeka, szczególnie w okolicy magicznego ujścia Mieni, start o 18 w niedziele.

Ziołowe Warsztaty i Święta Chleba i Sera

Ziołowe spotkanie w Stodole Snów- już w piątek nad Biebrzę zaprasza "biebrzańska wiedźma". Może zaliczyć w przy okazji spływ na tratwach albo balony nad Biebrzą ?

Spotkania Ziołowe w Ziołowym Zakątku - jedno z piękniejszych miejsc na Nadbużańskim Podlasiu, mamy tu m.in ziołowy ogród i wspaniały sklepik, w niedziele od 14 wystartują zaś tradycyjne ziołowe spotkania z mocą atrakcji dla wszystkich zainteresowanych magiczną mocą ziół.

Festiwal Chleb Wino Ser już od piątku w Sandomierzu - kulinarna uczta potrwa do niedzieli, idealne do połączenia z wypadem do którejś z pobliskich winnic.

Czas dobrego Wina i Sera - na rynku w Lublinie - w sobotę od 10, Lublin już wkrótce będzie ponownie bardzo blisko Warszawy dzięki nowej drodze S17 skróci się czas podróży do lubelskich Winnic które idealnie można włączyć w plan wyprawy do Kazimierza.

KIEDY BRODNO BYŁO GRODEM PIKNIK ŚREDNIOWIECZNY - IMPREZA KTÓRĄ WARTO POLECIĆ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY - w średniowiecznych klimatach bawimy się w sobotę i niedziele w lesie bródnowskim.

Najbliższy długi weekend z pewnością upłynie pod znakiem Wianków - warto jednak pomyśleć o wyprawie kajakowej szczególnie iż w sobotę i niedziele upał odpuści. Można rozważyć którąś z prostych tras kajkowych w okolicach Warszawy. My już pływamy naszym własnym kajakiem Gumotex Solar.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon