czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Ruszył sezon zimowy na stokach w okolicach Warszawy


Data publikacji: 31.07.2019 21:22
Weekend 03-04 sierpnia pod Warszawą okolice i dalej :)

Wchodzimy w kolejny miesiąc z przyjemną sprzyjającą weekendowym wypadom aurom. Tym razem pod Warszawą mamy turniej rycerski w Sochaczewie, Festiwal Chleba w Kamieńczyku nad Bugiem i Jarmark Śniadaniowy w Warce. Kto chciałby ruszyć dalej może wybrać Festiwal Saski w Kutnie albo Święto tatarskie w Kruszynianach. W samej stolicy czekają ciekawe powstańcze spacery - Żoliborz, Ochota i Śródmieście. Dla aktywnych kolejna edycja kajaki z Plaży Romantyczna, flisacy ruszą też na rejs Wisłą do Torunia - można zabrać się na krótki odcinek z Warszawy do Twierdzy Modlin albo Sycymina.

1. Sochaczewski Turniej Rycerski - w sobotę w Sochaczewie,zabawę zaczynamy od 10, czeka sporo atrakcji z popisami alchemików włącznie. Można też korzystając z okazji pokajakować nad Bzurą, czeka na nas gościna Motoprzystań w Plecewicach.

2. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku - w niedziele lokalni producenci zjadą do Kamieńczyka, w sam raz by poznać nadbużańską krainę w okolicach Warszawy. Można połączyć z kajakowaniem na Bugu albo udać się na Plażę, na przykład do Kuligowa nad Wisłą.

3. Flis Obywatel Rzeki Wisły - warszawscy flisacy ruszają swoimi drewnianymi łodziami na święto Wisły do Torunia, można zabrać się tylko na jeden odcinek np do Modlina, albo przyjść obejrzeć łodzie do Portu Czerniakowskiego. Startują w sobotę ok 10.

4. Pruszków Dino Expo - mobilny pokaz potężnych dinozaurów tym razem w sobotę w Pruszkowie, jeżeli mamy w rodzinie małego fana prehistorycznych gadów, to jest pomysł na weekend. Pamiętajmy o Galerii Figur Stalowych i Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

5. Festyn Saski w Kutnie - jedno z ciekawszych wydarzeń jakie odbywają się w tym zapomnianym przez turystów mieście, pomysł na romantyczny weekend z uwzględnieniem kameralnego zamku w Oporowie i /lub posiłku w odnowionym pałacu w Malinie.

6. Sabantuj w Kruszynianach - festiwal tatarski w tatarskiej jurcie na końcu świata, jeżeli planowaliśmy wyprawę do podlaskiego tatarskiego świata to jest to właściwy moment. Startujemy w sobotę o 12.

7. Spacery Powstańcze - jeżeli zostajemy w stolicy warto wykorzystać ten czas na któryś z powstańczych spacerów, możemy wybrać się na Żoliborz z Panem Arkadiuszem Żołnierczykiem z którym śledziliśmy historię zamachu na Kutsherę - tropem pierwszych walk które wybuchły jeszcze przed godziną W, w niedziele zaś 2 spacery jeden w Śródmieściu o 13 a drugi na Ochocie o 16 obydwa z Warszawskim Zaułkiem.

8. Jarmark Śniadaniowy w Warce - tym razem w niedziele od 10. Idealne na krótki wypad nad Pilicę czeka na nas gościnna Przystań Winiary, warto udać się też do Starej Warki a także spróbować rzemieślniczego piwa w Browarce.

9. Kajaki z Plaży - kolejne edycje kajakowania z Plaży Romantyczna - w sobotę i niedziele, startujemy o 12. Niezbyt wysoka temperatura będzie wyjątkowo sprzyjać kajakowaniu. Jak zawsze zapisy prowadzi nakajak.com.

10. Spacer Jak woda kształtuje krajobraz z Fundacją Arte - na skarpie ursynowskiej poznamy wpływ wody na krajobraz, spacer dla rodzin, możliwość wygrania nagród. Start przy pętli powsińskiej o 11.

Podczas najbliższego weekendu z pewnością nasze myśli będą ciążyły ku Godzinie W, warto więc wybrać któryś z historycznych spacerów. Szykuje się też idealna aura na kajaki, w wielu miejscach wody jest jeszcze sporo ( Pilica, Bzura) i jest bardzo bezpiecznie, ruszajmy w kolejny wyprawę z Warszawy na weekend.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon