czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 19.09.2019 22:19
Weekend 21-22 września okolice Warszawy a może dalej :)

Przed nami kolejny weekend, pogoda znacznie się poprawi, dając okazje na kolejne ciekawe wypady. W Żyrardowie czeka Chmielfest, w Grójcu 600 lecie miasta,historyczna zabawa w Bałtowie i Warowni Jomsborg, prawdziwe starożytne igrzyska zaś w Lublinie - Bogowie Wojny. Łasuchów może skusić festiwal Czekolady i Słodyczy w Sandomierzu.


1. Dziady Kazimierskie zakończenie lata - weekend zaczynamy z wysokiego C, koncert cenionej w wiślanym środowisku kapeli w pawilonie Fala nad Wisłą, startujemy o 20.00

2. Chmielfest w Żyrardowie - kolejny festiwal rzemieślniczego piwa w industrialnym Żyrardowie, z pewnością warto rozważyć tą propozycje i udać się na spacer z chmielem w tle.

3. 600 lecie Grójca - 3 dni zabawy, z kulminacją w sobotę, inscenizacja historyczna, koncert zespołu Goya i laserowe pokazy. Z Grójca mamy moment do Pałacu w Małej Wsi , Rezerwatu Modrzewina czy krainy Cydru Ignaców.

4. Bogowie Wojny Lublin- wielka historyczna rekonstrukcja na Arenie Lublin, moc starożytnych klimatów w tym znani z pruszkowskich Artefaktów - Hellas et Roma.

5. Pożegnanie lata Warownia Jomsborg - historyczny weekend u Wikingów - u wilków północy jest zawsze przyjażnie a dodatkowo nie tracimy czasu na dojazd, każdy ma tu blisko.

6. Festiwal Czekolady i Słodyczy w Sandomierzu - jedno z kultowych sandomierskich wydarzeń przedłużających sezon turystyczny, znakomity powód by rozważyć weekendową wyprawę do San Domingo.

7.Dni Transportu Publicznego w Warszawie - gratka dla fanów transportu publicznego szczególnie tych najmłodszych, przejażdżki zabytkowym taborem i zwiedzanie zajezdni.

8. Piknik u Dinozaura Dyzia - Muzeum Geologiczne zaprasza na kolejne tematyczne wydarzenie, w sam raz na dni z gorszą pogoda, można też złapać bakcyla na większą wyprawę np do Bałtowa. Spotykamy się w niedziele o 10.00.

9. Historyczny weekend w Bałtowie - Polska stolica Dinozaurów nie przestaje zachęcać nowymi atrakcjami, tym razem głównym motywem będą historyczne rekonstrukcje.

10. Spacer Obrona Warszawy wrzesień 1939 - Arkadiusz Żołnierczyk tym razem oprowadzi nas po miejscach związanych z obroną stolicy podczas wojny obronnej 1939, startujemy na pl Zamkowym o godz 11.

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, tym bardziej warto wykorzystać nadchodzące słoneczne dni, czeka na nas kilka ciekawych wydarzeń, możemy też pomyśleć o odwiedzeniu Wrzosowiska Mostówka albo ruszyć na kajaki w okolicach Warszawy to już ostatnie takie weekendy.REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon