czekam

Jesienna Energylandia i dodatkowa zniżka na 2019 rok

loty balonowe Biebrza i nie tylko wrześniowa promo  od  lataniebalonem.pl

HITY września najciekawsze weekendowe wydarzenia w jednym miejscu


   Wyszukiwanie wg.: lowicz
Data publikacji: 15.11.2016 10:47
Łowickie klimaty - Guzów- Nieborów- Łowicz - Skanseny- Oporów

Mini weekendowa trasa, której osią jest nieodległy Łowicz, może być zarówno wycieczką jednodniową jak też ciekawą wyprawą na dwa dni. Kusi możliwością uczestnictwa w łatwym i przyjemnym spływie kajakowym Bzurą. Zwiedzanie pobliskich skansenów pozwoli zaś zapoznać się z kulturą łowicką, którą zwykle stereotypowo kojarzymy tylko z wycinankami.


Proponujemy rozpoczęcie trasy od zwiedzenia rekonstruowanego pałacu w Guzowie. Ta monumentalna budowla jest jedną z największych tego typu na Mazowszu. Dziś można spojrzeć na pałac z bliska od strony ogrodu. Jedyną w pełni odnowioną jego częścią jest dawna przypałacowa kaplica. Pokazuje ona jednoznacznie, jak mógł wyglądać budynek w czasach świetności. Miejmy nadzieję, iż już niedługo cała jego bryła będzie prezentowała się równie okazale.


Drugim punktem na naszej trasie będzie ogród i pałac w Nieborowie. Jedno z najbardziej urokliwych miejsc Mazowsza. Szczególnie warte odwiedzenia budzącą się wiosną i złotą polską jesienią. Dla fanów założeń ogrodowo-parkowych, po drodze do Łowicza, mamy jeszcze park w Arkadii. To miejsce możemy odwiedzić wracając do stolicy.


Z Nieborowa już tylko 10 kilometrów i jesteśmy w Łowiczu. Tutaj spędzimy kilka najbliższych godzin. Warte naszej uwagi są przede wszystkim dwa tutejsze rynki. Na Starym Rynku mieści się muzeum regionalne, na którego tyłach znajduje się mini ekspozycja kultury łowickiej. Rynek stary musiał wyglądać jeszcze bardziej imponująco przed rozbiórką ratusza, który mieścił się w jego centrum. W rogu rynku, na przeciw katedry, znajduje się informacja turystyczna, która udzieli nam wyczerpujących informacji na temat atrakcji Łowicza i okolic.


Spacerujemy ulicą Zduńską w kierunku trójkątnego rynku. Już sama ulica warta jest naszej uwagi. Zaglądając do bram prowadzących w podwórka odnajdziemy jeszcze resztki obrazu Łowicza z przeszłości. Trójkątny rynek jest kolejnym ze skarbów Łowicza. Tutaj odbywały się cykliczne targi, tu tworzyła się handlowa potęga Łowicza. Do centrum możemy wrócić równoległą do Zduńskiej ulicą Podrzeczną, gdzie znajdziemy m.in. ślady przeszłości związane z ewangelicką historią Łowicza. Przykładowo, na skrzyżowaniu z Browarną, mieści się były kościół ewangelicki o ciekawej klasycystycznej architekturze. Znajdziemy tu także szereg ciekawych kamienic. Ulicą tą dojedziemy do Bazyliki Katedralnej w Łowiczu. Widok od tej właśnie strony jest niezwykle ciekawy. Sama Bazylika również warta jest oddzielnej uwagi. Na chwilę odpoczynku możemy wybrać jedną z pięknie usytuowanych restauracji, tj Powroty lub Polonia. Jeżeli decydujemy się na nocleg w Łowiczu to polecamy hotelik Polonia. Oferta cenowa jest bardzo atrakcyjna, należy jednak pamiętać o rezerwacji pokoju w części, która oferuje łazienki jako standard. Popołudniu możemy zrobić sobie krótki spacer w kierunku kolejnej urokliwej części Łowicza. Idąc ulicą 11 listopada, na początku natkniemy się na niewielki uroczy kościółek św Leonarda. Dalej, ulicą 1 maja, a następnie Turystyczną i Pałacową dotrzemy do ciekawych budynków o charakterze fortyfikacyjnym. Jednym z nich jest dom-pałacyk generała Klickiego, w którym dziś mieści się galeria malarstwa. Odbywają się tu też cykliczne wernisaże. Nieopodal, w parku im. Generała Klickiego znajdziemy imponującą wieżę. Sama historia generała i jego związków z Łowiczem jest bardzo ciekawa i warto się z nią przy okazji zapoznać.


Jeżeli decydujemy się na nocleg w Łowiczu, możemy rano wybrać się na mini spacer nad Bzurą udając się w kierunku parku miejskiego. Interesującą opcją jest skorzystanie z oferty łowickich kajaków i uczestnictwo w prostym, niewymagającym spływie kajakowym. Jeżeli chcemy zaś dalej podróżować po ziemi łowickiej, to najlepszą propozycją będzie zwiedzenie urokliwego skansenu kultury łowickiej w Maurzycach. Wiosną skansen otwiera ekspozycje wewnątrz budynków. Obiekt znajduje się nieopodal Łowicza. Kontynuując szlak związany z folklorem, udajemy się do prywatnego skansenu w Sromowie. Kolejną atrakcją na naszej trasie może być urokliwy zamek w Oporowie. To jeden z najlepiej zachowanych i wyjątkowo atrakcyjny dla fanów fotografii obiekt. Wiosną urzeka okalający go ogród. Periodycznie na zamkowym dziedzińcu odbywają się koncerty a także popisy rekonstruktorów z pobliskiej Łęczycy. Warto śledzić profil zamku by dostosować plan naszej wycieczki do tych wydarzeń.

Jeżeli zaplanowalibyśmy wyprawę jedynie do samego Łowicza z ewentualnym spływem kajakowym, możemy skorzystać z oferty kolei Mazowieckich. Dowiozą nas z Warszawy bezpośrednio na miejsce. Pamiętajmy, że podróżując z tym przewoźnikiem przewóz rowerów mamy gratis. Umożliwia nam to zorganizowanie ciekawych, niezbyt forsownych wycieczek z Łowicza do pobliskich, opisanych wyżej atrakcji.

Autem droga powrotna z Łowicza do Warszawy nie powinna zająć nam więcej niż godzinę czasu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 28.06.2017 11:33
Plaża Łowicz - miejsce relaksu i kajakowa baza na Bzurze

Ruszył wyczekiwany przez mieszkańców projekt Plaża nad Bzurą w Łowiczu. W ten sposób to urokliwe miasto zyskało dodatkową atrakcję, która, miejmy nadzieję, przyciągnie tu jeszcze więcej weekendowych turystów.


Plaża ma w założeniu być miejscem, gdzie będzie można pograć w siatkówkę plażową, posłuchać ciekawych sobotnich koncertów, czy wziąć udział we wspólnym treningu zumby. Nie wykluczone, że również tutaj odbywać się będą treningi sztuk walki, wszak Łowicka Akademia Sportu ma na tym polu nie małe osiągnięcia.


Atrakcją plaży są też kajaki, bezpośrednio z małego pomostu możemy wyruszyć na krótki i niewymagający spływ Bzurą. Dla bardziej ambitnych w grę może wchodzić wyprawa do samego Sochaczewa, lub jeszcze dalej, do Moto Przystani w Plecewicach. Kajaki najlepiej zamówić w firmie Łowickie Kajaki.


Dużym atutem plaży jest jej usytuowanie tuż przy parku i dużych placach zabaw dla dzieci. W ten sposób najmłodsi znajdą w niewielkiej odległości szeroki wachlarz atrakcji, które na pewno trafią w ich upodobania.


Łowicz to wciąż bardzo niedoceniane miasto. Bliskość Warszawy, doskonałe połączenie kolejowe ze stolicą a także pobliskie atrakcje, które możemy zwiedzić po drodze jak Pałac w Nieborowie, Arkadia czy skansen w Maucurzycach powinny w długiej perspektywie poprawić sytuację. Plaza jest tu istotnym pozytywnym elementem.


Łowicz to też doskonały cel na rowerową wycieczkę. Rower w Kolejach Mazowieckich przewozimy gratis. Z Łowicza możemy udać się do Arkadii, Nieborowa a nawet dalej do Skierniewic. Z tej ostatniej miejscowości wrócimy do stolicy zarówno KMką lub przyspieszonymi weekendowymi pociągami ŁKA.


Paleta okolicznych atrakcji stale się powiększa. W okolicach Bolimowa powstało niedawno ciekawe miejsce, gdzie możemy obcować z różnorodnymi zwierzętami. Pawie Oczko, bo o nim mowa, ma szansę stać się żelaznym punktem na trasie rodzinnych wycieczek z Warszawy do Łowicza.


Sam zaś Łowicz to idealne miasto na jednodniową wycieczkę z Warszawy. O planie ciekawego spaceru już na portalu pisaliśmy. Dodatkowo podczas wakacyjnych miesięcy mamy szansę wziąć udział w gratisowym spacerze z przewodnikiem. Spacery ruszają w każdą niedzielę o 13.00.


Co zaś do samej plaży, zgodnie z zapewnieniami organizatorów będzie się ona rozwijać. Szczególnie oferta koncertów i aktywnego spędzania czasu ma być stale uzupełniana. Warto tu wpaść, by przekonać się jak zmienia się Łowicz.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwode lowicz na1dzien kajaki
Data publikacji: 06.04.2016 22:35
Bzura przywracana Łowiczowi - łowickie kajaki zapraszają

Łowicz to jedno z tych miejsc w bezpośredniej bliskości Warszawy, które bezsprzecznie zasługuje na większą uwagę. Dzięki poprawie infrastruktury, mamy możliwość szybkiego dojazdu bezpłatną autostradą A2, alternatywą są też koleje mazowieckie z opcją darmowego przewozu roweru.


Mimo tych możliwości Łowicz cierpi na brak promocji w Warszawie i okolicach, administracyjnie znajduje się bowiem w województwie łódzkim, omijają go więc wspierane przez władze samorządowe projekty turystyczne województwa mazowieckiego. Jest to paradoks i kwestia do zastanowienia, ale nie o tym miała być mowa...


Łowicz zachwyca dwoma rynkami w tym bardzo oryginalnym, trójkątnym rynkiem. Łącząca je ulica Zduńska zasługuje na oddzielną uwagę, warto też wejść w niektóre bramy, by przenieść się w czasie, ma to swój niewątpliwy urok.


W ostatnich latach nabierają tempa działania na rzecz turystyki aktywnej, dzięki nim mamy wreszcie w Łowiczu "łowickie kajaki"- wypożyczalnie sprzętu kajakowego, która oferuje dobry produkt w atrakcyjnej cenie. Mało tego, w ramach promocji aktywnego spędzania czasu zdarzają się możliwości bezpłatnego spływu, tak dzieje się m.in. w przypadku corocznego zimowego spływu Bzurą. Radzimy śledzić facebookowy profil łowickich kajaków by nie ominąć żadnej tego typu okazji. Bzura w tym miejscu jest rzeką łatwą i nadaje się na spływ rodzinny, w tym dla osób stawiających w kajakarstwie pierwsze kroki.


W słoneczne dni można też spacerować po położonym nad Bzurą parku miejskim, bądź odpocząć na ławeczkach nad samą rzeką. Od jakiegoś czasu toczy się również dyskusja na temat utworzenia plaży miejskiej w Łowiczu, aktywność i presja mieszkańców nie pozwalają władzom pomijać tego jakże istotnego dla rozwoju aktywności sportowej i turystyki projektu.


Łowicz może też być doskonałą bazą do wycieczek rowerowych, szczególnie ciekawa i niezbyt trudna jest trasa do parku w Nieborowie, dla bardziej wytrwałych można kontynuować wycieczkę do Skierniewic, po czym wrócić do Warszawy, korzystając z nowych połączeń ŁKA, również w tym przypadku rower przewieziemy gratis.


Ma też Łowicz niezwykle szczęście, iż sprawy jego rozwoju leżą na sercu niezwykłemu człowiekowi, propagatorowi życia z pasją, sportu pod każdą postacią, zaangażowanemu w projekt Łowickiej Akademii Sportu Panu Kamilowi Sobolowi. Energia Pana Kamila i jego akcja "Żyj z Pasją" pozwala wierzyć w lepsze czasy dla Łowicza. Wkrótce nasza relacja z otwarcia sezonu kajakowego w Łowiczu.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 31.05.2018 10:36
Dzień dziecka 4 oryginalne propozycje + Pendolino gratis :)

Jako iż dzień dziecka wypada w tym roku w długi weekend, mamy prawdziwy wysyp atrakcyjnych propozycji dla najmłodszych. Wybraliśmy 4 z nich, niepowtarzalne, zaplanowane w okolicach Warszawy lub samej stolicy.

Dzień dziecka na Wyspie Poniatówka - 3 czerwca mamy szanse by bawić się z najmłodszymi w samym sercu Warszawy, na wiślanej Wyspie Poniatówka. Zabiorą nas na nią "całkiem darmowo" tradycyjne drewniane łodzie. Doskonała okazja by poznać ludzi Wisły. Szczegóły na Taxi Wisła.

Strzelecki piknik Wystrzałowy Dzień Dziecka -Strzelnica ZKS Marymoncka w sobotę 2 czerwca od 10.00- moc atrakcji dla najmłodszych. Wiele z nich w pełni darmowych, prawdziwy rarytas wśród propozycji na ten specjalny dzień. Jesienny piknik, zrobił na nas jak najlepsze wrażenie nie inaczej będzie też z pewnością tym razem.

Święto Lnu Żyrardów - w piątek w ramach święta najmłodszych specjalna strefa zabaw czynna przez cały dzień, zwieńczeniem dnia będą koncerty.Idealna okazja by udać się na spacer śladem Fabrycznej Osady, temperatura będzie nas też skłaniać by odwiedzić zalew żyrardowski, który przechodzi wielką metamorfozę czy zdąży na nowy turystyczny sezon?

Kajakowy dzień dziecka nad Bzurą Łowicz - w niedziele okazja by gratisowo popływać na kajakach w Łowiczu, klimatyczna plaża z palmami kusi. Można pospacerować po mieście, jest też opcja połączenia tej wycieczki ze zwiedzaniem Arkadii lub/i kolorowego Skansenu w Maurzycach. A gdyby bardzo spodobały nam się kajaki możemy w drodze powrotnej ruszyć do Motoprzystni w Plecewicach tu czeka na nas rodzinny kamping, plaża i zabawa przy ognisku.

Darmowy przejazd dla dzieci w PKP Intercity - w tym roku 1 czerwca wypada niezwykle korzystnie, w sercu długiego weekendu, z nieba spada nam też coroczna oferta PKP intercity, tylko tego dnia dzieci pojadą pociągami przewoźnika zupełnie za darmo. Może wypad na 1 dzień nad morze?, kuszą też Toruń, Ciechanów i Katowice, do tego ostatniego miasta rodzice pojadą w najbardziej korzystnych cenach.

Dla tych którzy zostają w Warszawie wciąż jest nadzieja, przewidywania co do temperatur są iście letnie, to one będą pchały nas nad wodę, w okolicach Warszawy wciąż znajdziemy sporo ciekawych propozycji, by miło i oryginalnie spędzić dzień dziecka i cały czerwcowy długi weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 17.05.2016 17:14
Okolice Warszawy - urokliwe miasta - Płock, Łowicz,Żyrardów, Puławy, Otwock

Okolice Warszawy - znajdziemy tu kilka ciekawych aczkolwiek nieoczywistych celów na nasz weekend. Zachęcamy, każdy mieszkaniec Warszawy i okolic powinien je znać i polecać, promując jednocześnie swój region. Najbliżej pod Warszawą znajdziemy Otwock. Dawne uzdrowisko a w tym roku kulturalna stolica Mazowsza. Wybór związany z obchodzonym właśnie jubileuszem nadania praw miejskich. To podwarszawskie miasto zachęca do spacerów. Propozycje umieściliśmy w osobnym artykule, podobnie jak możliwość zwiedzenia Pałacu w Otwocku Wielkim. Warto też śledzić planowane na ten rok imprezy, tak by wizytę w tym miejscu połączyć z jedną z nich, np. już 27-29 maja Festiwal Świdermajer.


Nieco dalej, ale wciąż w rozsądnych okolicach Warszawy znajdziemy perłę Mazowsza - Płock. To miasto szczególnie polecamy na romantyczny weekend. Tak jak w przypadku Otwocka, w Płocku zaplanowany jest szereg imprez w tym na początku czerwca Jarmark Tumski. Gdybyśmy chcieli skorzystać z obsługi przewodników polecamy Duces Mazovie, którzy oprowadzą nas w historycznych strojach, szczególna frajda dla dzieci. W drodze do / z Płocka polecamy zatrzymać się w klimatycznym Czerwińsku nad Wisłą, można udać się też do nastrojowego Nowego Duninowa lub wpaść do Sannik. Możliwości jest tu wiele i to z pewnością nie na jeden weekend pod Warszawą. Wielką zaletą Płocka są też relatywnie tanie hotele, w promocjach możemy znaleźć noclegi już od 100 zł. W wakacje lokalna organizacja turystyczna zaprosi na weekendowe spacery z przewodnikiem po Płocku.


Niewątpliwie miejscem do odkrycia jest Żyrardów. Już w ten weekend Święto Lnu uświetni m.in. koncert zespołu Kult. Również w tym przypadku to interesujące miasto zaoferuje nam kilka ciekawych imprez w ramach obchodów 100 lecia osady fabrycznej. Cześć z nich będzie w klimacie francuskim z racji oczywistych związków Żyrardowa z tym właśnie państwem. Trasę po Żyrardowie opisaliśmy w specjalnie dedykowanym artykule. Jeżeli ktoś chce spędzić więcej czasu pod Warszawą to może powiązać wycieczkę do Żyrardowa z wizytą w Grodzisku. Tam też znajdzie sporo ciekawej, willowej architektury.


Kolejny na naszej liście weekendowych propozycji jest Łowicz, piękne dwa rynki, ślady wielokulturowego dziedzictwa Łowicza, a także militarna architektura związana z generałem Klickim. Do tego park nad Bzurą a wkrótce, trzymajmy kciuki, plaża miejska. W samym mieście i okolicach mamy też ciekawe skanseny. Pod drodze z /do Łowicza możemy odwiedzić Nieborów, Arkadię czy też wpaść do niezwykłej parowozowni Skierniewice, wielka atrakcja dla dzieci. Łowicz doskonale nadaje się jako baza na prosty i przyjemny weekendowy spływ kajakowy, polecamy Łowickie Kajaki.


Kończymy Puławami. Często pomijane w trasie do Kazimierza Dolnego mogą być samodzielnym celem weekendowego wypadu z Warszawy. Wspaniałe zabytki pozostawione po Czartoryskich, świątynia Sybilli, domek gotycki czy wreszcie stylizowany na Panteon obecny kościół p.w. WNMP, do tego wspaniały park i bulwary wiślane. Nieopodal znajdziemy też urokliwą miejscowość z ciekawymi zabytkami Gołąb. Jest tu też muzeum rowerów, doskonała atrakcja dla dzieci. W sezonie letnim możemy udać się do Stężycy na wyspę Wisła by miło spędzić czas nad wodą.


Każde z tych miast, może poza Płockiem, ma bardzo dobre połączenia kolejowe Kolei Mazowieckich a w przypadku Puław PKP IC.


Pozostaje tylko wziąć w rękę kalendarz i wybrać nasz cel na kolejny weekend w okolicach Warszawy. Zapraszamy.z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon