czekam


   Wyszukiwanie wg.: nakolejnyweekend
Data publikacji: 28.09.2017 22:34
Weekend 30IX-1X pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Ostatni weekend września obfituje w ciekawe imprezy: Light Move Festival w Łodzi oraz piwne festiwale w Piotrkowie Trybunalskim i Żyrardowie. Do tego możemy dodać historyczne spotkanie w Pałacu w Małej Wsi. Na aktywnych czeka akademia pod żaglami, spływ all boats z plaży Romantyczna czy rajd nordic walking w Puszczy Kampinoskiej a także sprzątanie Liwca na kajaku z Przystań Liwiec. Amatorzy regionalnych smaków mogą udać się na święto indyka do Dworu Mościbrody pod Siedlcami, po drodze kusi Gościniec Goździejewski.

1. Light Move Festival - wspaniałe iluminacje już od piątku w Łodzi, dodatkowo możemy się tam udać lub wrócić komfortowym pociągiem ŁKA. Warto zmontować też weekendowy wypad do Piotrkowa, gdzie czeka Olbracht Fest a w niedzielę Święto Latawców.

2. Olbracht Fest i Święto Latawców - Olbracht Fest w mieście piwowarów - doskonała okazja by poznać Piwne Łaźnie i Muzeum Browarnictwa. W niedzielę na terenie aeroklubu wielkie pokazy latawców.

3. Pałac Mała Wieś - niedzielne zwiedzanie z prezentacją przygotowaną przez doskonałe Stowarzyszenie Stanisławowskie. W sam raz na słoneczny niedzielny weekend.

4. Dwór Mościbrody - Święto Indyka - zabawa w rytmie disco - a dodatkowo możliwość spróbowania regionalnych potraw z indykiem w roli głównej.

5. Industrialny Festiwal Piwa Żyrardów - gdyby Piotrków był za daleko mamy ciekawą alternatywę, najlepsze rzemieślnicze browary w sercu industrialnego Żyrardowa, wrócić możemy regionalnymi kolejami :)

6. All boats - spływ z plaży Romantyczna - zaplanowany na sobotę masowy spływ wszystkiego co pływa, z Wawra wprost do serca stolicy.

7. Sprzątanie Liwca z kajaku 1 października - kajakowa impreza z Przystań Liwiec i przyjaciele na koniec sezonu na Liwcu, w sam raz by przy okazji wpaść na Święto Indyka pod Siedlcami, albo spróbować regionalnych smaków w Gościńcu Goździejewskim.

8. Rajd Nordic Walking w Kampinosie - Fundacja Promocji Rekreacji KiM proponuje rajd dla twardzieli 25 km, można też pójść skróconą wersją. Start w sobotę o 9.00 w Truskawiu.

9. Akademia pod żaglami - fundacja Szerokie Wody zaprasza indywidualnych kursantów i grupy na nową edycję akademii. Będziemy się uczyć żeglowania na Wiśle. Warto, bo uczestnictwo jest bezpłatne. Pływamy aż do końca listopada.

10. Berlin Lights Festival - gdybyśmy zaś planowali w najbliższych dwóch tygodniach wypad do Berlina, to mamy kolejny powód by go nie odpuszczać - startuje magiczny Lights Festvial.

Ostatni weekend września będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, wreszcie dopisze nam słońce. Warto się zmobilizować, szczególnie, że imprezy w Łodzi, Piotrkowie i Żyrardowie prezentują się nader interesująco. A może skuszą nas dwór w Mościbrodach albo pałac w Małej Wsi, obydwa kryją ciekawą historię.

żródło zdjęcia i więcej informacji o Light Move Festival na www.lmf.com.pl

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 03.01.2017 19:04
Weekend 6-8 stycznia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Długi weekend styczniowy zapowiada się mroźnie, szykuje nam się nawet minus kilkanaście stopni w nocy. Nie skłania to do dalekich eskapad. Możemy jednak pokusić się o odwiedzenie ciekawych miejsc niedaleko lub w samej stolicy. Trwa Zimowa Otwarta Ząbkowska. 7 stycznia możemy zwiedzić tajemniczy obiekt Alfa, odbywają się wesołe spacery po Łazienkach. Choć w najbliższy weekend na te ostatnie brak jest miejsc, to zaraz po weekendzie we wtorek i środę możemy udać się na spacer bez rezerwacji, start o godz 19.00. Morsy nie zwalniają tempa, grupa Kriofaza z Pruszkowa tradycyjnie zaprasza na morsowanie w sobotę i niedzielę. W niedzielę nad Wisłą - wiślany toast, szczególna okazja by dobrze rozpocząć Rok Rzeki Wisły 2017. Kuszą też narciarskie stacje położone w odległości ok 2 godzin jazdy, w Świętokrzyskim mamy Krajno, Niestachów i Szwajcaria Bałtowska.


1. Otwarta Ząbkowska - trwa zabawa na Pradze, w długi styczniowy weekend przygotowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Warsztaty lepienia z gliny, wspólne gotowanie, otwarte galerie i koncerty.


2. Obiekt Alfa - najbliższy termin grupowego zwiedzania to 7 stycznia, dobre przetarcie przed Nocą Fortyfikacji, podczas której to miejsce zagra jedną z głównych ról.


3. Morsowanie z Kriofazą - Morsy wpadły już w swój rytm, w Pruszkowie spotykają się regularnie w każdą sobotę i niedzielę. Po drugiej stronie Wisły można spróbować swoich sił na Glinkach w Zielonce wraz z Morsami Zielonka.


4. Wesoły Nocny Spacer po Łazienkach - jeden z weekendowych hitów, rezerwować należy z odpowiednim wyprzedzeniem. W kolejnym tygodniu będzie jednak szansa by udać się na spacer bez rezerwacji. Otwarte spacery we wtorek i środę.


5. Wiślany Toast - środowisko wiślane zbierze się w niedzielę na Cyplu Czerniakowskim, Nowy Rok to dla nich rok szczególny, rusza Rok Rzeki Wisły.


6. Zima wraca a wraz z nią możliwość krótkich wypadów na narty - stoki w świętokrzyskim Krajno, Niestachów i Szwajcaria Bałtowska, na Lubelszczyźnie Stacja Kazimierz i Parchatka czekają na turystów, nieco dłuższa jest droga do Jacni ale tam za to czeka też piękny Zamość.


7.Łucznicza Siekierezada w forcie Blizne - w sobotę rusza 3 etapowa gra terenowa, raczej dla zawodowców niż amatorów, ale jest to dodatkowa okazja by spróbować łucznictwa w zimowej scenerii kontaktując się z 3D Archery Path.


Kolejne weekendy będą zwiększały dawkę weekendowych atrakcji. Zbliżają się zimowe rekonstrukcje. Już 21 stycznia pierwsza edycja Nocy Fortyfikacji. Wraca zima, tym piękniej będą wyglądały warszawskie iluminacje. Kto nie był, musi koniecznie zaliczyć mappingi w Wilanowie. Przed nami kolejny ciekawy weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nakolejnyweekend
Data publikacji: 05.12.2016 13:55
Weekend 10-11 grudnia Warszawa okolice i nie tylko :)

Coraz mocniej wchodzimy w okres Świąteczny, kolejne kameralne Jarmarki przed nami, startuje Fabryka Świętego Mikołaja w Żyrardowie, po drodze możemy odwiedzić Pruszków gdzie również odbędzie się podobna impreza pod hasłem Jarmark Wczesnośredniowieczny. 11 grudnia wreszcie otwiera się ultra nowoczesna Stacja Kolejowa w Łodzi Nowa Łódź Fabryczna dla fanów kolei to prawdziwa gratka, będzie też łatwiej dojechać do tego miasta na weekend. My już w najbliższy ruszamy do Se-ma-fora. Także 11 o 11 wypatrywać będziemy Mikołaja w Julinku, specjalna impreza dla gości indywidualnych potrwa do popołudnia.


1. Fabryka Świętego Mikołaja Żyrardów - startujemy o 14 , idealna okazja by odwiedzić uroczy Żyrardów a przy tym sprawić frajdę najmłodszym, Muzeum Lniarstwa zmieni się w Fabrykę Świętego Mikołaja, tego ostatniego spotkamy tu o każdej pełnej godzinie.


2. 150 lat komunikacji tramwajowej w Warszawie - parada wagonów ruszy w niedziele o 12 z placu Narutowicza, później dzień otwarty w Zakładzie Napraw Tramwajowych na Młynarskiej. Dzieci będą zachwycone.


3. Otwarcie Dworca Kolejowego Łódź Fabryczna w niedziele 11 grudnia, dla fanów kolei i dzieci to nie lada gratka, będzie sporo atrakcji od Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, jej pociągami można też dojechać w weekend do/ z Warszawy.


4. Mikołaj w Julinku - Mikołajkowa impreza otwarta dla klientów indywidualnych w niedziele 11 o 11. Park Rozrywki Julinek wraz ze szkołą cyrkową to miejsce nie zwykle przyjazne dla dzieci, warto powitać tu ich ulubionego Świętego.


5. Jarmark w Kazimierzu Dolnym - jedno z ulubionych weekendowych miejsc warszawiaków w najbliższy weekend w specjalnej Bożonarodzeniowej kreacji. Nie zapomnijmy wpaść do klimatycznej Klubojatki i spróbować piw z Browaru Zakładowego.


6. Mini Jarmark Wczesnośredniowieczny w Pruszkowie - jeżeli preferujemy krótkie wycieczki możemy udać się do Pruszkowa, tutaj czeka na nas ciekawe kameralne Muzeum Hutnictwa Starożytnego organizator imprezy i oryginalna Galeria Figur Stalowych.


7. Kolei na Kowno - rusza wycieczka Podlaskiego PTTK z Białegostoku, promujące najbardziej litewskie z litewskich miast, warto zapoznać się z tą ofertą może skorzystamy z niej w przyszłości, samo Kowno można też doskonale powiązać z wycieczką do Wilna, trwa promocja LOT w ramach której bilety do stolicy Litwy kupimy za 209 zł.


8. 11 grudnia Kiermasz Bożonarodzeniowy przy Muzeum Etnograficznym - ozdoby i regionalne przysmaki z całej Polski do nabycia na licznych stoiskach, które będą nas kusić już w najbliższą niedziele.


9. I międzynarodowa wystawa psów rasowych w Lublinie - targi Lublin ruszają z kolejną imprezą - dla fanów czworonogów może to być ciekawy powód do wybrania się na weekend do Koziego Grodu.


Warto korzystać z przed Świątecznej magii i wybrać się poza Warszawę także w najbliższy weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 14.11.2016 12:48
Weekend 19-20 listopada pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Nie zwalniamy tempa, najbliższy weekend przyniesie znowu szereg ciekawych propozycji. Możemy wybrać się na Święto Młodego Wina do Sandomierza, kusi też specjalne wieczorne zwiedzanie Hydropolis we Wrocławiu. W Warszawie i okolicach zaś duży wybór interesujących wydarzeń. W Nadarzynie wystawa Warsaw Moto Show, Służewski Dom Kultury zaprasza na 4 urodziny Stowarzyszenia Miłośników Klocków Lego, natomiast w sobotę rusza Kosmiczna Wystawa Gateway to Space w Muzeum Nauki na Mińskiej. Jak jesteśmy już po drugiej stronie Wisły to może zainteresuje nas wykład ,,Praski półświatek i jego zwyczaje'' w piątek w Grochowskim Centrum Kultury. Sezon nad Wisłą się nie kończy, klub Rejs zaprasza w sobotę na inaugurację sezonu zimowego. Start o 12.00.


1. Święto Młodego Wina Sandomierz - kolejna okazja by odwiedzić to przepiękne miasto, przy okazji poznać mający się coraz lepiej okoliczny biznes winiarski. Doskonały pomysł na przedłużenie sezonu turystycznego.


2. Nocne zwiedzanie Hydropolis Wrocław - jedna z najnowszych super atrakcji we Wrocławiu, tym razem unikalna możliwość nocnego zwiedzania. Organizuje Vip Travel Wrocław - zgłoszenia tylko dzisiaj do końca dnia. Kolejna szansa zapewne już w grudniu.


3. Zbudujmy to razem z klocków Lego - Stowarzyszenie miłośników klocków lego ze Służewia zaprasza na wspólną zabawę w sobotę od 9.00 do 18.00 i w niedzielę od 9.00 do 16.00. Spotykamy się w Służewskim Domu Kultury.


4. Moto Show Nadarzyn - kolejna edycja motoryzacyjnego show wystartuje już w piątek 18 listopada. Doskonały dojazd z Warszawy i przednia zabawa dla fanów motoryzacji. W drodze na/z Show można też zahaczyć o Galerię Figur Stalowych i obejrzeć wiernie odtworzone stalowe modele sportowych samochodów.


5. Gateway to Space - kosmiczna wystawa - otwarcie w sobotę o 10.00 - historia kosmicznych podróży od ich początku do dnia dzisiejszego. Muzeum Nauki na Mińskiej zaprasza.


6. Do lata - otwarcie sezonu zimowego nad Wisłą - klub Rejs - przedłużamy sezon nad Wisłą. Na miłośników rzeki i jej okolic czeka sporo atrakcji. Start o 12.00 w sobotę.


7. Otwarty trening z Dragonami Fredry - w Kobyłce w sobotę o 12.00 możemy spróbować swoich sił w treningu z Dragonami. Może załapiemy bakcyla rekonstrukcji historycznej.


8. Praski półświatek i jego zwyczaje - ciekawy wykład w Centrum Promocji Kultury na Grochowie, już w piątek o 18.00.


9. Turniej łuczniczy na ścieżce łuczniczej 3D - Fort Blizne. Kto nie skorzystał z okazji zaznajomienia się z łukiem podczas urodzin Wiślanej Ścieżki Łuczniczej, może to nadrobić w niedzielę. Organizatorzy zapraszają zarówno amatorów jak i tych bardziej zaawansowanych w sztuce łuczniczej.


Oprócz wymienionych, cały czas możemy korzystać z interesujących opcji jakimi są Listopad Darmowych Rezydencji Królewskich, Ogród Światła w Wilanowie i Żeglarska Akademia na Wiśle - w każdy weekend do końca listopada. Wybierajmy więc i ruszajmy z Warszawy na weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nakolejnyweekend
Data publikacji: 27.09.2016 9:11
Weekend 1-2 pażdziernika pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

Przed nami pierwszy weekend października, prognoza pogody jest nie najgorsza, można więc śmiało planować wypad za miasto. W Łęczycy i Kielcach będą świętować Hubertusa, dobra okazja by odwiedzić przepiękną kolegiatę w Tumie, Hubertus Świętokrzyski zachęci nas do odwiedzenia kieleckiego. Dla tych, których fascynuje tematyka Wisły, ciekawostką mogą być Wielkie Królewskie Regaty Wiślane w Solcu nad Wisłą. W Lublinie zaś możemy zacząć weekend w piątek, w ramach wieczoru z piwowarem. Nieco dłuższego wypadu wymaga uczestnictwo w rekonstrukcji bitwy pod Chocimiem, Nowy Wiśnicz wart jest nie wątpliwie takiego wysiłku. Czekamy też na potwierdzenie daty pikniku w ramach 30 lecia Muzeum wąskotorówki Sochaczew, planowany pierwotnie na 25 września być może odbędzie się właśnie w pierwszy październikowy weekend. Z kolei w pt rano w ramach dnia Seniora można wybrać się na spacer po warszawskim Urzeczu, historie olenderskiego osadnictwa przedstawi znawca tej tematyki Pan Maurycy Stanaszek. Możemy też spędzić sobotę aktywnie, sprzątanie Liwca startuje w sobotę o 11.


1. Regaty Królewskie w Solcu - w sobotę od 11.00 - jedno z najbardziej znanych i ważnych miejsc związanych z wiślaną tradycją flisacką. Na pewno będzie o nim głośno w czasie uroczystości Roku Rzeki Wisły 2017.


2. Wystawa "Życie wśród piękna" - Muzeum Narodowe od 1 października. Unikalna wystawa prac chińskiego artysty. Chińskiej sztuki będzie w najbliższym czasie w Warszawie więcej wszak właśnie do Polski zaczęły latać linie Air China.


3. Bitwa pod Chocimiem 1621 r - Nowy Wiśnicz - rekonstrukcja wspaniałego triumfu polskiego oręża, w jednym z najpiękniejszych polskich kameralnych miasteczek. Warto się zmobilizować.


4. Wieczór z Piwowarem i weekend w Lublinie - możemy zacząć weekend w kozim grodzie już od piątku, w Pubie Jezuicka wieczór z Piwowarem cenionego rzemieślniczego browaru Jagiełło, przy okazji kuchnia klasztorna.


5. Sprzątanie Liwca - w sobotę rusza sprzątanie Liwca, kajaki dla uczestników gratis. Tym razem po raz pierwszy sprzątamy całą długość rzeki, jest postęp brawo:)


6. Spacer po Urzeczu - w piątek rano o 11.15 ruszy ciekawy spacer po Urzeczu z Maurycym Stanszakiem, poznamy historie i tradycję Olendrów, start z Kępy Okrzewskiej.


7. Hubertus Łęczyca i Kielce - zaczynamy świętowanie Hubertusów, dobra okazja by wybrać się do Łęczycy, przepiękna kolegiata w Tumie i pobliskie atrakcje kuszą, podobnie jak świętokrzyski Hubertus w Kielcach może być zachętą do odwiedzenia regionu gór świętokrzyskich.


8. VI Piknik Spadochroniarski Wisła - dla tych którzy będą właśnie w podgórskich rejonach ciekawą opcją może być piknik spadochronowy w Wiśle, pokazy uzbrojenia jednostek specjalnych, filmy i naturalnie same skoki. W sobotę od 13 w Wiśle.


Wartko łapać jesienne słońce, by ruszyć z Warszawy na weekend. Już w kolejnym tygodniu zaś czeka nas Toruń za pół ceny, kolejna dobrze zorganizowana akcja i dobry pomysł na weekend 7-9 października.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nakolejnyweekend
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon