czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: nocmuzeow
Data publikacji: 24.10.2016 11:18
Noc w Instytucie Lotnictwa - super zabawa dla całej rodziny

Instytut Lotnictwa przyzwyczaja nas do wysokiej jakości odbywających się w jego gościnnych progach wydarzeń. Przekłada się to bezpośrednio na liczbę zainteresowanych, którzy gotowi są stać w kolejkach, a parkujące samochody i wzmożony ruch skutecznie korkują w tym czasie Aleję Krakowską.


Tematy związane z lotnictwem niezmiennie fascynują całe rodziny, a dodatkowo specyficzne położenie Instytutu, tuż przy lotnisku Chopina, przyciąga rzesze spotterów czatujących na niebanalne ujęcia.


Podczas zeszłotygodniowej imprezy, szczególną rolę odegrały rekwizyty wykorzystywane w najnowszym filmie Dywizjon 303. Można było obejrzeć makietę myśliwca Spitfire, a także stroje latających na nim polskich pilotów. W mini hangarze mieliśmy możliwość rzucenia okiem na dwa pieczołowicie odbudowywane pokłady myśliwców.


Tuż obok stał zaś nowoczesny helikopter ratowniczy. Dzieci miały możliwość wsiąść do środka i krótko porozmawiać z na co dzień pracującą w nim załogą. Ta atrakcja cieszyła się dużą popularnością, od razu utworzyła się dość długa kolejka.


W bezpośredniej bliskości lotniska Chopina stały oryginalne samoloty z różnych epok, od historycznych transportowców po nowoczesne myśliwce. Do myśliwca także można było na chwilę wsiąść , oczywiście po odczekaniu stosownego czasu w kolejce. Mogliśmy też podziwiać sportowe awionetki, a także zaczerpnąć wiedzy na temat kursów pilotażu. Na końcu ekspozycji dumnie prezentowała się transportowa Casa.


Miejsca przy ogrodzeniu szybko zostały zajęte przez chętnych na fotografowanie samolotów, było kilka okazji by zrobić zdjęcie B787 PLL LOT, odlatującym często Embraerom a także rzadszym modelom jak MD80 linii Carpatair.


Pośród budynków Instytutu czekały na zwiedzających inne atrakcje, w tym specyficzne rowery, o ciekawym nachyleniu. Był też nagradzany rower o budowie przypominającej krople wody. Tu także czekały na dzieci symulatory, a także trenazer wykorzystywany do symulacji przeciążenia.Swoje stoisko miało m.in. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, w tej placówce także zachodzą bardzo korzystne zmiany. Kolejny sezon tj. wiosna 2017 winien przynieść nową, bardziej atrakcyjną ekspozycję. Warto zaplanować wizytę w Dęblinie podczas weekendowych wypadów na Wyspę Wisła, do Farmy Iluzji czy okolic Kozienic.


Uroku prezentowanym atrakcjom jak zwykle dodawało kolorowe nastrojowe oświetlenie. W całej zabawie jedynym minusem był dość zimy wiatr i niska temperatura, co znacząco zmniejszało komfort zabawy, ale nie zniechęciło rzeszy zainteresowanych do eksploracji terenów Instytutu do późnych godzin nocnych.


Czekamy na kolejną edycję, na pewno organizatorzy zaskoczą nas jeszcze nie raz.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nocinstytutlotnictwa nocmuzeow
Data publikacji: 16.05.2017 8:46
Weekend 20-21 maja Warszawa i okolice, nowości na Noc Muzeów

Najbliższy weekend zdominuje Noc Muzeów. Proponujemy udać się w okolice Warszawy, by odwiedzić debiutantów lub rzadko dostępne na co dzień atrakcje. Zaczynamy w Pruszkowie, tu czekają Wikingowie i Galeria Figur Stalowych Jose Angela. Z Pruszkowa tylko krok na A2 i za moment jesteśmy w niesamowitej Parowozowni Skierniewice. Specjalne nocne iluminacje tylko podczas Kolejowej Nocy Muzeów. Wyjątkowo zdeterminowanym polecamy powrót do Warszawy przez Małą Wieś, gdzie zwiedzimy Pałac, który wraca na mapę turystyczną Mazowsza po wieloletniej przerwie. Gdybyśmy jednak nie chcieli jechać daleko, to możemy w poszukiwaniu ciekawych historii udać się na Wawer do tzw. Murowanki, gdzie czekać na nas będzie tajemniczy kataryniarz.


1. Noc Muzeów to atrakcja nr 1 tego weekendu, trasa z Pruszkowa (Wikingowie i Galeria Figur Stalowych) do Skierniewic i z powrotem to tylko jedna z wielu potencjalnych atrakcji, które czekają na mieszkańców stolicy.


2. Święto Kwitnącej Jabłoni Grójec - już od piątku w Grójcu celebrujemy jabłoń, chlubę tutejszych sadowników. W sobotę konkurs na najlepszą szarlotkę.


3. Festiwal Wódki i zakąski Forteca Kręgliccy - od piątku wieczorem w Forcie Legionów specjalna impreza dla fanów "czystej". Przy okazji rzut okiem na trasę podziemną, pieczołowicie restaurowaną przez dobrego ducha Fortu.


4. Świdermajer Festiwal - już od piątku, spacery, rajdy rowerowe, oprowadzanie z przewodnikiem i koncerty. Najlepsza okazja, by poznać perłę drewnianej architektury Otwock. Można doskonale połączyć z Nocą Muzeów na Wawrze, w "Murowance" czeka na nas tajemniczy kataryniarz, który przeniesie nas w odległe czasy.


5. Nuklearny Piknik w Schronie - Postapo - czyli postapokaliptyczny piknik w Schronie Obrony Cywilnej, start już w piątek o 19.00.


6. Najazd Barbarzyńców na Ogrodzieniec - gdybyśmy zaś planowali nieco dalszą wyprawę, to ciekawą propozycją jest historyczne widowisko na Zamku w Ogrodzieńcu - szlak Orlich Gniazd kusi.


7. Majówka historyczna na Zamku w Zawieprzycach - nieopodal malowniczego Wieprza i pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego rozegra się już X historyczna majówka.


8. Dzień Cichociemnych Ursynów - już w sobotę tradycję bohaterskich spadochroniarzy, żołnierzy podziemia przypomni V edycja pikniku.


9. Kajaki Bzura, Liwiec, Pilica - doskonałym przetarciem przed Nocą Muzeów może być krótka kajakowa wycieczka: Bzura z Moto Przystani czy Łowickimi Kajakami, Liwiec z Przystań Liwiec czy Pilica z metą w Warce, w kameralnej Przystani na Winiarach. Możemy też skorzystać z wysokiego stanu wody na Świdrze i wybrać się na spływ tą mniej dostępną podczas szczytu sezonu rzeką.


Noc Muzeów zdominuje weekend w Warszawie, pogoda ma dopisać. Łapmy więc słońce i ładujmy akumulatory na sobotnie zwiedzanie. W kolejny weekend tj. 27-28 maja czeka nas znowu cała masa super atrakcji, wybór będzie naprawdę trudny.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon