czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 07.04.2016 16:48
Pracownia Kala - podlaska niespodzianka z Czarnej

Czarna Białostocka/Wieś Kościelna kryją w sobie wiele niespodzianek, jest to prawdziwe zagłębie podlaskiego rzemiosła, a co za tym idzie ciekawy pomysł na weekend. Spotkamy tu liczne warsztaty garncarskie, łyżkarza, kowala i niewątpliwy skarb, który wpadnie w oko każdej kobiecie, pracownie kaletnictwa artystycznego Kala. W jej ofercie znajdziemy torby, paski, plecaki oraz inne produkty galanterii skórzanej.


Ponad jedenaście lat tradycji łączonej z pasją, przynosi nadzwyczaj dobre efekty w postaci szybko wyprzedawanych wyrobów i klientów z całego świata. Znakiem firmowym pracowni są dodatki takie jak kamienie półszlachetne a także różnego rodzaju drewniane motywy, modyfikacje w formie wypalań i ręcznego malowania.


Odwiedzając Czarną Białostocką zawsze można te cuda zobaczyć na własne oczy, wystarczy telefon do właścicieli i upewnienie się, że są na miejscu. Są to niezwykle sympatyczni i otwarci ludzie. Dla większych grup dostępne są również warsztaty, w tym również specjalna oferta dla dzieci, preferowany wiek od 9 lat wzwyż.Już w weekend majowy odbędzie się w Czarnej piknik promujący lokalne rzemiosło, nie zabraknie tam ekspozycji pracowni Kala, prawdopodobnie będzie ona prezentowana w jednym z zaprzyjaźnionych gospodarstw agroturystycznych, które są również znakiem rozpoznawczym Czarnej.

Zachęcamy do wizyty w Czarnej Białostockiej, nie wiele jest w Polsce wsi oferujących tak ciekawy i różnorodny produkt tradycyjnego rzemiosła, w zasadzie na jedynym miejscu. Dodatkowym atutem jest bliskość Białegostoku, co pozwala dowolnie skomponować naszą weekendową wycieczkę, polecamy jednak nocleg w samej Czarnej w gospodarstwach Ptasie Radio bądź Kraina Baśni. Z Warszawy na weekend do Czarnej naprawdę warto.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.04.2016 17:18
UFO w Emilcinie - spotkanie z potworakami

Wydawało się, iż to jeden z najlepiej udokumentowanych przypadków domniemanego spotkania z UFO na terenie Polski. Wydarzyło się to w 1978 roku w Emilcinie leżącym w lubelskim. Miejsce to możemy odwiedzić podczas weekendowej wycieczki z Warszawy w okolice Nałęczowa, Kazimierza, Wojciechowa czy samego Lublina.


10 maja 1978 roku rolnik Jan Wolski miał spotkać kilka niewielkich, mierzących ponad 150 cm istot, które później nazwał potworakami. Istoty zaprosiły go do statku i tam poddały badaniom, widział też na pokładzie ptaki i inne ziemskie zwierzęta pozyskane przez obcą cywilizację dla potrzeb eksperymentów. Samo spotkanie miało przebiegać w miłej atmosferze. Statek obcych pan Jan opisał dość dokładnie, podając jego wygląd i wymiary.


Ufo miał też widzieć drugi świadek, małoletni Adaś Popiołek, widział on przelatujący nad Emielcinem statek obcych. Ta fascynująca historia hipnotyzowała rzesze polskich fanów ufologii przez przeszło 30 lat. Twierdzono nawet, iż lądowania UFO w okolicy miały już miejsce wcześniej, m.in. ok 1949 roku. Pojawiły się też teorie łączące te odwiedziny z tzw. diabelskim kamieniem z Emilcina, który miał stanowić drogowskaz wskazujący obcym miejsce lądowania.


Na początku nowego tysiąclecia postawiono nawet we wsi pomnik upamiętniający to zdarzenie. Badaniem tego incydentu zajmowała się też Fundacja Nautilius. Miał powstać nowatorski film, pojawiła się jednak książka, która w dużej mierze zmiotła mit Emilcina. Wiele wskazuje na to, iż mieliśmy do czynienia z bardzo zręczną mistyfikacją, podczas której wykorzystano między innymi hipnozę.


Mimo, że historia z Emilcina nie jest autentyczna, nie zmienia to faktu, iż pobliskie tereny są pełne takich magicznych klimatów. W nieodległym kościele w Piotrawinie miał mieć miejsce cud wskrzeszenia, a wiślane skarpy w okolicach Józefowa oferują nam naprawdę nieziemskie widoki. Wszystko to daje nam dodatkowe powody by zaplanować udany weekend z Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 13.05.2016 17:07
Autonostalgia ruszyła piękne samochody + Galeria Figur Stalowych na czerwonym dywanie:)

Dziś rano ruszyła wystawa Autonostalgia w halach targowych na ulicy Marsa w Warszawie. Będziemy mogli podziwiać piękne samochody. Zobaczymy zarówno starsze modele old timery jak i relatywnie nowe Porsche, Ferrari i Mercedesy. Jest to doskonałe uzupełnienie weekendowej oferty turystycznej w ten specjalny weekend Nocy Muzeów w Warszawie i okolicy.

Na imprezie motoryzacyjnej nie mogło zabraknąć też Galerii Muzeum Figur Stalowych z podwarszawskiego Pruszkowa. Na czerwonym dywanie Lamborghini, Fiat 500 i Mercedes prezentują się znakomicie. Reszty dopełniają ubrane na czerwono hostessy. Obecność Autonostalgii wpisuje się w akcje marketingową Galerii Figur Stalowych. Już jutro rusza w Pruszkowie czasowa ekspozycja. Goście, w tym ci z zagranicy, okazali żywe zainteresowanie projektowi Jose Angela, a prawdziwe oblężenie spodziewane jest w weekend.

Co jeszcze możemy zobaczyć na Autonostalgii? Oczywiście dość licznie reprezentowane są firmy specjalizujące się w rekonstrukcji i odnawianiu zabytkowych samochodów. Można też zapoznać się z procedurą uzyskania statusu zabytkowego auta.

Bardzo ciekawie prezentuje się dość duża kolekcja kolorowych Porsche. Prawdopodobnie obok Galerii Figur Stalowych będzie to jeden z hitów Autonostalgii. Bardzo blisko mamy też prezentację Mercedesów, te także z pewnością przyciągną fanów.

Zainteresowani krajową motoryzacją znajdą tu przepiękne Warszawy, Syreny, całą bogatą kolekcję Polonezów w różnych wersjach, a także oczywiście Maluchy. Sentyment budzą stare motorynki i Polonez w barwach Milicji Obywatelskiej.

Dzieci na pewno zainteresują znane z bajek Volkswageny tzw. ogórki, które prezentują się tutaj znakomicie.

Można też na terenie targów spróbować poczuć się jak kaskader, wsiadając do urządzenia symulującego stany przeciążenia i zachowanie przy ewentualnym wypadku/ dachowaniu. Może ku przestrodze warto się przekonać?

Bilety na Autonostalgię kosztują dla osób dorosłych 25 zł , dzieci do lat 7 wchodzą gratis. Na pewno jest to ciekawe uzupełnienie odbywającej się w ten weekend nocy muzeów. Wiele osób może się udać pod Warszawę szczególnie w niedzielę, gdyż spodziewana jest relatywnie gorsza pogada.

Od jutra możemy się też szykować na mocną medialną obecność Galerii Figur Stalowych w TV i internecie, media nie przegapią takiej okazji. Naturalnie zapraszamy pod Warszawę do Pruszkowa, by osobiście zobaczyć ekspozycję. Najlepiej już w najbliższy weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: autonostalgia zabytkoweauta
Data publikacji: 02.06.2016 19:21
Weekend 21-22 maja, pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W najbliższy weekend odpoczywamy po Nocy Muzeów. Znajdziemy jednak bez trudu kilka atrakcji zarówno pod Warszawą jak i nieco dalej, które warto rozważyć. Naszym zdaniem w okolicach Warszawy na wyróżnienie zasługują: Święto Lnu w Żyrardowie wraz z sobotnim koncertem Kultu, turniej rycerski na zamku w podwarszawskim Czersku, jak i piknik w znanym z tradycji dawnych cechów rzemieślniczych Przasnyszu. Będzie też historyczna majówka w Chrzęsnem (powiat Wołomin). Tutaj także grupy rekonstrukcji historycznej zapewnią udaną zabawę. Kto chce zaplanować dłuższą wycieczkę może wybrać się do Janowca na Święto Wina Małopolskiego Przełomu Wisły. Dla dzieci idealne do powiązania z Magicznymi Ogrodami.

Pod Warszawą w Pruszkowie ruszyła też oczekiwana ekspozycja w Galerii Figur Stalowych. W ramach konkursu w tym tygodniu będzie można wygrać rodzinne wejściówki.

Prognoza pogody jest dobra, zapraszamy więc na spływy kajakowe. Wykorzystajmy moment póki nie ma jeszcze wakacyjnego tłoku. Proponujemy spływ Bzurą z Łowicza organizowany przez Łowickie Kajaki lub położoną w okolicach Warszawy Moto-Przystań oraz z Liwca z przystanliwiec.pl. Spływ Pilicą z Tomaszowa organizuje KS Amber natomiast z Domaniewic - Safari.

1. Święto Lnu i koncert KULT w Żyrardowie - dwudniowa impreza, idealna okazja by odwiedzić to warte uwagi miasto w okolicach Warszawy. Dodatkowe atrakcje w ramach Święta Lnu czekają także na najmłodszych. Fanów Kazika i Kultu przyciągnie opcja koncertu.

2. Festiwal Wina na Zamku w Janowcu - fiesta lubelskich(i nie tylko) winiarzy w pięknym otoczeniu wzgórza zamkowego. Warto potraktować to jako rekonesans przed przyszłym zwiedzaniem winnego szlaku Lubelszczyzny. Najmłodsze dzieci zabawiać będę mieszkańcy magicznych ogrodów.

3. Turniej Rycerski na Zamku Czersk - pod samą Warszawą w Czersku czeka na nas kolejna edycja cieszącego się wielką popularnością turnieju. Majówka była niezwykle udana . Stanowiła przedsmak tego co zadzieje się w najbliższy weekend.

4. Majówka historyczna w Chrzęsnem - spotkanie z historią grupy rekonstrukcji zarówno cywilnej jak i wojskowej, pokaz jazdy i dawnych tańców.

5. Galeria Figur Stalowych Pruszków - 14 maja ruszała nowa ekspozycja, ponad 70 unikatowych eksponatów. Kilka wejściówek będzie do wygrania w naszym konkursie. Na zakończonej właśnie Auto-nostalgii Galeria dostała specjalne wyróżnienie.

6. Jarmark w Przasnyszu - znany z tradycji rzemieślniczych cechów Przasnysz będzie w ten weekend gościł kolejny turniej miast. Będzie też sporo ciekawych ekspozycji i pokazów dawnych zawodów a także zdrowej regionalnej żywności.

7. Dzień Zwierząt 21 maj - Pola Mokotowskie - kto zostanie w mieście może w weekend udać się na Pola Mokotowskie by wziąć udział w ciekawym szczególnie dla dzieci festynie.

8. Nad Wisłą otwarcie Miami Wars - kogo ciągnie nad wodę może w weekend udać się na premierę Miami Wars, reklamowanego jako najładniejsze miejsce nad Wisłą. Oczywiście w weekend będzie też pływał Loewentin.


Czas wybrać jedną z propozycji i wyruszyć w okolice Warszawy na weekend :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.04.2016 17:13
Brzeziny - do odkrycia - z paszportem turystycznym

Niewielki Powiat Brzeziny, oddalony od Warszawy niewiele ponad godzinę jazdy autem, oferuje bardzo wiele by cieszyć się udanym weekendem poza miastem. Kolej Rogowska nominowana do hitu turystyki 2015 r jako reprezentant województwa łódzkiego nie jest jedyną atrakcją, która kusi nas do odwiedzenia tego malowniczego regionu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, by zorganizować udany wyjazd na weekend.


Prawdziwym skarbem jest rogowska wąskotorówka, jedyna w tej odległości od Warszawy obsługiwana przez parowóz, dodatkowo oferująca najdłuższą ponad 50 kilometrową trasę przejazdu, w trakcie wycieczki uczestnicy zwiedzają też Rawę.


Miłośników kwiatów i krzewów zachwyci rogowskie Arboretum, na miejscu poza zwiedzaniem jest również możliwość zakupu sadzonek. W nowo rozpoczynającym się sezonie weekendowe otwarcie zaplanowane jest na drugą połowę kwietnia. Na weekend 23/24 IV zaplanowano też specjalny festyn, warto wtedy ruszyć z Warszawy do tego malowniczego regionu.


Dla fanów dwóch kółek, członkowie Strefy Rowerowej Brzeziny wytyczyli szereg interesujących weekendowych szlaków o różnej skali trudności. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się szlak "Parowów Janinowskich".


Dla osób szukających wytchnienia nad wodą, hotel nad rzeką Mrągą oferuje możliwość wypożyczenia kajaków i rowerów wodnych. Wodne atrakcje na rzece nadają się nawet dla początkujących turystów. Dumą powiatu jest też wielokrotnie nagradzane gospodarstwo agroturystyczne "Przystań", oferujące doskonałą relację jakości do ceny, trudno o lepszy wybór w tej kategorii obiektów. Gdy planujemy nocleg w regionie, to wybór na weekendowy nocleg wydaje się oczywisty.


Miłośnicy lokalnej kuchni także znajdą tu coś dla siebie. Po drodze z lub do Warszawy możemy odwiedzić karczmę Strzelna, gdzie istnieje możliwość zakupu lokalnych wyrobów min wędlin, smalcu. W samych Brzezinach mamy dość szeroki wybór, od klimatycznej restauracji Zapiekane po PRLowski sznyt w restauracji MiŚ. Klamrą spinającą ofertę gastronomiczną powiatu jest doroczne święto Zalewajki, podczas którego możemy spróbować lokalnych produktów w tym smakowitych nalewek. W tym roku odbędzie się w weekend 3 lipca.

Nowością tego sezonu jest brzeziński paszport turystyczny, uprawniający do szeregu zniżek i pomagający lepiej zorientować się w ofercie powiatu. Bardzo dobra inicjatywa. Od niedawna możemy też podziwiać w sieci film promujący powiat, cieszy się on dużą i stale rosnącą popularnością. Mamy nadzieje że te informacje zainspirują Was do zaplanowania podróży na weekend z Warszawy wprost do ziemi brzezińskiej.zdjęcia - powiat Brzezinyz warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 02.06.2016 19:20
Długi weekend 26-29 maja - pod Warszawą okolice i nie tylko

Przed nami kolejny długi weekend. Wybraliśmy dla Was kilka propozycji zarówno nieco dłuższych wycieczek jak i tych w okolicach Warszawy. W pierwszej kategorii polecamy Aerofestival w Poznaniu a także Szturm Twierdzy Zamość. Dla smakoszy rekomendujemy imprezy, które odbędą się w powiecie Brzeziny i Sandomierzu. Zaś z tych, które odbędą się w okolicach Warszawy należy polecić Świdermajer Festiwal w Otwocku zaczynający się już w piątek. Możemy też udać się na piknik historyczny "Pojedynek Jurko Bohuna z Wołodyjowskim". Będzie miał miejsce w Starych Babicach. Zwolennicy tradycji i pięknej oprawy święta Bożego Ciała mogą się udać na tradycyjną procesję do Łowicza, będzie kolorowo, po łowicku.

Prognoza pogody jest tym razem doskonała, zapraszamy więc na spływy kajakowe. Kto dysponuje większą ilością czasu może udać się w Magiczny rejs z Warszawy do Torunia. W okolicach Warszawy tradycyjnie polecamy spływ Bzurą z Łowicza organizowany przez Łowickie Kajaki lub położoną pod Warszawą Moto-Przystań oraz Liwcem z przystanliwiec.pl. Spływy Pilicą z Tomaszowa organizuje KS Amber natomiast z Domaniewic - Safari.

1. Poznań Aerofestival- dwudniowa impreza, pokazy lotnicze i szereg atrakcji towarzyszących. W Poznaniu zawsze warto odwiedzić Bramę Poznania a po drodze z /do Warszawy maszyny oblężnicze grodu Pobiedziska.

2. Szturm Twierdzy Zamość - wielka rekonstrukcja w pięknym Zamościu, unikalne, niedostępne na co dzień atrakcje, jak nocne zwiedzanie twierdzy. Naprawdę warto wybrać się do miasta Zamoyskich w ten weekend.

3. Świdermajer Festiwal- trzy dni zabawy w Otwocku, koncerty, wernisaże a dla aktywnych nocna wycieczka rowerowa i spacer śladami początków Otwocka. Kto zostaje w Warszawie warto udać się do krainy Świdermajerów.

4. Piknik Historyczny Stare Babice - Bohun stoczy bój z Michałem Wołodyjowskim, wszystko w sobotę o 14.00 na Polanie Lipków.

6. Magiczny rejs Wisłą do Torunia - kto ma więcej czasu może ruszyć Wisłą aż do Torunia. Tradycyjnie polecamy kajakowanie w okolicach Warszawy. Bzura, Liwiec i Pilica czekają, pogoda ma być wspaniała. Tradycyjnie będzie też pływał po Wiśle Loewentin.

8. „Zgotujemy Wam wielką ucztę!”, "Czas dobrego sera"- dla smakoszy. Piknik rodzinny w Brzezinach mi.n warsztaty z dziczyzną w tle, ale też inne atrakcje. Dla dzieci bezpłatny park rozrywki. Kto zaś przebywałby w tych dniach w Sandomierzu nie powinien ominąć festiwalu "Czas dobrego sera" 28-29 maja.

9. Julinek i parada volkswagenów transporterów - tradycyjnie przy pięknej pogodzie park rozrywki Julinek zachęca nas do odwiedzin. W ten weekend dodatkowa atrakcja z kręgu motoryzacji. Zabytkowe Volkswageny będą paradowały po Julinku.

10. Procesja Bożego Ciała w Łowiczu - unikalne, tradycyjne wydarzenie, idealne na etnograficzny wypad do Łowicza. Można też przedłużyć pobyt o spływ Bzurą kolejnego dnia. W Moto Przystani czeka na nas kemping.


Czas wybrać jedną z propozycji i wyruszyć w okolice Warszawy na weekend :)


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 26.04.2016 21:00
RYAN AIR Wrocław i Gdańsk z Okęcia

Nie tak dawno opublikowaliśmy na portalu artykuł o tym, że Ryan Air jest skazany na "wieczną taniość" w przypadku swojej oferty rejsów krajowych z Modlina. Jak widać, w centrali irlandzkiej spółki na bieżąco toczą się analizy. Podjęto właśnie próbę wyrwania się z zamkniętego kręgu. Na dzisiejszej konferencji prasowej opublikowano informację dotyczącą przeniesienia rejsów krajowych na lotnisko Okęcie.


Jest to doskonały news dla warszawskich konsumentów. Teraz planowanie lotniczych weekendów z Warszawy będzie jeszcze łatwiejsze. Z dużą dozą pewności można założyć, iż również częstotliwość rejsów będzie wyższa niż obecnie oferowana z Modlina. Powinno to pozwolić m.in. na jednodniowe weekendowe wypady, które do tej pory nie były możliwe.


Wylot na weekend nad morze czy stare miasto we Wrocławiu bez wątpienia skuszą niejednego. W przypadku podróży z dziećmi zyska na pewno Afrykanarium, także podróż do Złotego Stoku będzie łatwiejsza.


Wprawdzie data przenosin jest roboczo ustalona na drugą połowę października, nie można jednak wykluczyć jej przyśpieszenia. Jesteśmy przekonani, iż mamy do czynienia z pierwszym krokiem irlandzkiego przewoźnika. Kolejnym winny być połączenia do Szczecina i Rzeszowa. Do tych miejsc konkurencja jest dużo mniejsza i łatwiej będzie wygenerować znaczący ruch. Przy okazji dla turystów wykreowane zostaną dodatkowe możliwości weekendowych podróży z Warszawy. Być może, również branża hotelowa z Dolnego Śląska spróbuje przygotować specjalną ofertę dowozową dla narciarzy, wzorem włoskich czy austriackich kurortów.


Czekamy na reakcje konkurencji. LOT ma związane ręce. Wysokie podatki i koszty własne powodują, iż nie ma w zasadzie szans z irlandzkim przewoźnikiem. Nieco lepiej będzie wyglądała sytuacja w przypadku Pendolino. Ale i tutaj w ostatnim czasie realne oferowane ceny istotnie wzrosły. Ten trend na pewno w zderzeniu z irlandzkim murem będzie musiał się zmienić. Pomóc mogą prace nad dynamicznym cennikiem w projekcie realizowanym z JDA, którego realizacja przełoży się na większą elastyczność cenową weekendowej oferty Pendolino.Szykuje nam się ciekawa jesień i nowe możliwości dla weekendowych podróży. Jeżeli dodatkowo do oferty Ryana dostosują się wypożyczalnie aut, to będziemy mieli doskonały mix gwarantujący powodzenie tej operacji. Trzymamy kciuki i na pewno skorzystamy przy pierwszej nadarzającej się okazji.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: ryan tanieloty pendolino lot lotykrajowe
Data publikacji: 07.04.2016 16:34
Duces Mazovie przyspieszają, z Płocka na nowe historyczne wycieczki

Projekt Duces Mazovie, uruchomiony przez dwóch pasjonatów historii nabiera rozpędu. Rozpoczęło się od weekendowych spacerów po Płocku, odkrywania jego tajemnic i popularyzacji nieco już zapomnianej w najnowszych pokoleniach historii miasta, w najbliższych tygodniach pora jednak na nową jakość, całodzienne klimatyczne wycieczki, w tym po raz pierwszy popularni "Ducesi" wychodzą poza sam Płock. Jest to idealna propozycja na udany weekend z Warszawy.


Z dużą uwagą, od samego momentu powstania obserwujemy ten ciekawy koncept, mamy też nadzieję, że zostanie on skopiowany i odpowiednio wspierany przez władze samorządowe, również w innych miastach o turystycznym potencjale. Otworzyło by to nowe możliwości wycieczek z Warszawy na weekend.
To że jest popyt na tego typu pomysły pokazuje skokowy wzrost zainteresowania spacerami z Duces Mazovie. Pierwsze spacery odbywały się z frekwencją kilkunastu osób, dziś jest to już ponad setka uczestników.


Co więc zaproponują nam w najbliższych tygodniach, oto przybliżony "rozkład jazdy"

24 kwietnia (niedziela) - Historia grodu piwem podlana, podczas spaceru poznamy historię trzeciego - po wodzie i herbacie - najpopularniejszego napoju na świecie i zwiedzimy najprawdziwszy Browar Rzemieślniczy. Zobaczymy, jak się produkuje piwo – poznamy metody jego warzenia, dowiemy się, gdzie leżakuje i jak jest rozlewane. Zdobędziemy wiedzę o tym, czym się różni piwowar od browarnika, a czym browar rzemieślniczy od domowego. No i wreszcie przyjdzie czas na naukę degustacji... Odwiedzimy kilka lokali, które mają w swojej ofercie sztandarowe lub unikatowe gatunki piwa i w promocyjnej cenie będziemy mogli raczyć się złocistym trunkiem. Dodatkową atrakcją będą specjalnie przygotowane na tę okazję lody o smaku piwa.

Spacer rozpocznie się w o godzinie 16 Płocku na Starym Rynku, obok małej sceny.

14 maja (sobota) - Majówka w pięknych okolicznościach przyrody, czyli wycieczka do Stada Ogierów w Łącku na zawody w skokach z przeszkodami - Impreza rozpocznie się od zbiórki na dworcu w Płocku, skąd udamy się pociągiem do pobliskiego Łącka. Dalej pospacerujemy po Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym oglądając ciekawostki przyrodnicze. Następnie na terenie Stada Ogierów w Łącku będziemy kibicować jeźdźcom podczas regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody, a na życzenie jeździć w plenerze bryczkami po malowniczym ternie Łącka. Na zakończenie zaplanowane jest ognisko i pieczenie kiełbasek.

Po południu rozpocznie się Noc Muzeów 2016, podczas której będzie można odwiedzić bezpłatnie płockie placówki kulturalne.

11 czerwca (sobota) - Statkiem po Wiśle w piękny rejs, czyli płyniemy do Włocławka wśród mewek stadka - Tym razem zapraszamy na całodzienną wyprawę po najpiękniejszym fragmencie Wisły w jej środkowym biegu na pokładzie statku wycieczkowego. Rejs rozpoczniemy od podziwiania pięknej panoramy Płocka ze środka rzeki. Następnie przy szantach i opowieściach kapitana obejrzymy rezerwat na Wyspie Kormoranów, a przewodnicy z Duces Mazovie opowiedzą o pałacykach w Duninowie i Zamkowej Górze w Dobrzyniu, który był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Dwukrotnie pokonamy 20 metrów różnicy poziomów na śluzie przy jedynej tamie na rzece, a pomiędzy śluzowaniami zwiedzimy włocławską katedrę i przespacerujemy się po nadwiślanych bulwarach. W drodze powrotnej zacumujemy na posiłek w gościńcu i wieczorem wrócimy do Płocka.


Szczegóły odnośnie ceny i warunków uczestnictwa już wkrótce na stronie Duces Mazovie, informacje o spacerach po Płocku dostępne na profilu facebookowym. Przypominamy iż oprócz oferty Duces, również Płocka Organizacja Turystyczna organizuje w wakacje weekendowe spacery po mieście, jeszcze jeden powód by zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.04.2016 17:06
Magia na wyciągnięcie ręki - Magiczne Ogrody

Znajdujące się 135 km od Warszawy Magiczne Ogrody to miejsce niezwykłe. Nie ma wielu miejsc w Polsce, które tak bardzo są w stanie rozwinąć wyobraźnię dzieci i wzbudzić ich zainteresowanie. Jednocześnie bliskie sąsiedztwo Kazimierza nad Wisłą, Janowca czy Puław sprawia, iż jest to pozycja obowiązkowa na weekendowy wyjazd z dziećmi, z Warszawy na weekend.

Rodzinny Park – Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce ogród sensoryczny, który powstał w oparciu o oryginalną historię. Przechodząc przez wrota parku wchodzimy w świat magii, pełen niezwykłych istot i tajemniczych miejsc. W otoczeniu bujnej roślinności pełnej krzewów, drzew i kwiatów mieszkają skrzaty, smoki, olbrzymie gąsienice i wielu innych mieszkańców. Spacer wśród wodospadów i potoków poprzez kolejne, różne od siebie krainy pełne zróżnicowanych atrakcji to niezapomniane przeżycie dla każdego dziecka. Rodzinny Park – Magiczne ogrody to miejsce gdzie świat magii łączy się z rzeczywistością a wyobraźnia dziecka rozwija się z każdą minutą.


Oryginalność i rosnąca popularność Parku została doceniona przez Polską Organizacje Turystyczną, która podczas targów turystycznych w Poznaniu uhonorowała go nagrodą- tytułem Najlepszego Produktu Turystycznego.


Jako, iż aura nam sprzyja, a wiosenny wzrost kwiatów z dnia na dzień postępuje, z niecierpliwością czekamy na inauguracje sezonu 2016, która tradycyjnie będzie miała miejsce w trakcie długiego majowego weekendu. Wkrótce na portalu relacja z tego wydarzenia.

Lokalizacja Magicznych Ogrodów pozwala dowolnie łączyć ich odwiedziny z innymi lubelskimi/mazowieckimi atrakcjami, a także ze Świętem Wina Małopolskiego Przełomu Wisły, które corocznie odbywa się na pobliskim Zamku w Janowcu. Idealna kombinacja na udany rodzinny weekend z Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.04.2016 16:58
Czy Galeria Figur Stalowych Jose Angela, ma szanse być hitem 2016 ?

Czy bieżący rok przyniesie przełom dla projektu sygnowanego przez wizjonera z pruszkowskiego Złomu przy Czołgu? Wiele na to wskazuje. Droga nie będzie na pewno prosta, ale nic co wielkie nie rodzi się łatwo, tym bardziej iż Jose Angel pilnie strzeże niezależności i wygląda na to, że "tanio" skóry nie sprzeda.


Na razie w sieci pojawiają się zajawki tego co może czekać nas już za moment. Kolejne samochody winny dołączyć do jeszcze dziś osamotnionego Mercedesa. Lamborghini Aventador prezentuje się olśniewająco. Bliski gotowości jest też mały włoski fiacik, kultowa pięćsetka, a to jest tylko początek tego co ma w zanadrzu Jose. Obsługa złomu to miły zespół, który pozytywnie podchodzi do turystów chcących wpaść tu za zwyczaj w weekend.


Dotychczasowa praktyka pokazała, iż również dziecięce audytorium jest dla galerii i jej dalszych sukcesów kluczowe. Piszemy o tym obszerniej w sekcji żywych muzeów. Nadchodzą Miniomki, Pingwiny z Madagaskaru a kultowy król Julian to nie jest jeszcze ostatnie słowo artystów pracujących dla tego ciekawego projektu.


Interesującym aspektem, który mogą w sieci odszukać wierni fani galerii jest wątek hrubieszowski. Otóż nie wiele osób wie, iż twórca postaci Transformerów pochodzi z tego właśnie miasta. Obecnie władze samorządowe prowadzą szereg rozmów, które mają na celu wykorzystanie tego faktu w promocji miasta i regionu, w tym kontekście przewija się też wątek Galerii, dysponuje wszak ona potężnym transformerem jak również technologią jego replikacji.


Na razie wydaje się, iż twórcy projektu koncentrują się na branży eventowej, stąd decyzje o uczestnictwie w targach i prezentacja w Cuprum Arena w Lubinie. Wydaje się, że już dziś galeria zapracowała na to by być zauważalna. Można też domniemać, iż prędzej czy później, będzie kuszona przez stricte turystyczne miejsce bądź/i władze samorządowe któregoś z kluczowych polskich ośrodków turystycznych, by strategicznie/marketingowo z nim związać swoją przyszłość. Niewątpliwie galeria ma potencjał by być silnym uzupełnieniem oferty turystycznej, czas pokaże co jeszcze wymyśli Jose Angel. Na razie jest to dla nas atrakcja do odkrycia numer jeden, z Warszawy na weekend.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.05.2016 18:58
Już płyną - jutro rusza Flis Festiwal

Dziś po południu około godziny 16 uważni obserwatorzy mogli dostrzec na Wiśle 4 warszawskie jednostki zmierzające na południe. To znak, że zbliża się Flis Festiwal. Startujemy jutro. Po obu stronach rzeki, zarówno w Gassach jak i Karczewie, czeka na nas moc atrakcji. Jest to chyba najciekawsza propozycja na ten weekend w okolicach Warszawy.


Flis Festiwal, wzorowany na francuskiej tradycji orleańskich zlotów łodzi rzecznych, cieszy się rosnącą z roku na rok popularnością. Biorąc pod uwagę, iż kolejny 2017 rok będzie rokiem Wisły, wszystko co z nią związane na pewno zyska dodatkową uwagę. W startującej jutro edycji możemy liczyć na obecność około dwudziestu jednostek pływających. Dziś z portu Czerniakowskiego wyruszyły Zygmunt, Józefinka, Św Barbara i Zuchwała. Dotrą do Gassów zapewne około godziny 19.00. Część łodzi dołączy jutro. Zapowiadana jest obecność m.in Galara Solnego, potężnej 12 metrowej jednostki, która niedawno przemierzyła całą Europę. Cieszyła się też dużą popularnością na francuskim zlocie. Nie zabraknie również jednostek z okolic Solca. Jest to tradycyjnie bardzo mocny region w żegludze wiślanej, solskie jednostki charakteryzują się dwoma masztami.


Dziś nie mieliśmy możliwości obejrzenia jednostek w pełnym rynsztunku z obsadzonymi żaglami, są one jednak w gotowości i zaprezentują się nam na jutrzejszej paradzie. Przewidziane są dwie wiślane prezentacje. Jedna po godzinie 15.00, druga wieczorem około godz 19.30. Wielokolorowe żagle prezentują się wspaniale, tylko dla tego widoku warto wybrać się jutro na Flis Festiwal.Dwa słowa należą się również przewidzianemu na jutro koncertowi. O godzinie 19.30 wystąpi bowiem niebanalny zespół HAMBAWENAH z jazzującymi klimatycznymi utworami. Część z nich została specjalnie przygotowana na potrzeby tegorocznego Festiwalu.


Flis Festiwal jest idealną okazją by poznać tradycje Urzecza. Wystąpią zespoły ludowe, będzie można też rozmawiać z osobami osobiście zaangażowanymi w popularyzację tej do niedawna uznanej za zapomnianą tematyki.


Trzeba też podkreślić, iż flisacy są niezwykle otwartymi ludźmi. Z pasją opowiadają o swoim zajęciu, potrafią też jak mało kto zarazić bakcylem swojego hobby. Na pewno flisacki obóz i same żaglowce będą wyjątkową atrakcją dla dzieci, które kochają wszystko co związane jest z wodą. To jest kolejny powód by wybrać się jutro w okolice Warszawy, do Gassów.


W następny weekend przyozdobione brzózkami żaglowce ruszą zaś w rejs w ramach zielonych świątków na Urzeczu, kolejna możliwość obejrzenia ich w akcji.


Serdecznie zachęcamy do stawienia się w najbliższy weekend na Ostrodze wiślanej, to ledwie 30 kilometrów od Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.04.2016 9:36
Bałtów czyli miejsce inne niż wszystkie

Powstały w 2004 roku i zajmujący ponad 60 ha, Jura park Bałtów jest największym obiektem rozrywkowym w Polsce. Znajduje się w województwie Świętokrzyskim, zaledwie 160 kilometrów od Warszawy i zapewnia swoim gościom zarówno rozrywkę jak i przyjemną edukację.

W skład kompleksu wchodzą następujące atrakcje:

  • Dydaktyczny Park Prehistoryczny o powierzchni 3,5 ha. W parku znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń – wszystkie naturalnej wielkości. Modele wykonywane są przez współpracujących z kompleksem paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Inną atrakcją parku jest unikalne oceanarium prehistoryczne, w którym można podziwiać podwodne gady w trójwymiarowej postaci.
  • Zwierzyniec Bałtowski to ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach parku, na powierzchni 40 ha, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Wśród zwierząt żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, da­niele, jelenie (różne gatunki), muflony, kozy syryjskie i afrykańskie, owce (różne gatunki z różnych części świata), bydło zebu, bydło szkockie, jaki, antylopy Nil­gau, dziki, emu, strusie afrykańskie. Zwiedzanie zwierzyńca odbywa się na zasadzie safari, na pokładzie amerykańskich school busów. Oprócz safari w zwierzyńcu znajduje się część spacerowa, w której można podziwiać różnorakie ptactwo (m.in. ibisy, żurawie, papugi, bażanty) jak i ssaki takie jak makaki, kuce, osły, mary pata­gońskie, aguti złociste, ostronosy, skunk­sy, szopy pracze, wiewiórki, owce i kozy
  • Park Rozrywki – szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, wśród nich karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych. Wielką atrakcją części rozrywkowej kompleksu w Bałtowie jest kolejka rollercoaster oferująca zjazd o długości blisko 400m
  • Atrakcje wodne – spływy kajakowe, spływy tratwami, brodzik dla najmłodszych

Kompleks posiada szerokie zaplecze gastronomiczne oraz bazę noclegową i jest doskonałym miejscem na weekendowy wyjazd dla całej rodziny. Wycieczkę do Bałtowa możemy dowolnie łączyć z wieloma atrakcjami Świętokrzyskiego a także z wycieczką do Lublina/Wojciechowa i Piotrawina. Nowootwarty most na Wiśle w Solcu daje nam pod tym względem dodatkowe możliwości.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 25.04.2016 20:56
TOP10 na majowy weekend - aktualizacja 26 IV

Zaktualizowaliśmy i dodaliśmy więcej szczegółów/linków z konkretnymi godzinowymi planami wydarzeń. Z ciekawostek warto rozważyć rekonstrukcję historyczną na zamku w Janowcu. To doskonała opcja do powiązania ze startującymi w nowy sezon Magicznymi Ogrodami lub Kazimierzem. Wciąż jest sporo miejsc na spływy kajakowe na Liwcu, Bzurze, Wieprzu. Specjalna promocja dla rowerzystów w Moto Przystani. Rowery gratis dla gości Julinka, gdzie w weekend będzie rządzić szkoła cyrkowa. Ze względu na niepewną aurę, szczególną popularnością mogą się cieszyć krótkie wyjazdy. Codzienne atrakcje z pokazem walk, a w sob-nd również mody średniowiecznej na Zamku Czersk. Rusza też prom w Gassach, możliwość atrakcyjnej wycieczki łączącej dwie strony Wisły Otwock z Konstancinem lub/i wspomnianym już Czerskiem. Dodaliśmy też informację o weekendowej ofercie "kameralnego pojezierza" w tym weekend z green velo.

1. SPŁYWY KAJAKOWE

Ruszył sezon na Liwcu. Tutejsze wypożyczalnie wciąż mają sporo miejsc na majówkę, polecamy naszego partnera przystańliwiec.pl. Bzurą popłyniemy z Moto-Przystani, specjalne zniżki dla tych, którzy dotrą na miejsce rowerem. Spływ Bugiem w pięknym Drohiczynie odbędzie się 2 maja, to przedsmak imprezy 500 kajaków. Startuje też nowość, przystań w Kośminie z możliwością trzydniowego spływu Wieprzem. Można go podzielić na jednodniowe odcinki, idealne do powiązania ze zwiedzaniem Puław, Kazimierza, Kozłówki czy Nałęczowa.

2. PIKNIKI HISTORYCZNE I TURNIEJE RYCERSKIE

W nieodległym zamku Czersk, tradycyjnie odbędzie się piknik historyczny. Każdego dnia, od 30 kwietnia do 3 maja, poczet rycerski Herbu Fastlof zadba o przednią zabawę. Na stronie zamku znajdziemy dokładny godzinowy plan dnia, co znacznie ułatwi nam planowanie odwiedzin. Warto zwrócić uwagę, iż pokazy mody średniowiecznej tylko w sobotę i niedziele o 12.00. Gdybyśmy jednak chcieli zobaczyć podczas majowego weekendu prawdziwy turniej, powinniśmy zaplanować wyjazd z Warszawy do Iłży. Tam odbędzie się turniej nawiązujący do obchodów chrztu Mieszka I, wojów zobaczymy zarówno w sobotę jak i niedzielę. Inna ciekawa impreza będzie miała miejsce na Zamku w Janowcu, gdzie w dniach 1-3 maja odbędzie się majówka z Kmicicem, inspirowana potopem szwedzkim. Idealne do połączenia ze zwiedzaniem Kazimierza lub Magicznych Ogrodów.


3. WĄSKOTORÓWKĄ - PIASECZNO, SOCHACZEW, KOLEJ ROGOWSKA

W niewielkiej odległości od Warszawy mamy duży wybór wśród kolejek wąskotorowych. Tradycyjnie, kolejka z Piaseczna zaoferuje kilka weekendowych kursów między 1 a 3 maja. Dowiezie nas na majowy weekend indiański do westernowego miasteczka w Runowie. Z Sochaczewa możemy zaś ruszyć do Puszczy Kampinoskiej. Czekamy na uruchomienie remontowanego parowozu, będzie to duży plus dla tej atrakcji. Na koniec Kolej Rogowska, nr 3 w konkursie na produkt turystyczny roku, zawiezie nas na zamek do Rawy każdego dnia długiego majowego weekendu. Warto poszukać noclegu w okolicy, by odwiedzić również piękne Arboretum i Dino Park Kołacinek.

4. JULINEK - JESZCZE WIĘKSZY PARK LINOWY I WIĘCEJ DMUCHAŃCÓW

16 kwietnia Park w Julinku zainaugurował sezon 2016. Na majówkę zaplanowano zaś specjalną zabawę ze szkołą cyrkową. W ostatnich dniach dodano dodatkowe dmuchańce, które na pewno ucieszą najmłodszych. Warto pamiętać, iż Julinek to dobra baza do zwiedzania Puszczy Kampinoskiej, tym bardziej iż do końca maja trwa promocja, w ramach której możemy gratis wypożyczyć rowery.

5. SZALEJEMY Z MISIEM USZATKIEM, KORALGOLEM I PARAUSZKIEM.

Specjalny program na majowy weekend przygotował też łódzki Semafor. Już w sobotę o 10.00 rozpocznie się akademia młodego filmowca. Nie będziemy się nudzić. Zaplanowano codzienne, zróżnicowane warsztaty oraz moc ciekawych i rozwijających aktywności dla najmłodszych. Dla starszych dzieci, 3 maja coś specjalnego, Wielka Wojna w małych rękach. Wizytę w Łodzi można powiązać ze zwiedzaniem ZOO Safari w Borysewie lub/i Termami Uniejów.

6. PO ZIMOWEJ PRZERWIE RUSZAJĄ MAGICZNE OGRODY

Po zimowej przerwie już 30 kwietnia, ruszają Magiczne Ogrody w okolicy Janowca. Opromienione nagrodami otrzymanymi pod koniec 2015 roku, szykują nam nowe weekendowe atrakcje. Wycieczkę z Warszawy możemy połączyć ze zwiedzaniem Kazimierza, Nałęczowa, zabytków kowalstwa w Wojciechowie czy urokliwych Puław. W majowy weekend na pobliskim zamku w Janowcu, odbędzie się zaś "Majówka z Kmicicem". Zaplanowano rekonstrukcję bitwy z czasów potopu i wiele innych atrakcji.


7. KAMERALNE POJEZIERZE ZAPRASZA


Szereg imprez zaplanowano również na pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Jest to dobry pretekst, by poznać te wciąż mało popularne wśród mieszkańców Mazowsza miejsca. Dokładny plan wydarzeń na stronie. Odwiedzenie pojezierza to okazja, by zapoznać się z tym co oferuje Poleski Park Narodowy. Ciekawą ofertę przygotował też ośrodek prowadzony przez Astur nad Jeziorem Białym, weekend z Green Velo.

8. POZNAŃ ZA PÓŁ CENY + WOLSZTYŃSKIE PAROWOZY

Akurat w majówkę mamy dodatkową motywację do odwiedzenia Poznania. W tych dniach odbędzie się kolejna edycja akcji Poznań za pół ceny. W stolicy Wielkopolski dzieci zachwyci multimedialny Ostrów Tumski. Po drodze zaś, koniecznie trzeba zobaczyć Machiny Wojenne w Pobiedziskach,w ostatnich dniach ruszyła nowa strona internetowa. Oddzielną atrakcją, która odbędzie się pod samym Poznaniem będzie Wolsztyńska Parada Parowozów, start 30 kwietnia.

9. PIKNIK ETNOGRAFICZNY - CZARNA - GARNCARZE, KOWALE, TOREBKI OD KALI

Możliwość kontaktu z rzemiosłem ludowym czeka na nas podczas pikniku Etnograficznego w Czarnej Wsi Kościelnej, pod Białymstokiem. Spotkamy tam garncarzy, kowala, łyżkarza oraz będziemy mieli możliwość rozmowy z kaletnikami z pracowni Kala, o której pisaliśmy już na portalu. Doskonały pretekst by zaplanować weekend na Podlasiu. W drodze lub wracając, koniecznie należy odwiedzić Tykocin, Supraśl albo udać się z wizytą do króla Puszczy w Białowieży. Można też zanocować w czworakach, czyli stylizowanych domkach w Kiermusach.


10. SPACEREM OTWOCK / KONSTANCIN / ŻYRARDÓW / A MOŻE MODLIN

Jeżeli podczas majowego weekendu nie planujemy wyjazdu z Warszawy z noclegiem, ciekawą alternatywą może być wybranie się do pobliskich miejscowości. Atrakcyjne trasy na spacer i rower czekają na nas w Otwocku z opcją zwiedzania Pałacu w Otwocku Wielkim. Kusi industrialny Żyrardów, godny polecenia jest też Konstancin ze szlakiem dawnych willi. Możemy wybrać się do Modlina, by rozszyfrować zagadki Twierdzy Modlin.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadlugiweekend namajowyweekend
Data publikacji: 04.05.2016 13:21
Gdzie na weekend 7-8 maja, okolice Warszawy i nieco dalej:)

W najbliższy weekend w okolicach Warszawy odbędzie się kilka ciekawych imprez. W sposób szczególny zapraszamy na Flis Festiwal, trzy dni pełne atrakcji nad Wisłą. Z propozycji wyróżnić też należy zwiedzanie parowozowni w Skierniewicach. Obiekt otwarty jest tylko kilkanaście dni w roku. Kto ma czas na dłuższą wyprawę może udać się na turystyczną majówkę do Zamościa. Historyczne rekonstrukcje odbędą się także w pięknym pałacu w Kozłówce, jak również u bram pojezierza Łęczyńsko- Włodawskiego w Zawieprzycach. W samej Warszawie będziemy mieli rycerski turniej rodu Ciołków. Ruszają też koncerty w Sannikach, doskonały pomysł na romantyczny wypad. Kto jest zwolennikiem dobrego piwa i będzie w okolicach Kazimierza, może skorzystać z okazji i udać się na majówkę z Browarem Zakładowym w Poniatowej.


1. Flis Festiwal - już od piątku 6 maja aż do niedzieli w pod-konstancińskich Gassach obędzie się szereg ciekawych wydarzeń, których sercem będzie oczywiście Wisła i urzycka tradycja. Warsztaty, koncerty i naturalnie wizyta wiślanych żaglowców z różnych zakątków Polski. Naprawdę warto.

2. Dzień otwarty Parowozownia Skierniewice - obiekt unikatowy, otwarty tylko kilkanaście dni w roku, pierwsza w tym roku okazja by go zwiedzić już w tą sobotę. Godziny wejść: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 .

3. II Turystyczna Majówka w Zamościu - doskonała okazja by zwiedzić twierdzę Zamość, bez towarzystwa długo weekendowych tłumów.

4. Koncert Fortepianowy w Sannikach - dla fanów muzyki poważnej i pięknych wnętrz koncert fortepianowy w Sannikach. W sobotę o 14.00.

5. IV Turniej Rycerski rodu Ciołków - w sobotę od 10.00 przy Bażantarni, tym razem turniej rycerski w samym sercu Warszawy.

6. Rajd Rowerowy z Zamku Liw - dla aktywnych 7 maja ruszy rajd rowerowy im. Ottona Warpechowskiego, początek w sobotę o 9.15.

7. Pałac w Kozłówce - Szlachecka Majówka - w sobotę turniej szabli i muszkietu, dodatkowy pretekst by odwiedzić to piękne miejsce, relacje z trasy o Pałacach Lubelszczyzny znajdziecie na portalu.

8. IX Jarmark Sarmacki - u wrót pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego w Zawieprzycach. Start w niedzielę 8 maja w przepięknym miejscu na wysokiej skarpie Wieprza. Warte rozważenia szczególnie dla tych, którzy nie znają tej części Polski.

9. Majówka z Browarem Zakładowym w Poniatowej - nowy podmiot na Polskim rynku piwa, najlepsze polskie odmiany chmielu, w ten weekend browar otwiera się dla zwiedzających.

Czas wybrać którąś z propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend :)

z warszawy na weekend

Czytaj
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon