czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 11.07.2019 21:50
Weekend 13-14 lipca okolice Warszawy i dalej :)

Pogoda drgnie pozytywnie, warto to wykorzystać, mamy duży wybór Święto Róż, Balonowa Fiesta w Białymstoku a może aktywnie ? spacery po Kampinosie i Śladem Parasola i Zośki lub kajakami z Plaży Romantyczna do serca stolicy. W niedziele zajazd Wysokomazowiecki w zjawiskowym Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, możemy też wybrać się do Supraśla na spacer ziołowy z Mocą Podlasia.

Święto Róż w Końskowoli - kolejna edycja różanego święta w stolicy szkółkarstwa Końskowoli. Trasą S17 jedziemy już znacznie szybciej, różane święto to wspaniała okazja do eksploracji regionu - mamy tu m.in winnice ciekawą opcją jest też spływ Wieprzem do Kośmina.

Odkryj Garnizon Modlin nocą - Garnizon Modlin zaprasza nas na nocną wycieczkę, już w piątek o 21. Zdecydowanie warto.

Zlot drewnianych łodzi Wyspa Poniatówka - już w piątek o 18.00 planowany jest krótki wypad tradycyjnych drewnianych łodzi na wyspę w Centrum Stolicy, dobry pomysł na rozpoczęcie weekendu w pięknym miejscu.

Fiesta Balonowa w Białymstoku - od czwartku aż do niedzieli balonowe szaleństwo w Białymstoku. Jest okazja by osobiście poznać ekipę lataniebalonem.pl, może złapiemy bakcyla tak by wybrać się na tratwy i balony nad Biebrzę.

Kajaki z Plaży Romantyczna - weekendowe wypady z plaży Romantyczna do centrum stolicy, płyniemy ledwie 2 godziny, bardzo ciekawy pomysł na aktywne popołudnie. Startujemy o 12 zarówno w sobotę jak i niedziele. Organizatorem jest Dzielnica Wisła.

Chłopcy silni jak stal śladami Parasola i Zośki - spacer śladem bojowym kultowych jednostek walczących w powstaniu ruszymy w sobotę o 15. Organizuje fundacja Hereditas, startujemy na Wolskiej 40.Jeden z ciekawszych spacerów historycznych na miarę tego o Akcji Kutshera.

Geoturystycznie po Kampinosie - jeden z ciekawszych spacerów organizowanych przez PTTK po Kampinosie, ruszymy między innymi na kultowe kampinoskie wydmy. Start w niedziele o 9.00 - przystanek 210 Sieraków.

Warsztaty budujemy Piec Chlebowy - w Służewskim Domu Kultury czekają na nas ciekawe warsztaty, zabawa potrwa od 10-15.

Zioła Ojca Gabriela Supraśl - Podlasie to stolica polskiego zielarstwa - Ziołowy Zakątek w Korytnicy, Kodeń z Panną Apteczkową to miejsca które warto poznać, tym razem kusi nas Supraśl i Moc Podlasia. Zajęcia przewidziano na 10-13.

Zajazd Wysokomazowiecki Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - wspaniała historyczna impreza, szykuje się w jednym ciekawszych muzeów z okolic Warszawy. Warto pomyśleć o uzupełnieniu wycieczki o Drohiczny, agroturystykę Latosowo, zakupy podlaskich sękaczy i serów/wędlin od Dażynki.

Bardzo wiele ciekawych propozycji czeka na nas podczas weekendu 13-14 lipca, tym razem przoduje Podlasie z balonami, ziołami i zajazdem szlacheckim, pamiętajmy w tym kontekście o Białowieskich Drezynach którymi pojedziemy do serca puszczy. Nie warto siedzieć w domu to dobry czas na wypad z Warszawy na Weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.07.2019 7:54
Weekend 20-21 lipca pod Warszawą okolice i dalej:)

Przed nami wreszcie kolejny słoneczny weekend, będzie się znowu wiele działo, jest w czym wybierać Pociąg do Gwiazd i Wioska na drzewach ruszają już w piątek. Sporo będzie też atrakcji dla aktywnych mnogość kajakowych wydarzeń, ale mam też szansę na rowerową wycieczkę z Lesovikiem. W niedziele super królewsko-kolejowa impreza w Pałacu Mała Wieś można ją spuentować kinem plenerowym w pobliskiej klimatycznej Agroturystyce Błędowskie Rosy. Znowu ciekawymi imprezami sypnie też na Podlasiu - Zamek Tykocin, Drohiczyn i lawendowy Dworzysk zapraszają.

1. Wioska na Drzewach - w sercu Kampinosu - survivalowa przygoda z niezmordowanym podróżnikiem i propagatorem leśnego życia Łukaszem Tulejem. Przy okazji poznamy też przyjazną Stajnie Truskawka. Startujemy już w piątek o 17.

2. Pociągiem do Gwiazd z Piaseczna - jedna z ciekawszych tematycznych wycieczek jaką oferuje piaseczyńska wąskotorówka - tym razem będziemy oglądać gwiazdy. Ruszamy w piątek o 21. O oglądaniu gwiazd w okolicach Warszawy.

3. Kajakowe extra imprezy na weekend - podczas weekendu czeka na nas kilka kajakowych propozycji. Możemy popłynąć Kajakiem z Plaży Romantyczna w sobotę i niedziele o 12. W sobotę możemy wybrać się też nad Wieprz w okolice Ryk skąd popłyniemy na Retro Piknik. W niedziele zaś kolejna edycja Kajakiem do Młocin z Fundacją Kim - ruszamy z centrum stolicy o 9.00.

4. Kuligów warsztaty szkutnicze w Skansen Kuligów - kolejna tematyczna impreza w Kuligowie nad Bugiem - tym razem pokażą nam jak budować własną tradycyjną łódkę.Start w sobotę o 10.00, będzie też edycja w niedziele. W Kuligowie możemy wypocząć na kameralnej plaży nad rzeką lub wybrać się na mini wycieczkę tramwajem wodnym.

5. Cho na rower z Lesovikiem i Marin Bikes - szansa na zapoznanie się z produktami kultowego producenta sprzętu dla survivalowców - wycieczka rowerowa ruszy z bazy halarowerowa.pl - na ulicy Wał Miedzieszyński 262 o 11.30.

6. Obóz wojsk Rzeczpospolitej na Zamku Tykocin - wojskowy obóz szlachecki rozbije się w okolicy pięknego tykocińskiego zamku, impreza startuje o 12.00. Idealna okazja by wybrać się nad Narew. Blisko mamy też na dni otwarte na polu lawendy w Dworzysku.

7. Odpocznij w na lawendowym polu w Dworzysku - gościnne pod białostockie pole lawendy po raz kolejny zaprasza na dni otwarte, start w sobotę o 11.00 - całość potrwa do niedzieli do 17.00.

8. Retro piknik w Kośminie nad Wieprzem- przenosimy się w lata międzywojenne w pięknej okolicy dworku Kossaków, na miejscu mamy też pełną infrastrukturę nowoczesnej stanicy kajakowej Zielona Dolina - na piknik możemy też popłynąć kajakiem.

9. Plaża Party Drohiczyn - zabawa na plaży nad Bugiem w pięknym Drohiczynie, mamy swego rodzaju prolog dla kolejnych ciekawych wydarzeń, już za tydzień Dni Drohiczyna a później w sierpniu 500 Kajaków. Zabawa potrwa aż do północy.

10. IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina - doskonała okazja by wybrać się na Jurę - czeka na nas sporo ciekawych atrakcji - całość zaplanowano na 18.00-21.00.

11. Pałac Mała Wieś królewska wizyta i drezyny - prawdziwy hit na niedziele, cały szereg ciekawych wydarzeń w tym zwiedzanie z przewodnikiem i wycieczki drezynami. Atrakcje czekają na nas od 12 do 18.30. Przy okazji pamiętajmy o możliwości spróbowania doskonałego produkowanego w pobliżu Cydru Ignaców, obok mamy też ciekawy modrzewiowy rezerwat Modrzewina.Całość możemy też spuentować wizytą w Agroturystyce Błędowskiej Rosy gdzie czeka na nas kino plenerowe, szykuje się super weekend na grójetczyżnie.

Sporo ciekawych atrakcji czeka na nas w najbliższy weekend, do tego wraca piękna pogoda nic tylko planować kolejny wypad w okolice Warszawy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 24.07.2019 22:47
Weekend 27-28 lipca pod Warszawą okolice i dalej :)

Przed nami ostatni weekend lipca, pogoda ponownie dopisze. Przed nami wspaniały Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie,Dni Drohiczyna czy Jazzowy piknik w Winnicy Dwórzno. Fanów historii zachęci rekonstrukcja walk o Fort Piątnica pod Łomżą doskonała okazja by odwiedzić także polskie Termopile - Wiznę. Klika ciekawych atrakcji także pod Warszawą - w Czersku Jarmark Trzech Kultur, Targi Pyszności w Nowej Iwicznej a w Warce Konkurs Piosenki Turystycznej. Fani kolei mogą wybrać się do Rogowa by poznać historię wagonów motorowych.


1. Carnaval Sztukmistrzów - startuje kolejna edycja najciekawszej lubelskiej imprezy turystycznej, od czwartku do niedzieli ulice Lublina zamienią się w arenę niekończących się popisów i spektaklów, wszystko w tle wspaniałych iluminacji. Zdecydowanie warto. Można rozważyć połączenie wyprawy na Carnaval z wypadem na Kameralne Pojezierze albo do Poleskiego Parku Narodowego.

2. Dni Drohiczyna - startujemy już w piątek i tak atrakcje potrwają aż do niedzieli, dobry moment by poznać perłę nadbużańskiego Podlasia. Pamiętajmy o Ziołowym Zakątku, przysmakach od Dażynki czy Sękaczach w te ostatnie zaopatrzymy się również w samym Drohiczynie.

3. Jazz w Winnicy Dwórzno - kolejna muzyczna impreza w gościnnych progach najciekawszej mazowieckiej winnicy. W drodze powrotnej można się schłodzić w Wodnej Osadzie w Grzegorzewicach. Zabawę w Dwórznie zaplanowano na sobotę, od 11.30 do 21.30.

4. I konkurs Piosenki Turystycznej i Poetyckiej SpłyWarka - zapraszamy nad Pilicę do Warki, od 13 wspólna muzyczna zabawa czeka na nas w Dworku na Długiej. W razie potrzeby wypoczniemy w Przystani na Winiarach. Warto spróbować też lokalnego piwa od BroWarki.

5. Targ Pyszności w Nowej Iwicznie - już po raz drugi organizatorzy chcą zaprosić nas na pyszną ucztę, możemy smacznie rozpocząć weekend w sobotę od rana.

6. Rekonstrukcja Walk o Fort Piątnica 1920rok - w niedziele od 13 w okolicach Łomży przeniesiemy się w klimat walk polsko -bolszewickich, gratka dla fanów historii. Przy okazji należy zaplanować wyprawę do Wizny i okolicy, by poznać miasteczko historycznych murali i polskie Termpolie. Warto wpaść też do Starej Łomży nad Narew.

7. Jarmark III Kultur Czersk - Urzecze, Kaszuby i region Borów Tucholskich będą się prezentowały na rynku w Czersku już w piątek od rana, ciekawe urozmaicenie dla wycieczki na Zamek Czersk, a może skusi nas też pobliska i tajemnicza Wyspa Rembezy.

8 Tajniki i uroki kolei w Rogowie - wąskotorówka rogowska wraz z ŁKA(której pociągami dojedziemy z/do Warszawy) zapraszają na kolejne tematyczne zwiedzanie, tym razem poznamy uroki i historie wagonów motorowych - zwiedzanie zaplanowano od 15.20 w niedziele jako uzupełnienie wycieczki wąskotorówką rogowską.

9. Z Romantycznej kajakiem do Warszawy- w sobotę i niedziele kolejne edycje kajakowego cyklicznego wydarzenia, Dzielnica Wisła i Nakajak.com zapraszają w samo południe na Plażę Romantyczna - stan rzeki niski, w sam raz by bez ryzyka popłynąć do samego serca stolic z Wawra.

10. Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - kolejna edycja tego arcy ciekawego spotkania - od 11 do 15 w sobotę. Warto poznać to specjalne miejsce na turystycznej mapie okolic Warszawy i przekonać się iż starożytne hutnictwo miało swój potężny ośrodek pod samą stolicą.

Upał zagości w Polsce na dobre w najbliższy weekend, z pewnością większość z nas uda się nad jezioro lub rzekę w okolicach Warszawy, imprezy w Dwórznie, Drohicznie czy Warce dają nam możliwość połączenia wypoczynku nad wodą z uczestnictwem w interesującym turystycznym wydarzeniu. A może tak pomyśleć o własnym kajaku, my korzystamy z naszego 3 osobowego Solara od prokajak.pl.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 31.07.2019 21:22
Weekend 03-04 sierpnia pod Warszawą okolice i dalej :)

Wchodzimy w kolejny miesiąc z przyjemną sprzyjającą weekendowym wypadom aurom. Tym razem pod Warszawą mamy turniej rycerski w Sochaczewie, Festiwal Chleba w Kamieńczyku nad Bugiem i Jarmark Śniadaniowy w Warce. Kto chciałby ruszyć dalej może wybrać Festiwal Saski w Kutnie albo Święto tatarskie w Kruszynianach. W samej stolicy czekają ciekawe powstańcze spacery - Żoliborz, Ochota i Śródmieście. Dla aktywnych kolejna edycja kajaki z Plaży Romantyczna, flisacy ruszą też na rejs Wisłą do Torunia - można zabrać się na krótki odcinek z Warszawy do Twierdzy Modlin albo Sycymina.

1. Sochaczewski Turniej Rycerski - w sobotę w Sochaczewie,zabawę zaczynamy od 10, czeka sporo atrakcji z popisami alchemików włącznie. Można też korzystając z okazji pokajakować nad Bzurą, czeka na nas gościna Motoprzystań w Plecewicach.

2. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku - w niedziele lokalni producenci zjadą do Kamieńczyka, w sam raz by poznać nadbużańską krainę w okolicach Warszawy. Można połączyć z kajakowaniem na Bugu albo udać się na Plażę, na przykład do Kuligowa nad Wisłą.

3. Flis Obywatel Rzeki Wisły - warszawscy flisacy ruszają swoimi drewnianymi łodziami na święto Wisły do Torunia, można zabrać się tylko na jeden odcinek np do Modlina, albo przyjść obejrzeć łodzie do Portu Czerniakowskiego. Startują w sobotę ok 10.

4. Pruszków Dino Expo - mobilny pokaz potężnych dinozaurów tym razem w sobotę w Pruszkowie, jeżeli mamy w rodzinie małego fana prehistorycznych gadów, to jest pomysł na weekend. Pamiętajmy o Galerii Figur Stalowych i Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

5. Festyn Saski w Kutnie - jedno z ciekawszych wydarzeń jakie odbywają się w tym zapomnianym przez turystów mieście, pomysł na romantyczny weekend z uwzględnieniem kameralnego zamku w Oporowie i /lub posiłku w odnowionym pałacu w Malinie.

6. Sabantuj w Kruszynianach - festiwal tatarski w tatarskiej jurcie na końcu świata, jeżeli planowaliśmy wyprawę do podlaskiego tatarskiego świata to jest to właściwy moment. Startujemy w sobotę o 12.

7. Spacery Powstańcze - jeżeli zostajemy w stolicy warto wykorzystać ten czas na któryś z powstańczych spacerów, możemy wybrać się na Żoliborz z Panem Arkadiuszem Żołnierczykiem z którym śledziliśmy historię zamachu na Kutsherę - tropem pierwszych walk które wybuchły jeszcze przed godziną W, w niedziele zaś 2 spacery jeden w Śródmieściu o 13 a drugi na Ochocie o 16 obydwa z Warszawskim Zaułkiem.

8. Jarmark Śniadaniowy w Warce - tym razem w niedziele od 10. Idealne na krótki wypad nad Pilicę czeka na nas gościnna Przystań Winiary, warto udać się też do Starej Warki a także spróbować rzemieślniczego piwa w Browarce.

9. Kajaki z Plaży - kolejne edycje kajakowania z Plaży Romantyczna - w sobotę i niedziele, startujemy o 12. Niezbyt wysoka temperatura będzie wyjątkowo sprzyjać kajakowaniu. Jak zawsze zapisy prowadzi nakajak.com.

10. Spacer Jak woda kształtuje krajobraz z Fundacją Arte - na skarpie ursynowskiej poznamy wpływ wody na krajobraz, spacer dla rodzin, możliwość wygrania nagród. Start przy pętli powsińskiej o 11.

Podczas najbliższego weekendu z pewnością nasze myśli będą ciążyły ku Godzinie W, warto więc wybrać któryś z historycznych spacerów. Szykuje się też idealna aura na kajaki, w wielu miejscach wody jest jeszcze sporo ( Pilica, Bzura) i jest bardzo bezpiecznie, ruszajmy w kolejny wyprawę z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 05.07.2019 12:21
Hity lipca - warto zaplanować z wyprzedzeniem

Lipiec przyniesie kilka ciekawych propozycji na jednodniowe wyprawy z Warszawy, szczególnie pierwszy weekend lipca będzie spektakularny, póżniej znajdziemy też sporo ciekawych opcji.

Pierwszy weekend 6-7 lipca

Dni otwarte z Cydrem Ignaców - po raz pierwszy będziemy mieli dostęp do miejsca gdzie produkuje się szlachetny mazowiecki cydr. Przy okazji warto zaliczyć inne z pobliskich ciekawostek Rezerwat Modrzewina, Pałac Mała Wieś czy Agroturystykę Błędowskie Rosy.

Good Morning Dęblin - militarny piknik w Dęblinie - święto przyjażni polsko-amerykańskiej, cała masa atrakcji w tym w powietrzu i na Wiśle. Obok mamy Wyspę Wisłę i największego producenta storczyków JMP w Stężycy.

Vivat Pułaski - "piknik święto" wspomnienie najznamienitszego bohatera Warki. Jeden z lepszych momentów na odwiedziny tego kameralnego miasteczka, odpocząć możemy nad Pilicą w przepięknie położonej Przystani na Winiarach.

Drugi weekend 13-14 lipca

Święto Róż w Końskowoli - w sobotę kolejna edycja różanego święta, dzięki nowym fragmentom drogi S17 dojedziemy na miejsce nieco szybciej. Z Końskowoli mamy blisko do Kazimierza a także do pobliskich winnic, jest to też wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe.

Zajazd Wysokomazowiecki w Ciechanowcu - Muzeum Rolnictwa to prawdziwy skarb, wciąż szerzej nie znany warszawskim turystom. Może szlachecka rekonstrukcja zmobilizuje nas do jego odkrycia, warto poznać też pobliskie Latosowo.

Trzeci weekend 19-21 lipca

Wioska na drzewach - Stajnia Truskawka - weekend pełen atrakcji dla rodzin "w survivalowym stylu", a wszystko bardzo blisko Warszawy w sercu Kampinosu.

Piknik Retro w Kośminie - wspaniała zabawa w stylu Retro w historycznym miejscu związanym z Kossakami, dodatkowo możliwość zakupu lokalnych smakołyków: przetworów z róży, olei, konfitur a może też czegoś mocniejszego. Na piknik możemy popłynąć też Wieprzem - w ramach specjalnie przygotowanego spływu.

IV Jurajski Festiwal Kultury i Wina gmina Olsztyn - na Jurę mamy teraz dużo bliżej festiwal to dodatkowa atrakcja która zawiedzie nas w tą gościnną krainę.

Czwarty weekend 26-28 lipca

Dni Drohiczyna - pierwsza z serii imprez które odbędą się najbliższych tygodniach w Drohiczynie, ich zwięczeniem będzie masowy spływ Bugiem 500 kajaków.

Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego - jeżeli nie udało nam się jeszcze udać do Ziołowego Zakątka czy Pratulina możemy zaczać ziołowom przygodę tuż pod Warszawą, dodatkowo w gratisie mamy poznanie wspaniałego Muzeum.

Napoleończycy w Zamościu - kameralne świętowanie w klimacie napoleońskim autrakcyjni zwiedzanie perełki Zamoyskich. W strojach historycznych będą nas oprowadzać Przewodnicy z Pasją.

Odpoczywamy od upałów, taka pogoda to wręcz idealna okazja by zaplanować krótki wypad w okolice Warszawy, a może udać się nawet nieco dalej od stolicy.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 21.08.2019 21:26
Weekend 24-25 sierpnia pod Warszawą okolice i dalej:)

Kolejny ciepły weekend przed nami, szykuje się kilka hitów piękne iluminacje w ramach Bella Sky w Toruniu, Balonowa Fiesta w Grajewie, Jarmak w Łęczycy. W okolicach Warszawy kilka cieawych wydarzeń w rzecznym klimacie - Święto Urzecza w Górze Kalwarii, spacer jak powstają starorzecza, wreszcie rejs barką Wojna na dwa brzegi.

1. Bella Sky Festival Toruń - jedno z najciekawszych weekendowych wydarzeń którego bohaterem są iluminacje, całe miasto Kopernika ozdobią różnorodne świetlne instalacje. Z pewnością warto skorzystać i udać się do Torunia w najbliższy weekend.

2. Balonowa Fiesta Grajewo - kilka dni wspaniałej zabawy w Grajewie, w roli głównej balony, zaplanowano też kilka ciekawych koncertów, jeżeli jesteśmy w okolicy to z pewnością warto wziąć tą imprezę pod uwagę. Jest szansa iż spotkamy tam ekipę z lataniebalonem.pl i zaszczepią w nas chęć do lotów nad Biebrzą :)

3. Gra-Tka i Ars Alchemia w Łęczycy - w nowiutkiej Zagrodzie Chłopskiej w Łęczycy szykuje się festyn dawnych rzemieślniczych zawodów, doskonały pomysł by wybrać się w te okolice odwiedzając m.in romańską kolegiatę w Tumie. Dodatkowo na Zamku w Łęczycy czekają alchemiczne pokazy od Ars Alchemia. A już w kolejny weekend w pobliskim malowniczym zamku Besiekiery turniej rycerski.

4. Święto Wisły - Góra Kalwaria - Święto Urzecza w Górze Kalwarii - zaplanowano szereg ciekawych atrakcji związanych z wiślaną historią i tradycjami. Na święto płyną też z Warszawy tradycyjne łodzie spod marki Taxi Wisła - można próbować zabrać się na taką super przejażdżkę. Opodal mamy też gościnny Zamek Czersk. Do Góry dojedziemy też rowerem.

5. Noc Kopnej Góry Supraśl - gdyby zaś okoliczności rzuciły nas w okolice Supraśla warto pomyślec o Nocy Kopnej Góry, nocne zwiedzanie arboretum z dodatkowymi specjalnymi atrakcjami może być ciekawym urozmaiceniem zwiedzania Podlasia.

6. Jak powstają starorzecza - prawdziwa gratka dla fanów Wisły - spacer z przewodnikiem wilanowskiego muzeum - start w sobotę o 11, całość potrwa zapewne około półtorej godziny.

7. Spacer po zamku w Janowcu - Muzeum Nadwiślańskie z Kazimierza zaplanowało specjalną edycje tego wydarzenia, spacer po zamku i miejscowości, start w sobotę o 11. Dobre uzupełnienie wyprawy do Magicznych Ogrodów albo/i Kazimierza, w tym ostatnim już za tydzień wielkie Winobranie.

8.Historia na wyciągniecie ręki z Misją Kampinos - w niedziele o 20.30 kolejna edycja tego wydarzenia w gościnnych progach CK w Łomiankach, coś dla fanów historii obszaru Kampinosu.

9. Wędrówki przyrodnicze w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie - od 12 aż do 18 czeka na nas bardzo bogaty program, będzie o fotografii dzikiej przyrody i wędrówce przez 4 kontynenty. Nie zabraknie ogniska, gier i zabaw.

10. Narwiański Zajazd Rodu Łapińskich w Łapach - szlacheckie tradycje powróca do Łap na Podlasiu, startujemy w sobotę od 14. Dobre uzupełnienie wyjazdu do Narwiańskiego Parku Narodowego, jest tam naprawdę pięknie.

Przed nami kolejny piękny weekend, może warto pomyśleć o kajakach, o nowych fajnych miejscach noclegowych w okolicach Warszawy pisaliśmy stosunkowo niedawno. Kwitną wrzosy warto udać się na przepiękne wrzosowisko Mostówka w bezpśrednich okolicach Warszawy. W Poleskim Parku Narodowym wraz z Okiem Parkowca będziemy mogli odkryć magiczne wrzosowe pole już w kolejny weekend. Korzystajmy i ruszajmy w naszą kolejną podróż z Warszawy na weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 27.08.2019 20:37
Super weekend 31sierpnia-01września okolice Warszawy

Przed nami prawdziwy super weekend na zakończenie wakacji, święto Wina w Winnicy Dwórzno i Kazimierzu, turniej rycerski w malowniczym zamku Besiekiery, Święto Gór Pieprzowych. Na Polesiu spacer na wrzosowiska z Okiem Parkowca, a dużo bliżej piękne wrzosy na wrzosowisku Mostówka. Dodatkowo święto Archeologii Doświadczalnej pod Kazimierzem i Historyczna inscenizacja Polskie Termopile w Wasiłkowie. Więkoszość będzie też desperacko szukało miejsca nad wodą w okolicach Warszawy, na szczęście tych nie brakuje, warto pomyśleć o kajakach, świeży artykuł o nowych noclegach dla kajakarzy jest już na portalu.

1. Jazdów warsztaty wikliniarstwa i eko biżuterii - zaczynamy weekend już w piątek super ciekawe warsztaty w Jazdowie ( Jazdów 3/8) mistrz wikliniarstwa pokaże nam tajniki swojej sztuki. Przy okazji spacer po Jazdowie to prawdziwe odkrycie.

2. Święto Wina w Winnicy Dwórzno pod Warszawą zeszłoroczna pierwsza edycja święta wina cieszyła się wielkim powodzeniem, tym razem bawimy się dwa dni. Absolutnie do polecenia, pamiętajmy też o pobliskiej Wodnej Osadzie w Grzegorzewicach.

3. Turniej rycerski Besiekiery - chyba najbardziej malownicze ruiny w okolicach Warszawy, turniej to doskonały powód by je zobaczyć, przy okazji mamy blisko do kultowego lazurowego jeziora Osadnik Gajówka, można też wpaść do powiększonych Term Uniejów.

4. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej grodzisko Żmijowiska pod Kazimierzem- kolejna edycja wydarzenia to kilka dni warsztatów trwających aż do soboty, w programie próba odpalenia pieca do wytopu szkła, garncarstwo, i inne pradawne rzemiosła. Można poznać pozytywnie zakręconych ludzi min Panią Kasie z Miejskiej Kniei pod Skierniewicami ( to miejsce bezwzględnie polecamy na weekendowy 1 dniowy wypad).

5. Święto Wina Kazimierz - kazimierskie winobranie rozpocznie się w sobotę o 11, idealna okazja by poznać produkty okolicznych winnic a jest ich coraz więcej. Dojazd do Kazimierza też wkrótce jeszcze się poprawi, jesień to dobra pora by odwiedzić winnice.

6. Święto Gór Pieprzowych - doskonały powód by wybrać się w najbliższych weekend do Sandomierza, przy okazji poznamy wspaniały relikt Góry Pieprzowe z których możemy napawać się widokiem na miasto, zaplanowano też I bieg gór Pieprzowych.

7. Dzień Dobry Polesie z Okiem Parkowca- gdyby skusiło nas kameralne pojezierze to ciekawą propozycją jest spacer na bagna i wspaniałe wrzosowisko przy okazji poznamy Oko Parkowca które na co dzień dostarcza nam wspaniały zdjęć z Poleskiego Parku Narodowego. Start w Lejnie o 5 rano w sobotę. Gdyby było nam jednak za daleko pamiętajmy o położonym bardzo blisko Warszawy wrzosowisku - Wrzosowisko Mostówka czeka na nas.

8. Polskie Termpolie - Husarze przeciw Tatarom bitwa pod Hodowem - super historyczna impreza w Wasiłkowie na Podlasiu, start w niedziele o 12.00 . Z Wasiłkowa mamy blisko do Supraśla, lawendowego Dworzyska czy na szlak rękodzieła z Czarnej Białostockiej, możemy więc zmontować fajną wycieczkę na Podlasie.

Ostatni weekend wakacji z prawdopodobnymi temperaturami powyżej 30 stopni, warto szukać więc miejsc która zapewnią choć trochę chłodu, przyda się wiedza o atrakcjach okolic Warszawy :) z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: swietowina zamki wrzosy gorypieprzowe
Data publikacji: 05.09.2019 22:23
Weekend prawdziwych hitów pod Warszawą i dalej :)

Weekend 7-8 września przyniesie wysyp super atrakcji - mamy Święto Wisły z gratisowymi rejsami, Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, Święto Róży w Kutnie i wspaniały performance Don Giovanni w Nieborowie. Fani regionalnych smaków mają do wyboru Olender Fest, Święto Cydru w Górze Kalwarii albo Rzemieślnicze Chmielobranie w Karczmiskach. Jak by tego było mało super militarne wydarzenia w Wiźnie a może wspomnienie Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, skoro już o Bzurze to w Motoprzystani już w piątek czeka super koncert Oready, zaś w Łowiczu w niedziele Książęce Jadło - kolejna edycja smakowitego festynu.

1. Święto Wisły w Warszawie - główne wydarzenia w sobotę, cała masa darmowych rejsów tradycyjnymi łodziami, czekają na nas też warsztaty dla dzieci i ostatnie gratisowe spływy kajakowe z fundacją KIM.

2. Europejski Festiwal Smaku Lublin - aż do niedzieli bawim się w Lublinie, koncerty, wystawy i wspaniałe jedzenie, motywem przewodnim Unia Lubelska. Do Lublina dojedziemy szybciej, w piątek drogowcy otwierają bowiem kolejny odcinek drogi ekspresowej S17.

3. Święto Róży w Kutnie - wspaniałe różane święto w Kutnie , bawimy się cały weekend po drodze warto odwiedzić inne ciekawe miejsc m.in uroczy zamek Oporów.

4. Olender Fest w Gospodarstwie pod Jastrzębcem - kolejna edycja olenderskiego święta w roli głównej powidła, tuż obok najmłodszy pod warszawski skansen Osadnictwa Wiślanego.

5. Wrzesień 1939 Wizna i Sochaczew - w sobotę i niedziele historyczne wydarzenia wspominające wrześniowe Termopile - areną Wizna miasto murali i Strękowa Góra. W niedziele w Sochaczewie rekonstrukcja wspomnienie Bitwy nad Bzurą start o 14.

6. Oreada w Motoprzystani - w piątek klimatyczny koncert na stale unowocześnianej Motoprzystani nad Bzurą , startujemy o 20.00. Wspaniała okazja by nacieszyć się rzeką.

7. Don Giovanni w Muzeum w Nieborowie - wspaniały performance w cudownym Pałacu w Nieborowie, warto tu wpaść by zobaczyć uroczo oświetlone otoczenie budowli, wcześniej można wpaść do Parku w Arkadii.

8. Chmielobranie albo Święto Cydru - w okolicach Kazimierza w Karczmiskach / Poniatowej kolejne rzemieślnicze chmielobranie, Browar Zakładowy zatroszczy się by najlepszego piwa nie zabrakło. Alternatywnie możemy wybrać się na Święto Cydru do Góry Kalwarii

9. Pociąg do gwiazd Piaseczno - kolejka wąskotorowa wyruszy w chyba ostatni już pociąg do gwiazd w tym sezonie, start o 18.30.

10. Książęce Jadło Łowicz - super powód by wybrać się do Łowicza, na niedziele zaplanowano serie atrakcji w tym koncerty i prezentacje lokalnych przysmaków.

11. Fiesta Balonowa Iława - 3 dniowa zabawa w malowniczej Iławie, pojawi się około 10 ekip balonowych, przewidziano sporo atrakcji w tym przeloty nad miastem.

12. Ciekawe wydarzenia w Muzeach w Otwocku Wielkim , Pruszkowie i Kuligowie - w Otwocku Wielkim czeka na nas Piknik Historyczny, w Muzeum Hutnictwa Starożytnego zaś Warsztaty Ziołowe a w Kuligowie warsztaty szkutnicze. Każda z tych atrakcji może być wartościowym uzupełnieniem ciekawej wyprawy pod Warszawę. Szczególnie polecamy plażę w Kuligowie nad Bugiem.

Pogoda wciaż jest nie pewna co znacznie uatrakcyjnia propozycje wydarzeń organizowanych w bezpośredniej bliskości Warszawy, tych zarówno w najbliższy jak i kolejny weekend nie zabraknie, trzeba się mobilizować i ruszać na kolejną wyprawę z Warszawy na Weekend. Pamiętajmy iż czekają na nas sezonowe atrakcje takie jak Wrzosowisko Mostówka, można też pomyśleć o kajakach , ciekawe miejsca z nowo udostępnionymi noclegami opisaliśmy niedawno na portalu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.09.2019 16:30
Weekend 14-15 września pod Warszawą okolice i dalej :)

Przed nami kolejny weekend, aura ma być łaskawsza a ciekawych wydarzeń w okolicy Warszawy nie zabraknie. Na Zamku Czersk znowu pojawią się Szwedzi, lato przy leszczu będziemy kończyć w Kuligowie nad Bugiem, warto udać się na Skierniewickie Święto Owoców i Kwiatów z opcją wizyty w epickiej Parowozowni Skierniewice. Fani historii mogą zaś udać się na kolejne ciekawe imprezy związane z wrześniem 39 , w sobotę w Twierdzy Modlin, zaś w niedziele w Płocku. Warto też pokusić się o poznanie Warszawy z perspektywy Wisły kolejne gratisowe rejsy zaproponuje super szkuta Dar Mazowsza.

1. Skierniewice Święto Owoców i Kwiatów - do Skierniewic mamy naprawdę blisko, barwne święto z koncertami kusi już w najbliższą sobotę , dodatkowo mamy możliwość wizyty w epickiej Parowozowni Skierniewice, must see dla każdego fana kolejnictwa.

2. Zamek Czersk - w sobotę będą próbowali go zdobyć Szwedzi , jest to chyba najciekawsza inscenizacja z tych odbywających się w czerskiej warowni, szansa na ciekawe odwiedziny także w niedziele - tego dnia Dni Dziedzictwa Europejskiego.

3. Kuligów nad Bugiem zakończenie lata - w Skansenie w Kuligowie będziemy żegnać lato w towarzystwie rzecznego leszcza, gospodarze przygotowali sporo atrakcji w tym ciekawy koncert, warto poważnie rozważyć tą propozycje.

4. Wisła Bliska - darmowe rejsy po Wiśle na wspaniałej Szkucie Dar Mazowsza - w sobotę o 10 i 12 i ponownie w niedziele o 10. Super okazja dla tych którzy jeszcze nie poznali uroku tradycyjnych wiślanych jednostek -start Port Czerniakowski.

5. Dni Transportu Publicznego- Warszawa - kolejna edycja dni transportu od ZTM- jak zawsze czekają na nas m.in przejażdżki zabytkowym taborem tramwajowym, dodatkowo w Stacji Muzeum mamy też dzień maszynisty z dodatkowymi atrakcjami jak otwarcie 4 oryginalnych wagonów m.in salonki czy artyleryjskiego.

6. 80 rocznica obrony Modlina - w sobotę od 12,00 w Twierdzy Modlin - historyczna inscenizacja nawiązująca do heroicznej obrony z września 1939 , fajny pomysł na 1 dniowy wypad do Modlina.

7. Płock 1939 - podobna impreza w Płocku tyle że w niedziele - dawna stolica Mazowsza kusi, nie zapominajmy o kameralnym Ranczowisku pod Płockiem jak i opcji wydłużenia wycieczki do wspaniałego Dobrzynia nad Wisłą.

8. Kolej na Wawer - w niedziele na Wawrze kolejny ciekawy piknik, tradycyjnie można na niego dojechać tradycyjną parową ciuchcią start z Warszawy Gdańskiej w niedziele o 10.00

9. Jarmark Piaseczyński - już piętnasta edycja piaseczyńskiego jarmarku, potencjalny ciekawy przystanek w drodze na Zamek Czersk, będzie szansa na zakup regionalnych przysmaków.

Korzystajmy z końcówki lata, mimo iż na letnie temperatury nie ma co liczyć to pogoda sprzyja weekendowym wyprawom, wciąż może nas zachwycić Wrzosowisko Mostówka. Warto też pomyśleć o eskapadzie kajakowej , woda w rzekach wciąż jest jeszcze ciepła, a może tak wybrać się na dwudniowy spływ z noclegiem?.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.01.2020 17:37
Słoneczne kierunki za 400 zł trwa wyprzedaż w LOT

Kreta, chorwacka Rijeka, Rimini czy albańska Tirana to najciekawsze / nowe propozycje w siatce LOT na lato 2020, teraz aż do 21 stycznia kupimy je w mega promocyjnych cenach(od 400 zł za bilet powrotny). Szersze omówienie nowej wakacyjnej oferty znajdziemy w w opublikowanym już artykule.

Warto pomyśleć też o innych ciekawych możliwościach jakie daje nam trwająca właśnie akcja wyprzedażowa a jest ich kilka super jarmark Kaziuki w Wilnie, ciekawe wiosenne wydarzenia we Lwowie, finał skoków w Planicy, czy wreszcie egzotyczny Liban. Ci którzy pragną dalszej wyprawy mogą wybrać się na Sri Lankę, LOT właśnie ogłosił kontynuacje rejsów do Kolombo, obecnie najlepsze ceny na tym kierunku znajdziemy w listopadzie 2020 roku.


Nie ma lepszej okazji na weekend w Wilnie niż kaziukowy jarmark, Wilno tradycyjnie jest najtańszym kierunkiem LOT w corocznych promocjach. Teraz dodatkowo mamy możliwość kombinacji z Kownem, to ciekawe uniwersyteckie miasto z pewnością zachwyci nie mniej niż stolica. W tym roku Kaziuki odbywają się 6-8 marca.

Finał Pucharu Świata i lot do Lublany, tradycyjnie skoczkowie kończą sezon konkursami w Planicy, wciąż jeszcze znajdziemy sporo promocyjnych biletów na przedłużony weekend 20-22 marca. Słowenia to prawdziwe kompatkowe państwo, łatwo się je zwiedza, a atrakcje takie jak jezioro Bled, jaskinie Postojna, winnice i termy zapewniają wiele wrażeń. Sama stolica Lublana dorównuje atrakcyjnością bardziej znanym europejskim metropoliom. Jeżeli chcemy zdać się na specjalistów w zwiedzaniu Słowenii możemy sięgnąć po gotową ofertę wyjazdu na skoki do Planicy przygotowaną przez visitslovenia

Całoroczne loty do Libanu to także dość świeża nowość, Liban to starożytne zabytki w tym najznamienitszy Baalbek , epicka grota Jeita wspaniałe wino i jedzenie, trasy związane z maronickimi Świętymi czy wreszcie narty. Bilety do Libanu w cenach poniżej 700 zł to prawdziwa gratka, takie okazje w przeszłości właściwie się nie zdarzały.

W promocji znajdziemy też super tanie bilety do Lwowa , w sam raz by zaplanować wiosenny wypad do tego pięknego miasta, gdzie wciąż możemy się cieszyć bardzo atrakcyjnymi cenami. Wiosną we Lwowie czekają na nas m.in Festiwal Jazzowy i nie mniej popularny Festiwal Klezmerski.

Jeżeli czekamy planujemy dłuższy i dalszy wypad to zdecydowanie warto pomyśleć o Sri Lance, LOT ogłosił właśnie przedłużenie operacji na tym kierunku na sezon 2020/21. Tańsze bilety znajdziemy w listopadzie 2020, cena poniżej 1900 zł wydaje się niezwykle promocyjna, Sri Lankę można zwiedzać cały rok, nawet jeżeli aura jest nie sprzyjająca w jednej części wyspy to w drugiej znajdziemy optymalne warunki.

PROMOCJA TRWA DO 21 STYCZNIA, w przypadku rejsów europejskich obejmuje loty do końca maja, wyjątkiem są wspomniane na początku rejsy sezonowe w ich przypadku bilety możemy kupować na cały okres operacji tj od czerwca do końca września, jest to niewątpliwie mega zaleta tej oferty.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.09.2019 22:19
Weekend 21-22 września okolice Warszawy a może dalej :)

Przed nami kolejny weekend, pogoda znacznie się poprawi, dając okazje na kolejne ciekawe wypady. W Żyrardowie czeka Chmielfest, w Grójcu 600 lecie miasta,historyczna zabawa w Bałtowie i Warowni Jomsborg, prawdziwe starożytne igrzyska zaś w Lublinie - Bogowie Wojny. Łasuchów może skusić festiwal Czekolady i Słodyczy w Sandomierzu.


1. Dziady Kazimierskie zakończenie lata - weekend zaczynamy z wysokiego C, koncert cenionej w wiślanym środowisku kapeli w pawilonie Fala nad Wisłą, startujemy o 20.00

2. Chmielfest w Żyrardowie - kolejny festiwal rzemieślniczego piwa w industrialnym Żyrardowie, z pewnością warto rozważyć tą propozycje i udać się na spacer z chmielem w tle.

3. 600 lecie Grójca - 3 dni zabawy, z kulminacją w sobotę, inscenizacja historyczna, koncert zespołu Goya i laserowe pokazy. Z Grójca mamy moment do Pałacu w Małej Wsi , Rezerwatu Modrzewina czy krainy Cydru Ignaców.

4. Bogowie Wojny Lublin- wielka historyczna rekonstrukcja na Arenie Lublin, moc starożytnych klimatów w tym znani z pruszkowskich Artefaktów - Hellas et Roma.

5. Pożegnanie lata Warownia Jomsborg - historyczny weekend u Wikingów - u wilków północy jest zawsze przyjażnie a dodatkowo nie tracimy czasu na dojazd, każdy ma tu blisko.

6. Festiwal Czekolady i Słodyczy w Sandomierzu - jedno z kultowych sandomierskich wydarzeń przedłużających sezon turystyczny, znakomity powód by rozważyć weekendową wyprawę do San Domingo.

7.Dni Transportu Publicznego w Warszawie - gratka dla fanów transportu publicznego szczególnie tych najmłodszych, przejażdżki zabytkowym taborem i zwiedzanie zajezdni.

8. Piknik u Dinozaura Dyzia - Muzeum Geologiczne zaprasza na kolejne tematyczne wydarzenie, w sam raz na dni z gorszą pogoda, można też złapać bakcyla na większą wyprawę np do Bałtowa. Spotykamy się w niedziele o 10.00.

9. Historyczny weekend w Bałtowie - Polska stolica Dinozaurów nie przestaje zachęcać nowymi atrakcjami, tym razem głównym motywem będą historyczne rekonstrukcje.

10. Spacer Obrona Warszawy wrzesień 1939 - Arkadiusz Żołnierczyk tym razem oprowadzi nas po miejscach związanych z obroną stolicy podczas wojny obronnej 1939, startujemy na pl Zamkowym o godz 11.

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, tym bardziej warto wykorzystać nadchodzące słoneczne dni, czeka na nas kilka ciekawych wydarzeń, możemy też pomyśleć o odwiedzeniu Wrzosowiska Mostówka albo ruszyć na kajaki w okolicach Warszawy to już ostatnie takie weekendy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 28.09.2019 11:04
Weekend 28-29 września okolice Warszawy i nie tylko :)

Ostatni weekend września, jesienna aura trochę nas wymęczyła, choć deszcze mają ustąpić, można więc się zmobilizować i ruszyć w okolice Warszawy a może nieco dalej. Kusi przede wszystkim Light Move Festival i Płock za Pół ceny, mamy też koncerty charytatywnie Lady Pank w Siedlcach i Jarząbek na zakończenie sezonu w Moto Przystani. Ciekawi dłuższej wyprawy mogą wybrać klimaty średniowieczne odwiedzając Tum i /lub Grodzisko Pobiedziska. Na dalszym świętokrzyskim czeka Leśna Apteka w szczególnie urokliwej jesienią Pustelni Złotego Lasu. W samej stolicy warto rozważyć uliczny festiwal Namaste India i Piknik Geologiczny na Ochocie.

1. Light Move Festival Łódz - chyba najwspanialsza łódzka atrakcja bez wątpienia ona powinna przekonać mieszkańców Polski do odwiedzin Łodzi, z Warszawy dojedziemy do Łodzi wygodnymi weekendowymi pociągami ŁKA, warto to rozważyć z racji na zamknięcie dużej ilości ulic w centrum miasta. Light Move w zasadzie kończy sezon na wielkie iluminacje, pozostanie nam jeszcze indyjskie Diwali ale to nie ten rozmach.

2. Płock za pół ceny - ostatni weekend września to okazja by odwiedzić dawną stolicę Mazowsza za pół ceny, przy okazji przepiękne widoki na Wisłę, Zoo a jutro w drodze powrotnej można wpaść na święto ziemniaka w Ranczowisku.

3. Grodzisko Tum i Pobieda w Grodzie Pobiedziska- w sobotę rusza budowa Grodziska Tum z tej okazji średniowieczny jarmark - rośnie nam kolejne ciekawa atrakcja która przyciągnie turystów w to wciąż mało odwiedzane miejsce, w Grodzisku Pobiedziska koło Poznania duża dwu dniowa impreza która przeniesie nas w czasie do XI wieku.

4.Zakończenie sezonu Moto Przystań - dziś wieczorem koncert na zakończenie sezonu, pogoda zaskakująco się poprawi może by tak wyskoczyć na kajak? Moto Przystań zaprasza.

5. Namaste India - piknik indyjski w centrum stolicy, Plac Uni Lubelskiej będzie pełnił role małych Indii, może to nas zainspiruje do odwiedzin tego pięknego kraju, dzięki Lotowi jest on teraz ledwie o 7 godzin od Warszawy.

6. Jarmark Mleko i Ser Lublin dziś w Lublinie miejskie dożynki - można kupić dobre regionalne wyroby, do Lublina jedziemy coraz szybciej, a już w listopadzie planowane jest otwarcie kolejnego odcinka ekspresowej trasy S17, Kazimierz i okoliczne winnice będą bliziutko Warszawy.

7. Lady Pank Siedlce - dziś wieczorem w charytatywnym koncercie w Siedlcach wystąpi Lady Pank , możemy tam wpaść po wyprawie do krainy Liwca, albo zrobić sobie kulinarny wpad do Dworu Mościbrody.

8. Leśna Apteka - cykliczne super wydarzenie w pięknej scenerii Pustelni Złotego Lasu, idealne miejsce na jesienną medytacje. Jeżeli interesują nas zioła to wyjazd możemy połączyć z wizytą w Kielcach gdzie odbywają się Targi Zielarskie.

9. Dzień Pieczonego Ziemniaka Frajdalandia -w niedziele pogoda ma wyjątkowo dopisać , okazja by poznać nowa miejsce na turystycznej mapie Warszawy Frajdalandie.

10. Piknik Geologiczny - kolejne ciekawe wydarzenia na wydziale Geologii - będzie o wulkanach i nie tylko, startujemy w niedziele rano, w sam raz na urozmaicenie spaceru po Polach Mokotowskich.

Prognozy pogody pokazują istotną pozytywną zmianę, nie marnujmy tej nieoczekiwanej szansy planujmy aktywny weekend w okolicach Warszawy a może w samej stolicy, propozycji nie brakuje.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.10.2019 8:01
Wielka Promocja LOT - Liban,Cypr,Dubrownik,Lwów i Wilno w super cenach

Tym razem LOT nie kazał czekać, aż do 15 października mamy szansę na zakup promocyjnych biletów w nowej jesiennej promocji. Podróż musimy zaplanować między listopadem tego a marcem przyszłego roku, co ciekawe dla wielu kierunków brak jest zwyczajowych wyłączeń dla podróży około sylwestrowej.

W ofercie mamy kilka perełek - przede wszystkim Liban, bilet do Bejrutu kupimy już za 599 zl - jest to jedyny rejs średniodystansowy podczas którego LOT serwuje ciepłe posiłki(w cenie biletu). Liban to wspaniałe jedzenie i wino, starożytne zabytki jak Byblos czy Baalbeck, magiczna podziemna grota Jeita, prawdziwą gratką może być wycieczka na narty do cydrowego raju. Jeżeli boimy się samotnie zorganizować wyjazd możemy poprosić o pomoc lokalnego polskiego przewodnika, Pana Kazimierza Gajowego (kgajowy@hotmail.com) doradzi, pomoże zorganizować zwiedzanie a nawet noclegi w okolicach zjawiskowego Byblos. Libanu w takiej cenie nie znajdziemy nigdzie indziej.

Ciekawą opcją jest też marcowy wypad na Cypr, temperatury powinny już rosnąć, lotowski nocny rozkład powoduje, iż można zorganizować wyjazd na weekend z 1 noclegiem, wylatujemy w piątek w nocy a wracamy w poniedziałek ( po 6 rano jesteśmy w Warszawie). Bilety do Larnaki kupimy w cenie poniżej 400 zł za osobę.

Kuszą Bałkany, mamy na przykład możliwość spędzenia Sylwestra w Skopje, Macedonia to wciąż mało znany polakom kraj. LOT zaczął latać tu stosunkowo nie dawno. Turystów zachwyci z pewnością lokalna kuchnia a także bardzo atrakcyjne ceny. Także i w tym przypadku możemy zasięgnąć rady bliskiej Polsce osoby pracującej na co dzień w turystyce , David Trajkowski oprowadza grupy, prowadzi też w macedońskiej stolicy doskonale oceniany hostel Get Inn. Bilet do Skopje to wydatek niewielu ponad 300 złotych.

Na narty możemy wybrać się też do Czarnogóry, odwiedzana głównie latem, ma też wiele do zaoferowania zimą, mimo iż wciąż czekamy na loty do bośniackiego Sarajewa(gospodarz olimpiady zimowej 1984) to może przygodę z nartami na Bałkanach zaczniemy w Czarnogórze? Bilety do Podgoricy kosztować nas będą niewiele ponad 400 złotych.

Możemy też polecieć bliżej , najtańsze bilety w promocji to te na Litwę - obecnie możemy też ciekawie połączyć w jednej podróży Kowno i Wilno. Tradycyjnie najciekawszym terminem na wycieczkę wydaje się wielki jarmark Kaziuki. Bilety do Wilna kupimy za około 200 złotych, to prawdziwy rarytas.

Za niewiele więcej polecimy też do pięknego Lwowa - w tym przypadku ceny rozpoczynają się od niespełna 300 złotych. Biorąc pod uwagę komfort ledwie godzinnego lotu a także brak ciekawej alternatywy w postaci podróży autem ( korki na granicy) jest to bardzo kusząca propozycja. W marcu we Lwowie odbywa się m.in Festiwal Czekolady, przed Operą zaczną się też prezentować jarmarkowe Wielkanocne stragany i ozdoby.

Jeżeli chodzi o dalsze podróże to tu LOT nie zaskoczył nas doskonałymi cenami, głównie dlatego iż przeważa przekonanie co do sprzedania zimowych terminów podróży do Singapuru, Sri Lanki czy Deli w lepszych niż promocyjne cenach. Okazją dla podróżników może być tylko bardzo tani bilet do Pekinu, podróż na nowe lotnisko w Daixing odbędziemy za nieco powyżej 1500 złotych, korzystajmy z okazji.

Jeżeli jesteśmy zaprawionymi w boju poszukiwaczami oszczędności możemy pokusić się o urwanie z oficjalnych cen LOTu kilkudziesięciu złotych, kupując bilety w skandynawskich agencjach internetowych. Wyszukiwarka momondo.no wskaże nam najlepsze opcje. Zakup biletów wystawionych w obcym kraju, jest w przypadku LOT w pełni bezpieczny, trzeba jednak pamiętać o pewnych potencjalnych niedogodnościach opisanych już przez nas na portalu.

Tanie bilety kupimy tylko do 15 października warto się pośpieszyć bo najciekawsze kierunki wyprzedadzą się najszybciej, warto się ruszyć z Warszawy na Weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 10.10.2019 23:36
Weekend 12-13 pażdziernika okolice Warszawy i dalej

Przed nami letni weekend, zaczynamy w piątek kultową Nocą w Instytucie Lotnictwa, mamy też Toruń za pół ceny, pogoda zachęci też do poszukiwania czerwonych klonów w Arboretum w Rogowie co łatwo połączymy z Międzynarodową Wystawą Orchidei w Łodzi. Możemy wybrać się też nad Wisłę w sobotę ciekawy wykład o kulturze Urzecza a później rejs tradycyjną łodzią od Taxi Wisła.

1. Noc w Instytucie Lotnictwa - prawdziwa gratka dla fanów awiacji , ostatnie lata nie były łaskawe jeżeli chodzi o pogoda tym razem będzie inaczej. Prawdziwi fani fotografii lotniczej będą polowali na przylatujące i odlatujące( sobota rano) z pokazów unikatowe jednostki.

2. Toruń za pół ceny - jedna z najciekawszych akcji tego typu - Toruń ma naprawdę wiele do zaoferowania, najmłodszych zachwyci Żywe Muzeum Piernika i Dom Legend.

3. Urzecze nad Wisłą- wykład o wspaniałej kulturze Urzecza w sobotę na Info Barka o 14.00 - po nim wspaniały rejs tradycyjną łodzią od Taxi Wisła.

4. Dzień Dyni - Esterka Village - od 14 na gości czeka kultowa Esterka Village - doskonałe uzupełnienie dla wyprawy w krainę Rawki, wspaniali alternatywni ludzie których warto poznać.

5. Pożegnanie lata w Twierdzy Modlin - Klub Globtrottera ruszy po raz kolejny na zwiedzanie legendarnej Twierdzy, pogoda nie mogła już bardziej sprzyjać. Warto pomyśleć o tej wyprawie.

6. Międzynarodowa Wystawa Orchidei Łódź - od piątku do niedzieli w Hali Expo - ciekawe uzupełnienie dla wyprawy do Arboretum w Rogowie na czerwone klony.

7. Puszcza Kampinowska z Drzewiej - ciekawy rajd po Puszczy z jednym z jej wierniejszych fanów, warto śledzić profil Drzewiej może załapiemy się na kolejne wyprawy, trzeba się śpieszyć bo o miejsca nie jest łatwo.

8. Festyn Modelarsko -Balonowy - od 15 w sobotę na Skwer Gwiazda Polski - podobnie jak Noc w Instytucie Lotnictwa zadowoli ciekawych lotniczego świata, a może zrobić sobie taki weekendowy lotniczy blok?

9. Sprzątanie Wkry z Nasza Wkra - możemy też wybrać się w sobotę na Spływ Wkrą i Narwią połączony ze sprzątaniem tych pięknych rzek, Nasza Wkra zaprasza. Pogoda w sposób wyjątkowy będzie nam sprzyjać. Start 9.30 w Sochocinie.

Nie możemy doczekać się materializacji doskonałej prognozy pogody, szykuje się prawdziwe babie lato, warto to wykorzystać - być może już w najbliższy weekend objawią się nam czerwone klony, warto odwiedzić inne miejsca z pięknymi jesiennymi widokami Park Arkadia i Jezioro Rokola z pewnością nas nie zawiodą.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon