czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: termy
Data publikacji: 03.12.2017 12:24
Aquapark baseny tropikalne Binkowski, kolejny hit w świętokrzyskim :)

Ta wiadomość to prawdziwy hit, hotel Binkowski ogłosił właśnie epicki plan budowy Basenów Termalnych Bińkowski. Będzie to bez wątpienia kolejna gwiazda w konstelacji świętokrzyskich atrakcji, wypełni też istotną lukę w zakresie atrakcji znajdujących się w samych Kielcach.


Plany są niezwykle imponujące. 3 zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 310 metrów, baseny o powierzchni ponad 1200 metrów, a także największa w Polsce strefa saun, mogąca w ośmiu planowanych obiektach pomieścić do 130 osób.


Nad tropikalnym klimatem będzie czuwał specjalny system, którego głównym elementem będzie rozsuwany dach. Ten kluczowy element zapewni komfort użytkowania zarówno latem jak i zimą.


Plan zakłada też przeszkolone ściany basenów, co ma pozwolić na kontemplowanie panoramy Kielc. Wielką atrakcją będzie basen na dachu, tego typu umiejscowienie zawsze cieszy się największą popularnością.


Ostatnie informacje wskazują, iż pierwszy etap inwestycji może być otwarty już w ostatnim kwartale 2018 roku. Pozwoli to znacząco wyprzedzić budowany pod Mszczonowem Water Park of Poland Suntago. Pierwszy, w wyścigu po fanów termalnych kąpieli, zapewni sobie przewagę już na starcie. Na korzyść Basenów Binkowski będzie też działała poprawiająca się infrastruktura drogowa. Droga ekspresowa z Warszawy do Kielc, w tym obwodnica Radomia będą gotowe w perspektywie najpóźniej 2 lat. Wtedy też podróż do Kielc z Warszawy zabierze nie więcej niż 1h 30 min.


Równolegle z inwestycją hoteli Binkowski rozwijają się inne, nieodległe atrakcje okolic Kielc. Swoją ofertę poszerza Zamek w Chęcinach otwarty przez cały rok. Pomysły na ciekawe warsztaty przedstawi też unikalny Młyn Jędrów. Stale powiększa się liczba okazów w Akwariach Polaniki - małe rekiny rosną aż miło. W ostatnim czasie otwarto też nowy Ogród Botaniczny w Kielcach.


Baseny Bińkowski wniosą do oferty świętokrzyskiego to, czego poszukuje cała turystyczna Polska, tj panaceum na krótki turystyczny sezon. Skuszeni atrakcjami stref wodnych turyści wybiorą się w Góry Świętokrzyskie także w sezonie jesienno-zimowym, zyskają na tym również pobliskie stoki narciarskie.


Strefa wodna to niejedyna inwestycja w hotelu. Znacząco wzrośnie liczba pokoi hotelowych, docelowo będzie ich 219. Taka zmiana pozwoli gościć nawet bardzo duże grupy, a także obsłużyć wyjazdy służbowe. Te ostatnie zadecydują o powodzeniu biznesowym tej wielkiej inwestycji.


Miejmy nadzieje, że już podczas kolejnej zimy uda się nam wygrzać w Basenach Binkowski podczas naszego wypadu z Warszawy na weekend w świętokrzyskie. Szybki dojazd autem zapewni istotną przewagę w stosunku do ciekawych, acz znacznie bardziej oddalonych od Warszawy wodnych atrakcji Buska i Solca.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: termy hit nadwode swietokrzyskie
Data publikacji: 06.04.2016 22:43
Nowe Termy w okolicach Warszawy - gdzie i kiedy powstaną
Celejów w okolicach Kazimierza Dolnego, Pabianice nieopodal Łodzi, wreszcie Bałtów w Świętokrzyskim to trzy lokalizacje, które w najbliższych latach mają największe szanse zagościć na stałe na mapie polskiej turystyki termalnej. Jak idą prace, kto ma największe szanse ?

Każda z wymienionych lokalizacji jest dla turystów z Warszawy atrakcyjną alternatywą dla dzisiejszej oferty. Celejów będzie kusił bliskością Kazimerza Dolnego, Puław a także kajakowymi wycieczkami po Wiśle i nieodległym Wieprzu, w zimie zaś do dyspozycji turystów jest kilka okolicznych wyciągów narciarskich. Projekt prowadzony przez firmę deweloperską Mak Dom napotyka jednak na szereg trudności, próbki z odwiertów są nadal analizowane w laboratoriach. Mimo iż w jedynym z nich zasoby wodne wydają się niewystarczajace, to inwestor jest optymistycznie nastawiony do możliwości skorzystania z zasobów alternatywnej lokalizacji. Temat ciągnie się już wiele lat, trudno więc wierzyć w jego rychłą realizacje. Jednak zaawansowanie prac powoduje, iż można domniemać, że znajdą się chętni do ich kontynuowania. Lokalizacja wydaje się perfekcyjna a dodatkowo w perspektywie kilku lat dokończona zostanie droga expresowa do Warszawy, co skróci czas podróży do nieco ponad godziny jazdy autem.

Kolejną ciekawą lokalizacją są Pabianice, położone nieopodal Łodzi, z racji centralnej lokalizacji i rozwiniętej sieci dróg bardzo dobrze skomunikowanej ze wszystkimi większymi miastami w Polsce. Same Pabianice kuszą post industrialną architekturą, dobrą jakość oferują ośrodki SPA i to zarówno Day Spa jak i nowo powstała czterogwiazdkowa fabryka Wełny w Pabianicach. Projekt w Pabianicach prowadzi krakowska firma GER, ma ona szerokie doświadczenie w tego typu inwestycjach w Polsce, co niewątpliwie dobrze wróży. Przed termami jednak daleka droga, próbne odwierty, organizacja wartego przeszło 150 milionów finansowania i sama budowa na pewno potrwają kilka lat. Mocne zaangażowanie pabianickiego ZEC i wkomponowanie projektu w szerszy kontekst związany z ogrzewaniem miasta, pozwala sądzić, iż wykonalność jest w tym przypadku bardzo realna.

Patrząc na determinacje i zaangażowanie prywatnego właściciela, największe szanse by nas pozytywnie zaskoczyć mają termy Bałtów. Ten niedawno anonsowany projekt doskonale wpisuje się w założenie wydłużenia sezonu w całym Bałtowskim Parku, a co za tym idzie zniwelowanie negatywnej sezonowości, która mocno daje się we znaki wszystkim polskim parkom rozrywki. Wart ponad 200 milionów złotych projekt ma szanse doczekać się realizacji już w 2020 roku. Również i w tym przypadku zbiegnie się to z poprawą infrastruktury drogowej, m.in. budową drogi expresowej do Krakowa przez Kielce, obwodnicy Góry Kalwarii, obwodnic Lublina i Kraśnika. Spowoduje to, iż Bałtów będzie jeszcze bliżej Warszawy a także innych istotnych miast, z których turyści chętnie wyruszą na wycieczkę w Świętokrzyskie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.04.2016 23:12
Geotermia z Warszawy na weekend - jaki wybór ?
Oferta termalna na krótki weekendowy wypad z Warszawy jest raczej ograniczona. Jest jednak nadzieja. Zapowiadane nowe inwestycje w miejscach nieodległych, mających już teraz, lub z bliską perspektywą bardzo dobrego połączenia drogowego z Warszawą. Na dziś sytuacja przedstawia się następująco.

Niekwestionowanym liderem termy w Uniejowie, ich kompleksowy charakter a także dogodna lokalizacja pozwalają zorganizować nawet jednodniowy wypad. W sezonie niestety nie unikniemy kolejek, dla osób które są pierwszy raz warto zwrócić uwagę na szacowany czas oczekiwania, być może warto rozważyć alternatywę lub skorzystanie z innego typu atrakcji w okolicy a tych nie brakuje. Pobyt w Uniejowie można powiązać ze zwiedzaniem Zoo Safari w Borysewie, wycieczką do Łodzi, gdzie na najmłodszych czeka muzeum Semafor, bądź podziemna trasa Dętka, można też odwiedzić Łęczyce z zamkiem i muzeum diabła Boruty.


Pewną alternatywą, choć mówimy tu o innej jakości,baseny termalne w Poddębicach. Jest to w zasadzie zespół basenowy, nie oferuje extra atrakcji, nadaje się jednak wyśmienicie dla najmłodszych, również ceny są tu odpowiednio niższe. Sezon jest niestety dość krótki, zwykle kończy się we wrześniu.

Najbliżej Warszawy znajdują się termy Mszczonów, również w tym przypadku trudno jest im wytrzymać konkurencje z termami uniejowskimi. Dodatkowo w ostatnich latach zaostrzeniu uległa polityka cenowa, brak jest biletów rodzinnych, brak możliwości płatności kartą, również liczenie czasu pobytu odbiega od standardów. Pobyt dla rodziny 2+2 dla biletu 3 godzinnego jest już znaczącym wydatkiem, w sezonie zimowym jest to kwota powyżej 100 PLN. Liczba atrakcji w niskim sezonie jest wyjątkowo uboga. Ciekawą możliwością jest wysłanie naszych pociech na wycieczkę do term z dziadkami, w promocji dla emerytów i rencistów ci ostatni płacą jedynie 5 PLN za godzinę.

Jeżeli chodzi o inne propozycje, to w grę wchodzi dłuższa wyprawa - do termy Inowrocławskie, w tym przypadku pobyt można powiązać ze szlakiem piastowskim, bądź wizytą w Toruniu.

Jeszcze dłuższa wyprawa bo o prawie 3 godz drogi od Warszawy zlokalizowane są geotermy Grudziądz. Specjalną atrakcją jest tu tzw piramida - tężnia solankowa. Wizytę w termach można powiązać ze zwiedzaniem romantycznego Chełmna, lub wizytą na zamkach krzyżackich, Malbork znajduje się nieco ponad godzinę drogi od Grudziądza.

Nadchodzą jednak lepsze czasy dla turystyki geotermalnej, co najmniej trzy interesujące projekty są na różnym stadium wykonalności. Pierwszym z nich jest projekt zlokalizowany w Celejowie nieopodal Kazimierza Dolnego, drugim projekt w Pabianicach pod Łodzią, aspirujący do przejęcia części klientów z Uniejowa, trzecią zaś opcją jest centrum termalne w Bałtowie uzupełniające obecną ofertę i tak bardzo już popularnego parku bałtowskiego.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.01.2019 21:41
Nowe termy okolice Warszawy - pierwsze premiery tuż tuż

Kolejne lata przyniosą dużo nowości dla mieszkańców stolicy, fanów termalno- tropikalnych kąpieli. Już w pierwszym kwartale 2019 ruszą tropikalne baseny Bińkowski pod Kielcami. Dobre wiadomości dochodzą też z Celejowa pod Kazimierzem Dolnym, termalny projekt uzyskał wreszcie dofinansowanie. Prace winny ruszyć wkrótce, finał przewidziano na 2021 rok. Naturalnie wszyscy czekają na prawdziwą rewolucję jaką będzie uruchomienie Park of Poland w Mszczonowie - w tym przypadku inwestor obiecuje uruchomienie pierwszego etapu jeszcze w 2019 roku.

Termalno-tropikalne baseny Bińkowski - pierwsza z termalnych nowości - jak widać na stronie inwestora budowa postępuje w szybkim tempie, otwarcie na wiosnę 2019 roku wydaje się być nie zagrożone. Baseny termalne będą idealnym uzupełnieniem dla ciekawej weekendowej wyprawy w świętokrzyskie. Lokalizacja basenów pasuje idealnie do kombinacji z Chęcinami, Jaskinią Raj, skansenem w Tokarni, osadą edukacyjną w Małogoszczy czy stokami narciarskimi Telegraf i Niestachów.


Park of Poland Mszczonów - w Mszczonowie rośnie prawdziwa termalna potęga. Ambitne plany zakładają park rozrywki nr 2 w Europie, to bez wątpienia robi wrażenie. W 2017 roku wreszcie ruszyły prace i jak widać krok po kroku zbliżamy się do otwarcia pierwszego etapu. Obecnie wielka partia egzotycznych palm przechodzi aklimatyzację przed podróżą do Mszczonowa. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to pierwsze kąpiele czekają nas jeszcze zimą 2019 roku. Termy Park of Poland mają szansę na stałe wpisać się w krajobraz podwarszawskich atrakcji jako niepodważalny nr 1. Okolice Warszawy szczególnie zimą cierpią na deficyt ciekawych weekendowych propozycji, Park of Poland z nawiązką go wypełni. Z pewnością taki magnes będzie też szansą dla okolicznych atrakcji. Zyskają Winnica Dwórzno, słynąca z rybnej kuchni Wodna Osada Grzegorzewice, szansę na dodatkową promocję ma też osada fabryczna w Żyrardowie czy Bolimowski Park Krajobrazowy z uroczą Rawką.


Termy Celejów okolice Kazimierza Dolnego - wydaje się, iż problemy z finansowaniem projektu odeszły do przeszłości, inwestor właśnie je uzyskał, ruszyły prace projektowe. Plany zakładają uruchomienie centrum termalnego w 2021 roku, przed nami kilka lat oczekiwań. Otwarcie zbiegnie się z uruchomieniem południowej obwodnicy Warszawy i całej trasy ekspresowej Lublin- Warszawa. To wszystko spowoduje, że do Celejowa dojedziemy z Warszawy w nieco ponad godzinę. Lokalizacja celejowskich term turystycznie jest bardzo ciekawa, o krok mamy stoki narciarskie Stacji Narciarskiej Kazimierz i Parchatki, winnice i producenci cydru Las Stocki i Wspólna Droga czy wreszcie jedna z najciekawszych agroturystyk Pod Jabłonią.

Jest też jednak mniej optymistyczna wiadomość, w związku z planami uruchomienia w Warszawie Park of Poland a także Basenów Bińkowski swoje plany termalne zamroził Bałtów. Trudno byłoby tej inwestycji rywalizować o turystów z Warszawy i Mazowsza.

Pozostaje nam odrobina cierpliwości, już za klika miesięcy będziemy mogli przetestować pierwsze termalne nowości w okolicach Warszawy. Może konkurencja zmobilizuje też Termy Mszczonów do poprawy standardu świadczonych usług, co z pewnością bardzo ucieszyłoby mieszkańców zachodniego Mazowsza.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: termy hit nowosci
Data publikacji: 06.04.2016 9:39
Z Warszawy na Weekend: Termy Uniejów

Termy Uniejów to nowoczesny kompleks basenów, łaźni, saun i licznych atrakcji mających charakter zarówno rozrywkowy jak i leczniczy. Oddalony jest zaledwie o 170 kilometrów od Warszawy (1 godz 45 minut jazdy autostradą A2). Doskonała baza noclegowa sprawia, iż jest to idealne miejsce na weekendowy wypad z Warszawy.

W skład kompleksu wchodzą następujące atrakcje:

  • Strefa saun (basen lodowy, basen solankowy, sauna, łaźnie, komora śnieżna i inne)
  • Strefa kąpielowa zewnętrzna (baseny pływackie i uzdrowiskowe dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, wyspa z jakuzzi i inne)
  • Strefa kąpielowa wewnętrzna (basen rekreacyjny dziecięcy, basen solankowo – uzdrowiskowy, tężnie solankowe)

Kompleks posiada szeroką bazę noclegową o zróżnicowanym standardzie:

Hotele wraz ze SPA, pokoje gościnne na terenie Term, pokoje w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Właściwości lecznicze:

Uniejowska solanka termalna znajduje zastosowanie przy leczeniu chorób, głównie:

reumatoidalnych, ortopedyczno-urazowych, nerwobólach, dyskopatiach, nerwicach.


z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon