czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: wioskaafrykanska
Data publikacji: 26.07.2016 9:56
Park Rozrywki Centrum Aktywnego Wypoczynku Sobanice

Około 1h 30min jazdy od Warszawy w kierunku północnym znajdziemy niepozorny na pierwszy rzut oka park rozrywki, a właściwie Centrum Aktywnego Wypoczynku Sobanice.


Od tegorocznych wakacji Centrum otwiera się szerzej na klienta indywidualnego. Do tej pory jego domeną były wycieczki szkolne, głównie zielone szkoły. Biorąc pod uwagę fakt, iż ceny rodzinnych atrakcji w samej stolicy nie należą do najniższych, nowa oferta Centrum może liczyć na pozytywne przyjęcie.


Do dyspozycji klientów mamy bardzo rozległy teren, którego ozdobą są wiszące mosty w tym jeden tzw. peruwiański. Trasa nadziemnej wycieczki kończy się na wysokiej platformie. Właśnie z niej rusza niesamowita tyrolka, którą zjeżdzamy na skraj lasu. Dzieci uwielbiają tę atrakcję, największe kolejki są właśnie tutaj.


Na obszarze Centrum znajdziemy też 2 strzelnice. Jedną tradycyjną, przystosowaną do strzelania z łuków, drugą zaś, do broni lufowej. Centrum dysponuje ilością broni wystarczającą do zabawy co najmniej kilkunastu osób jednocześnie.


Nowością jest pole do gry w nożnego snookera. Jest to nowy rodzaj zabawy, który przywędrował do nas z Francji, gdzie jest bardzo popularny. Ciekawe czy w Polsce zdobędzie podobną rzesze zwolenników. Warto osobiście się przekonać o zaletach tej oryginalnej gry.


W Centrum mamy również możliwość szaleństwa na pojazdach typu quad czy buggy. Część z nich to najnowsze produkty sprowadzone przed rozpoczynającym się sezonem. Na pewno spełnią oczekiwania tych, którzy preferują ten właśnie sposób rozrywki.


Dla osób szukających spokojniejszych gier jest do dyspozycji rozległy plac do gry w mini golfa, który zapewni kilkadziesiąt minut rozgrywki. Możemy też wybrać się na wycieczkę rowerową korzystając z jednego z ponad 40 rowerów.


Dla miłośników wspinaczki istnieje możliwość sprawdzenia się na tutejszej ściance wspinaczkowej.


Przybywając w weekend do Centrum Aktywnego Wypoczynku nie musimy się martwić o wyżywienie. Na miejscu istnieje możliwość jego zamówienia. Posiłki są serwowane w znajdującej się bezpośrednio przy Centrum stołówce. Tutaj też, w przypadku niesprzyjającej pogody, organizowane są zabawy pod dachem.


Co ciekawe, ledwie kilkaset metrów od Centrum Turystyki Aktywnej znajduje się kolejny obiekt, zarządzany przez tego samego właściciela tj. Wioska Afrykańska. Możemy tu obejrzeć rekonstrukcje wioski a także zwiedzić z przewodnikiem muzeum, gdzie zgromadzono ciekawą kolekcję afrykańskich artefaktów. Na miejscu jest też możliwość noclegów w dogodnych cenach.


Zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc, dla mieszkańców Warszawy wciąż stosunkowo nieznanych. Być może poprawa działań marketingowych i samych stron internetowych obydwu podmiotów przełoży się na większe zainteresowanie turystów indywidualnych. Bliskość Płocka czy Wkry powoduje, że możemy w oparciu o pobyt w Centrum zbudować ciekawą weekendową wycieczkę i to niedaleko pod Warszawą.Krótki film nakręcony w Centrum Sobanice możemy obejrzeć na you-tube.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 03.07.2016 13:40
Wioska Afrykańska + odlotowy park rozrywki w jednym - Sobanice
Dwie atrakcje w jednym miejscu pod Warszawą, szeroko otwarte na klienta indywidualnego. Dobra cena za ciekawe usługi. Właściciele mają pełną głowę pomysłów, śmiało więc można powiedzieć, że w przyszłości na pewno niejednym nas jeszcze zaskoczą.

Sobanice znajdują się nieco ponad 80 km od Warszawy. Można się zastanawiać dlaczego właśnie tam ulokowała się jedyna w swoim rodzaju afrykańska wioska. Odpowiedź jest prosta. To tutaj mieszka i rozwija biznes pan Stefan, kustosz muzeum a prywatnie wielki znawca i propagator kultury afrykańskiej. Podczas swoich podróży zgromadził potężną kolekcję artefaktów, niektóre z nich są unikatami nawet na skalę światową. Bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą, opowiadając o najciekawszych eksponatach. W Muzeum znajdziemy kilka sal, gdzie znajdują się m.in. bębny, maski, dzidy a także rzeźby, w tym własnie najcenniejsze, jak ta z mahoniu żelazowego, prawdziwy ewenement.

Muzeum jest tylko jednym z elementów wioski, znajdziemy tu prawdziwe repliki budynków poszczególnych afrykańskich ludów. Są chaty, jest unikalny na skalę kraju kościółek, figury Waka, chata czarownika a nawet stylizowana buda dla psa. Znajdziemy także miejsca, gdzie możemy zmierzyć się z afrykańską bronią, rzucając włóczniami lub strzelając z łuku.

Do tej pory oferta wioski była skierowana głównie do grup. Teraz jednak otwiera się na klienta indywidualnego, pierwsze rezerwacje już napływają. Zaletą są ciekawe oferty pakietowe, gdzie już poniżej 70 złotych możemy skorzystać z wielu atrakcji, cena zawiera też wyżywienie. Przyjechać możemy tutaj na jeden dzień, choć bogata baza noclegowa kusi by zostać na pełny weekend. Dla turystów przygotowano ofertę o zróżnicowanym standardzie: od domków z łazienką i prysznicem na zewnątrz, duże rodzinne domki, aż po apartamenty w pawilonie. Ceny rozpoczynają się od 30 złotych za osobę. Dla tych, którzy preferują samodzielne gotowanie do dyspozycji jest oddzielna kuchnia.

Tak naprawdę prawdziwą zaletą kompleksu jest to, że mamy tu dwa parki rozrywki w jednym miejscu. Nie dalej niż 500 metrów od wioski afrykańskiej, znajduje się centrum aktywnego wypoczynku. To prawdziwy raj dla dzieci uwielbiających aktywność fizyczną. Są tutaj strzelnice, minigolf, boiska oraz wysoka wieża do zjazdu tyrolskiego. Już niedługo dołączą kolejne atrakcje, m.in. snooker nożny, ciekawa nowość, bardzo popularna we Francji. Centrum posiada też w ofercie ponad 40 rowerów, quady i bugy, które są ostatnim nabytkiem. Ilość możliwych zabaw powoduje, że nikt nie będzie się tu nudził.

Jeżeli pociąga nas egzotyka, a dodatkowo lubimy sport, to miejsce na pewno nam się spodoba. Wkrótce kustosz wyda swoją pierwszą książkę o Afryce, wtedy o parku rozrywki zrobi się głośno. Serdecznie polecamy na weekend pod Warszawą. Dogodny dojazd drogą na Gdańsk powoduje, iż dotrzemy tu w nieco ponad godzinę.


z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon