czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 31.03.2016 13:27
Święta Róż - Kutno, Końskowola i arboretum w Rogowie dni i otwarte 23-24 IV

Tradycja różana w Kutnie sięga 1912 roku i pierwszego gospodarstwa ogrodniczego braci Eizyków. W 1938 powstała pierwsza szkółka wyspecjalizowana w uprawie tych pięknych kwiatów, w 1965 zaś debiutuje odmiana róż Kutno. Kontynuacją tych tradycji jest coroczne święto Róży w tym roku 9-11 września. W ramach święta obejrzymy ponad 100 odmian róż ogrodowych, dostępne są też różnorodne aranżacje florystyczne, nad całością czuwa królowa róż. Elementem święta jest też Jarmark Różany, koncerty a nawet kolorowy różany lunapark.


Dużo mniejszej skali ale też warte uwagi jest święto róż w stolicy "Lubelskiego Zagłębia Różanego" Końskowoli nie opodal Kazimierza Dolnego. Wydarzenie doczekało się już kilkunastu edycji, w ostatnich latach organizatorzy kładą coraz większy nacisk na imprezy towarzyszące, promujące zdrowy tryb życia tj. rajdy piesze i rowerowe a także spływy kajakowe. Nieopodal Końskowoli w Kośminie właśnie w tym sezonie, zostanie otwarta nowa stanica na Wieprzu. Warto wspomnieć o Manufakturze Różanej która, wyrosła z różanych tradycji Końskowoli a dziś stanowi jedną z gwiazd jeżeli chodzi o regionalne smaki i agroturystkę w województwie lubelskim. Zapraszamy w 2 połowie lipca. Uczestnictwo w wydarzeniach związanych ze świętem można powiązać z pobytem w Kazimierzu Dolnym, lub innymi pod lubelskimi atrakcjami.

Dla fanów pięknych roślin ozdobnych najbliższym wydarzeniem którego nie sposób pominąć, jest otwarcie nowego sezonu pod hasłem witamy wiosnę, w Rogowskim Arboretum. 23 i 24 kwietnia na zwiedzających czeka wiele atrakcji w tym wielki kiermasz roślin, wycieczki po arboretum i muzeum lasu, możliwość degustacji lokalnych przysmaków. Więcej informacji na stronie organizatorów. Serdecznie zapraszamy do tego urokliwego miejsca a przy okazji poznania innych nie znanych szerzej walorów ziemi rogowskiej.

Na koniec sezonu, zwykle w 2 połowie września warto rozważyć uczestnictwo w Skierniewickim święcie Kwiatów Owoców i Warzyw, w dużej mierze tutaj także mamy do czynienia z formułą ciekawego pikniku, z paradą, pokazami świetlnymi, występami gwiazd. Skierniewickie święto zyskuje z roku na rok na popularności, aktywnie wspiera je coraz szersze grono sponsorów min Łódzka Kolei Aglomeracyjna, to z kolei przekłada się na wyższą jakość atrakcji oferowanych uczestnikom. Zapraszamy do Skierniewic w 2 połowie września, warto nadmienić iż w trakcie święta można też zwiedzać skierniewicką parowozownie, a jest to możliwe tylko kilkanaście dni w roku.
REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon