czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 01.10.2016 11:07
Spływ z Olkiem Dobą z Góry Kalwarii 22 pażdziernika + sprzątanie Liwca 1 pażdziernika

Wygląda na to, że godnie zakończymy kajakarski sezon. Dzięki staraniom grupy zapaleńców w przedostatni weekend października będziemy mogli popłynąć z Góry Kalwarii do Warszawy.


Gościem specjalnym planowanego na 22 października spływu będzie znany podróżnik i wiarus kajakowych wypraw Olek Doba. Jego obecność ma nadać wydarzeniu dodatkowy medialny wymiar. Sam spływ będzie doskonałą okazją do tego, by zwrócić uwagę na co najmniej dwie bardzo istotne wiślane informacje.


Pierwszą jest projekt budowy przystani i mariny w Górze Kalwarii. Wszystko wskazuje na to, iż są duże szanse na jego powodzenie. Prace geodezyjne i pomiarowe powinny ruszyć lada chwila. Wszyscy fani królowej polskich rzek z rejonu byliby na pewno usatysfakcjonowani. Pojawiłoby się nowe przystosowane dla potrzeb wielu różnorodnych wodnych sportów miejsce. Także lokalne turystyczne wydarzenia jak Zielone Świątki na Urzeczu czy Flis Festiwal mogłyby potencjalnie odbywać się właśnie tutaj. Zyskałby na pewno również zamek Czersk, a oferta turystyczna gminy stałaby się bardziej różnorodna.


Druga wielka idea, która zapewne będzie promowana to Rok Rzeki Wisły 2017. Ruszyły już konsultacje i lada chwila poznamy pierwsze zarysy projektów, które maja szansę na realizację w tym szczególnym roku. Nie zabraknie tu projektów zlokalizowanych w bezpośredniej bliskości stolicy. Liczymy, iż miasta z potencjałem jak Góra Kalwarii, Czerwińsk czy Nowy Duninów wykorzystają szansę by poprawić istniejącą wiślaną infrastrukturę.


Sezon kajakowy zbliża się ku końcowi. Warto zaplanować również uczestnictwo w akcji, którą organizuje przystanliwiec.pl tj. posezonowe sprzątanie Liwca już w sobotę 1 lipca. Tak jak przed, również po sezonie takie sprzątanie jest niestety koniecznością. Jest to także okazja by spotkać się w kameralnym gronie i przywołać wspomnienia minionego już sezonu. Spływ Liwcem jest bezpłatny, wnosimy tylko wysiłek fizyczny i mobilizację do dokładnego posprzątania rzeki. Ostateczną datę spływu poznamy już wkrótce, warto śledzić fun page organizatora na facebooku. Jesienna edycja po raz pierwszy pokryje całą długość rzeki.


Do zobaczenia na kajakach podczas kończących sezon spływów po Wiśle i Liwcu.


REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon