czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 07.02.2020 20:27
Weekend 8-9 lutego atrakcje na dobry początek ferii

Zaczynamy mazowieckie ferie, akurat czekają na nas ciekawe atrakcje: widowiskowy Szturm Zamku Tykocin, rajd szlakiem Powstania Styczniowego w krainie Rawki a może zabawa z gliną w Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego. W samej stolicy bardzo ciekawie prezentują się spacer Gangi i Haracze dawnej Pragi i Rzeźbienie w lodzie w Łazienkach Królewskich. Pamiętajmy też o Nocnej jeździe na stoku w Krajnie, Krajno dzielnie broni się przed odwołaniem zimy :)

1. Zimowy Szturm Zamek Tykocin - kolejna edycja już w sobotę od 12. Tykocin to piękne miejsce warte poznania, wyprawę do Tykocina możemy połączyć z wizytą w Wiżnie gdzie czekają historyczne murale, warto wpaść też do Kiermusów na wschodnią strawę.

2. Rajd szlakiem Powstania Styczniowego - ruszamy z Joachimów Mogiły o 9.00, super ciekawe miejsce na spacer, epicka kraina Rawki kusi wyprawami na spacery, kajak czy rower, bliżej Skierniewic mamy też słynną plażę Oberwankę.

3.Sobota z gliną Muzemum Hutnictwa Mazowieckiego - w sobotę od 11 kolejna atrakcja w tym wciąż mało znanym warszawiakom miejscu, warto poznać historie warszawskiego zagłębia metalurgicznego, ukrytego w zakamarkach prehistorii.

4. Spacer Gangi i haracze Pragi - startujemy z Floriańskiej 14 o 13.15 -w ramach akcji przewidziano też nagrody od Muzeum Polskiej Wódki. Jeden z ciekawszych spacerów w kolorowy sposób przybliżających historie miasta.

5. Nocna Jazda Sabat Krajno -kolejna nocna jazda w Krajnie , tym razem zaczynamy kultową jazdą na byle czym , śmiałkowie będą walczyli o nagrodę w konkursie. Po tych zawodach, szusujemy aż do północy ?

6. Rzeżbienie w lodzie w Łazienkach - w niedziele 9 lutego pokaz lodowej rzeźby przygotowano dla nas w Łazienkach Królewskich, start o 14.15. Po pokazie, czekają na nas ciekawe koncerty.

7. Wilczym tropem nocny spacer watahy(sobota 20.00) - pewnie ciężko będzie wybrać się na najbliższe wydarzenie , warto jednak zapisać sobie namiar na Poleskie Trapery. Ciekawych wydarzeń na kameralnym pojezierzu będzie dzięki nim dużo więcej. Dojazd z Warszawy na Polesie mimo opóźnień znacznie się już skrócił a od lata będzie jeszcze lepiej, Poleski Park Narodowy stanie otworem dla szukających cieszy i spokoju.

Zaczynamy ferie, o zimę w okolicach Warszawy trudno, z mozołem o warunki walczą stoki w Krajnie i Kazimierzu, zdaje się iż wszędzie indziej wiosna zwycięża. Największym wydarzeniem ferii będzie otwarcie wodnego parku Suntago pod Mszczonowem, szykuje się mega atrakcja dla Mazowsza i całej Polski, wirus też pewnie "obniży" ceny w początkowym stadium jej działalności.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon