czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: kolejowyweekend
Data publikacji: 07.04.2016 10:19
Rogowska wąskotorówka - w trójce hitów turystycznych

Nieprzypadkowo kolej rogowska dostąpiła zaszczytu reprezentowania ziemi łódzkiej w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną na hit turystyki 2015, zajmując w nim pewne trzecie miejsce. Znajdująca się niedaleko Warszawy kolejka jest wyjątkowa z kilku względów. Operuje na najdłuższej w Polsce, ponad 50 kilometrowej trasie wąskotorowej. Oferuje jako jedyna, tak bliska Warszawy kolej wąskotorowa, składy ciągnięte przez parowóz. Wprawdzie ten stan rzeczy może się niedługo zmienić, gdyż właśnie trwa remont parowozu w Sochaczewie, jednak na dziś to kolej rogowska wiedzie w tym aspekcie prym. Warto też wspomnieć, iż kolejka rogowska obchodziła w zeszłym roku 100 lecie swojego istnienia, miejsce na pudle w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej jest więc nieco spóźnionym ale jakże pięknym prezentem dla naszej stulatki.


Kolej jest też bardzo istotnym elementem oferty turystycznej powiatu Brzeziny, o którym piszemy w oddzielnym artykule #powiatbrzeziny. Zresztą brzezińscy samorządowcy doceniają jej walory, w październiku przyznano kolei wyróżnienie, statuetkę lidera promocji powiatu.


Podróż koleją rogowską to nie tylko wąskotorówka, to także możliwość poznania historii przemierzanej przez kolejkę krainy. Periodycznie organizowane są wycieczki z cyklu pociąg do zabytków, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się z historią Boguszyc i Rawy Mazowieckiej, zwiedzając pozostałości po zamku książąt mazowieckich i słuchając historii związanej z samym Wiliamem Shakespearem.

Tym co wyróżnia rogowską wąskotorówkę jest też czas trwania wycieczek, jest to właściwie pełny dobrze zagospodarowany dzień. Jeżeli chcielibyśmy zaplanować sobie dwudniowy kolejowy weekend, możemy połączyć wycieczkę kolejką wąskotorową ze zwiedzaniem parowozowni w Skierniewicach. Ten bardzo ciekawy obiekt jest otwarty dla turystów tylko kilkanaście dni w roku, oferuje również specjalne dni otwarte dla fanów fotografii.

foto - powiat Brzeziny

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 16.04.2016 14:57
WOLTOUR parowozem wokół Poznania teraz przez cały rok

Rok 2016 przynosi nam nowości w ofercie turystyki kolejowej, organizowanej przez Woltur na bazie skansenu kolejowego w Wolsztynie. Znany był do tej pory głównie z parady parowozów, która rok rocznie odbywa się na jego terenie w długi majowy weekend. W 2016 robi kolejny krok do przodu. Oferta turystyczna nabiera rozmachu i pozwala zaplanować wycieczkę w każdym miesiącu bieżącego roku.


Jest to doskonała propozycja dla dzieci. Zawsze spragnione doznań związanych z podróżą pociągami, mogą wczuć się w role bohaterów ich ulubionych bajek animowanych. Wycieczkę do Wolsztyna można zaplanować wraz z pobytem w Poznaniu jak i zwiedzaniem szlaku piastowskiego. Starsze dzieci zachwyci nowa turystyczna interaktywna atrakcja jaką jest Brama Poznania, oraz ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego). W drodze powrotnej zaś można się zapoznać ze średniowiecznymi machinami wojennymi grodu Pobiedziska, sukcesywnie dodającego do swojej oferty nowe atrakcje.


Dla najwierniejszych fanów kolei prawdziwą gratką mogą być zaś specjalne kursy wykonywane na zlecenie TURKOL. Są to m.in. pociągi do Torunia, Ciechocinka, Kruszwicy a nawet nad morze w połączeniu z rejsem katamaranem po Bałtyku. Dwudniową wycieczkę w klimacie kolejowym można też zacząć w Rogowie, korzystając z najdłuższej, obchodzącej niedawno stulecie działalności, wąskotorowej kolei w Polsce, kolei Rogowskiej. Warto nadmienić, iż kolej Rogowska została właśnie nominowana do reprezentowania ziemi łódzkiej w konkursie POT na hity polskiej turystyki i poradziła sobie bardzo dobrze zajmując w nim trzecie miejsce.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 12.09.2016 18:41
Kolej na Wawer 25 września zabytkowym parowozem- festyn i koncert Rynkowskiego

Kulminacja obchodów 150- lecia gminy Wawer przypadnie już za 2 tygodnie, 25 września. Właśnie tego dnia, będziemy mogli skorzystać z unikalnej w warszawskiej rzeczywistości atrakcji tj. kursu zabytkowym parowozem, wspaniała zabawa szczególnie dla najmłodszych, ale nie tylko.


Przewidziano dwa kursy z Warszawy Gdańskiej do Falenicy, pierwszy z nich odbędzie się o 10.55, drugi wystartuje o 15.56. Bilety do nabycia w Wawerskim Centrum Kultury na ul. Żagańskiej.


Nie jest to jedyna atrakcja zaplanowana na ten dzień, wszak piknik potrwa od 15.00 aż do 20.00. W ostatnim czasie na Wawrze dzieje się dużo dobrego, uruchomiono m.in. rejsy zabytkowymi autobusami Autosan. Działa też mobilna biblioteka, nie można też nie wspomnieć o projekcie Plaży Romantyczna na Wawrze. Czekamy też na kolejne projekty związane z Rokiem Rzeki Wisły 2017. Władze samorządowe skutecznie wykorzystują też potencjał lokalnych pasjonatów historii, co już wkrótce zaowocuje kolejnymi inicjatywami związanymi z odkrywaniem historii i tradycji tego obszaru. Nowi mieszkańcy dostaną wspaniałą możliwość zapoznania się z nią.


Miłośnicy motoryzacji będą też mogli zachwycić się paradą dawnych samochodów czy motocykli. Kto wie, być może pojawi się również pierwszy polski samochód parowy. Szczegóły pokazu zabytkowych aut powinny być dostępne już wkrótce.


Na zakończenie pikniku przewidziano koncert Ryszarda Rynkowskiego. Ten cieszący się dużą popularnością artysta na pewno przyciągnie wielopokoleniową publiczność. Rozpoczęcie koncertu przewidziano na godzinę 19.00.Wyprawę na Wawer możemy z powodzeniem połączyć z wizytą/spacerem po Otwocku, zwiedzaniem pałacu w Otwocku Wielkim, czy wycieczką do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Jeżeli pogoda pozwoli, możemy też poplażować nad Wisłą czy Świdrem. Korzystając z przeprawy promowej z Wilanowa, można też przyjechać na piknik rowerem.


Na portalu będziemy sukcesywnie aktualizować informacje dotyczące wawerskiej imprezy. Zapewne to jedna z ciekawszych propozycji na weekend 24-25 września.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: wawer plazaromantyczna kolejowyweekend
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon