czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: kowno
Data publikacji: 23.11.2016 21:33
Grodno Kowno - wspólna oferta ze wsparciem Podlasia - idealnie na długie weekendy

Podlasie i Białystok szykują na mocne wejście w transgraniczne projekty turystyczne. Na pierwszy ogień idą oferty do Kowna a także możliwość zwiedzania Białorusi, związana z wprowadzeniem turystycznego ruchu bezwizowego w regionie grodzieńskim.


Pomocą w promocji oferty jest też nie wątpliwie jednoczesny rozwój oferty kolejowej, specjalne weekendowe połączenie do Kowna uruchomiły bowiem Przewozy Regionalne a nowy pociąg do Grodna zawiezie nas PKP Intercity.


Obydwa miasta/regiony są nie wątpliwie warte uwagi, mogą też stanowić bardzo ciekawe uzupełnienie oferty szczególnie w sezonie zimowym - tutaj hitem wydają się być Jarmarki Bożonarodzeniowe czy Wioska Świętego Mikołaja/ Dziada Mroza po białoruskiej stronie Puszczy Białowieskiej.


Podlaski odział PTTK już przygotował ofertę Kolej na Kowno jej premiera odbędzie się w 2 weekend grudnia. Uczestnicy pojadą pociągiem z Białegostoku, by wziąć udział we wspomnianym już Jarmarku. Już w kolejnym roku będziemy mogli też bardziej kreatywnie planować nasze podróże na Litwę, tanie loty do Wilna uruchomi bowiem Wizz Air to da możliwość kombinacji podróży pociąg-samolot, tym bardziej iż w pierwszym okresie loty nie będą odbywały się codziennie, uzupełnienie ich pociągiem na trasie Kowno-Białystok-Warszawa, bądź Kowno-Wilno gdzie szybkie połączenie kolejowe zapewniają koleje litewskie, może być interesującą alternatywą.


Ofertę zwiedzania Białorusi przybliży nam nowo uruchomione w Białymstoku centrum informacji turystycznej regionu grodzieńskiego, owoc współpracy regionów. Trzeba też przyznać iż widać dużą chęć i determinacje do współpracy po stronie białoruskiej, dobrze przygotowane stoiska na targach turystycznych w Warszawie, na pewno przyniosą odpowiedni wynik. Także w tym przypadku, podobnie do Kowna, Grodno może stanowić bardzo wartościowe uzupełnienie wycieczki na Podlasie czy/i do Białegostoku.


Prawdziwego jednak skoku do przodu w rozwoju oferty transgranicznej możemy się spodziewać w przypadku oferty dla turysty aktywnego, a przede wszystkim kajakowych wycieczek w strefie Parku Kanał Augustowski, uruchomione bez wizowe przejście graniczne istotnie tu pomoże. Przewagą współpracy ze stroną białoruską będzie też istotnie niższa cena usług turystycznych, takowa na pewno zachęci klientów z Polski do eksploracji atrakcji turystycznych naszego sąsiada.


Bardzo cieszą nowe możliwości dla turystyki transgranicznej tym bardziej iż znikające bariery korzystnie odróżniają możliwości podróży na Litwę czy Białoruś od tych jakie mamy w przypadku podróży na Ukrainę. Trudności na granicy, są zmorą i wielką przeszkodą dla ośrodków typu Zamość w zbudowaniu solidnej i cieszącej się potencjalnie wielką popularnością oferty szlakiem UNESCO Zamość -Żółkiew - Lwów.


Z zaciekawieniem będziemy śledzili rozwój współpracy, każda dodatkowa opcja weekendowej podróży musi cieszyć.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kowno grodno
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon