czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: swietowina
Data publikacji: 09.12.2018 20:56
Święto Wina Winnica Dwórzno - rodzinny piknik wielkim sukcesem

Pierwsze święto wina na Mazowszu za nami, Winnica Dwórzno gospodarz imprezy spisała się na piątkę. Wygląda na to iż impreza zagości na stałe na firmamencie najciekawszych turystycznych wydarzeń w okolicach Warszawy.

Przede wszystkim warto podkreślić rodzinny charakter święta, w tym atrakcje jakie czekały na najmłodszych uczestników. Wielką radość dała możliwość własnoręcznego zbierania winogron, przeniesienia ich do winnicy a później osobiste wyciskanie winogronowego soku. Szczególnie ta ostatnia czynność przeprowadzana przy pomocy tradycyjnej wyciskarki bosymi stopami, była dla najmłodszych prawdziwą frajdą.

Naturalnie jednym z głównych punktów święta była możliwość zwiedzenia samej winnicy, przygotowano kilka tur zwiedzania, pierwsze terminy zapełniły się z zaskakującą szybkością, na przyszłość warto pamiętać by od razu po przybyciu rezerwować interesującą nas godzinę.

Podczas całej imprezy mogliśmy też zakupić produkty winnicy w specjalnych obniżonych cenach, zainteresowanie było tak duże iż kolejka zainteresowanych nie zmniejszała się mimo upływu godziny. Była to idealna promocja sprzedawanych w Winnicy Dwórzno produktów.

Winnica to nie tylko wina, w Dwórznie produkuje się także soki, tegoroczny klimat sprawił iż podczas święta można było też zbierać maliny, naturalnie prosto z krzaka. Chętni mogli nabyć owocowe soki jak również słodkie wina z owoców miękkich - jedną ze specjalizacji tutejszej winnicy.

Jak przystało na tego typu imprezę zabawie towarzyszyła muzyka, koncerty trwały do późnego wieczora. Jeden z braci zarządzających winnica jest wielkim fanem muzyki, możemy się domyślać iż kolejne Święta Wina będą miały jeszcze bardziej dopracowany ten właśnie element.

Skoro było wino nie mogło zabraknąć też serów, na miejscu mogliśmy zaopatrzyć się też w miody wprost od lokalnego pszczelarza, także w tym elemencie z łatwością można uatrakcyjnić ofertę, wszak z chęcią na tego typu imprezie pojawią się z produktami inni lokalni producenci Sery Cieciszew, Babcia Regina, znana ze wspaniałych ryb Osada Grzegorzewice czy wreszcie lawendowo ziołowa plantacja Pod Skowronkami to uznane na regionalnym rynku marki.

Impreza mogła by też zawierać element promocji enoturystyki , winnice z Mołdawii, Słowenii, Macedonii, Węgier czy Gruzji z pewnością były by zainteresowane prezentacja swojej turystycznej oferty dla grona kilku tysięcy potencjalnych klientów. Może warto też zaprosić sokolników którzy periodycznie pojawiają się we Frajdalandii, wszak sama winnica jest także pod "skrzydlatą ochroną" drapieżników podobnych do tych które możemy obejrzeć na pokazach w okolicach Iłowa.

Pomysłów na rozwój imprezy jest wiele, już jednak tegoroczny sukces frekwencyjny pozytywnie zaskoczył organizatorów, strach pomyśleć co będzie przy kolejnych edycjach, może doczekamy się dwudniowego święta ?

Warto pamiętać o Winnicy Dwórzno to najbliższa Warszawie i jedyna na Mazowszu winnica oferująca turystyczny produktu, także poza Świętem Wina możemy ją odwiedzać a sama oferta ma być dalej doskonalona. W tym roku wydarzenie wypadło w tej samej dacie co arcyciekawe Artefakty w Pruszkowie, być może obydwa ciekawe turystyczne hity mógłby się wspierać, Pruszków od Dwórzna nie dzieli wszak wielka odległość.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nowosci hit winnice swietowina
Data publikacji: 17.09.2017 22:00
Winnica Dwórzno pod Warszawą - na Mazowszu rośnie winiarska potęga?

Absolutnie pozytywne zaskoczenie na mapie naszych weekendowych wycieczek w okolice Warszawy. Winnica Dwórzno, wciąż relatywnie słabo znana wśród fanów polskiego winiarstwa, wydaje się mieć wszelkie zadatki na to, by stać się istotną atrakcją Ziemi Mszczonowskiej i całego Mazowsza.


Już sam dojazd do winnicy jest jakby odkrywaniem tajemnicy. Zjeżdżamy z uczęszczanej i pełnej tirów drogi, by za niewiele więcej niż kilometr znaleźć się w innym świecie. Dwórzno, położne na Wysoczyźnie Mazowieckiej, w miejscu gdzie płynie aż pięć lokalnych rzek to lokalizacja, która przypomina toskańskie klimaty.


Areał uprawy winogron sięga tu już kilku hektarów. To także wskazuje na określone ambicje jej gospodarzy. Odwiedzane przez nas do tej pory Winnice Wieczorków czy Las Stocki, przy Winnicy Dwórzno są naprawdę niewielkie.


Nie bez znaczenia jest też historia miejsca. Jeszcze do niedawna było to gospodarstwo wyspecjalizowane w produkcji owoców miękkich, głównie malin. Doskonałe maliny produkowane są tu do dziś, dzięki nowoczesnej technologii przechowywania, trafiają do najbardziej wymagających klientów. Podczas wycieczki do winnicy możemy też kupić maliny na miejscu. Owocowy rodowód winnicy powoduje, iż wśród oferowanych przez nią produktów znajdziemy wina malinowe i porzeczkowe. W Polsce, gdzie przeciętny konsument wciąż preferuje wina słodkie i pół słodkie może to być dużym atutem. Rozgrzewający walor wina malinowego to doskonały towarzysz na jesienno-zimową słotę.


Gospodarze winnicy są niezwykle życzliwi, oprowadzili nas po całym terenie pokazując poszczególne szczepy winne. Serce rośnie na widok kolejnych nasadzeń. Przede wszystkim popularny w Polsce Solaris powinien dać wkrótce wspaniałe białe wina.


Ciekawostką związaną z winnicą jest też jej zabezpieczanie przed szpakami. Rolę stracha na wróble pełnią tu specjalnie wyszkolone jastrzębie. Obecnie, po wypuszczeniu na wolność, gniazdują dziko w okolicy winnicy, strzegąc cennych winnych owoców.


Kilkaset metrów od winnicy (droga prowadząca od kapliczki) znajdziemy bardzo ładnie zagospodarowany staw. To tutaj mieścił się kiedyś młyn wodny, wciąż jest to wspaniałe miejsce na spacer a może do skosztowania wina z Dwórzna w plenerze na łonie natury ?


Wizyta w winnicy nie mogła się odbyć bez spróbowania wina. Mieliśmy okazję skosztować czekających na butelkowanie win białych. 2 kolejne wina o ciekawej kompozycji trafią do klientów w ciągu najbliższych tygodni. Na swoją kolej czeka też wino czerwone. Produkcja pod okiem jednego z najlepszych enologów w kraju Pana Piotra Stopczyńskiego z pewnością da oczekiwane rezultaty.


Winnica to też doskonały plener dla fanów fotografii, w bezpośredniej bliskości Warszawy nie mamy ich wiele. Wspaniałe wrażenie robi też samotna stara jabłoń. Dziecięca huśtawka przez nią przewieszona z pewnością przeniosła by nas w czasie, lub sprawiła że chcielibyśmy by ten się zatrzymał.


Zarządzający winnicą podchodzą bardzo przyjaźnie do odwiedzających. Istnieje możliwość telefonicznego umówienia spotkania w Winnicy Dwórzno. Nie ma jednak na dziś sprecyzowanych planów kompleksowego produktu turystycznego zbudowanego w oparciu o winnice. Z pewnością jednak lokalne władze z Ziemi Mszczonowskiej czy samego Mazowsza winny wesprzeć projekt w ramach, którego powstałoby miejsce, gdzie turyści mogliby spróbować wina, poznać ciekawą historię miejsca, jego walory geograficzne a może nawet zanocować.


Lokalizacja Winnicy będzie sprzyjać takim turystycznym projektom. Bliskość Term Mszczonów, Wodnej Osady Grzegorzewice, stadnin koni, a w przyszłości także wielkiego Aquaparku Park of Poland będzie naturalnym magnesem, który przyciągnie do winnicy gości szukających dodatkowych atrakcji w okolicy. Na razie pozostaje nam śledzić profil FB winnicy. Tam publikowane są informacje w jakich lokalnych wydarzeniach będą uczestniczyć reprezentanci winnicy.


Mamy nadzieję już wkrótce wrócić w miejsce, które powinien znać każdy fan enoturystyki z Warszawy i Mazowsza. Idealna propozycja na uzupełnienie krótkiego wypadu w trakcie weeekendu w okolice Warszawy.


Kontakt do winnicy: Pan Wiktor Gowin 605 302 021, mail kontakt@dworzno.pl adres: Dwórzno ul. Spokojna 47. Zapraszamy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: winnice cydr swietowina
Data publikacji: 27.08.2019 20:37
Super weekend 31sierpnia-01września okolice Warszawy

Przed nami prawdziwy super weekend na zakończenie wakacji, święto Wina w Winnicy Dwórzno i Kazimierzu, turniej rycerski w malowniczym zamku Besiekiery, Święto Gór Pieprzowych. Na Polesiu spacer na wrzosowiska z Okiem Parkowca, a dużo bliżej piękne wrzosy na wrzosowisku Mostówka. Dodatkowo święto Archeologii Doświadczalnej pod Kazimierzem i Historyczna inscenizacja Polskie Termopile w Wasiłkowie. Więkoszość będzie też desperacko szukało miejsca nad wodą w okolicach Warszawy, na szczęście tych nie brakuje, warto pomyśleć o kajakach, świeży artykuł o nowych noclegach dla kajakarzy jest już na portalu.

1. Jazdów warsztaty wikliniarstwa i eko biżuterii - zaczynamy weekend już w piątek super ciekawe warsztaty w Jazdowie ( Jazdów 3/8) mistrz wikliniarstwa pokaże nam tajniki swojej sztuki. Przy okazji spacer po Jazdowie to prawdziwe odkrycie.

2. Święto Wina w Winnicy Dwórzno pod Warszawą zeszłoroczna pierwsza edycja święta wina cieszyła się wielkim powodzeniem, tym razem bawimy się dwa dni. Absolutnie do polecenia, pamiętajmy też o pobliskiej Wodnej Osadzie w Grzegorzewicach.

3. Turniej rycerski Besiekiery - chyba najbardziej malownicze ruiny w okolicach Warszawy, turniej to doskonały powód by je zobaczyć, przy okazji mamy blisko do kultowego lazurowego jeziora Osadnik Gajówka, można też wpaść do powiększonych Term Uniejów.

4. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej grodzisko Żmijowiska pod Kazimierzem- kolejna edycja wydarzenia to kilka dni warsztatów trwających aż do soboty, w programie próba odpalenia pieca do wytopu szkła, garncarstwo, i inne pradawne rzemiosła. Można poznać pozytywnie zakręconych ludzi min Panią Kasie z Miejskiej Kniei pod Skierniewicami ( to miejsce bezwzględnie polecamy na weekendowy 1 dniowy wypad).

5. Święto Wina Kazimierz - kazimierskie winobranie rozpocznie się w sobotę o 11, idealna okazja by poznać produkty okolicznych winnic a jest ich coraz więcej. Dojazd do Kazimierza też wkrótce jeszcze się poprawi, jesień to dobra pora by odwiedzić winnice.

6. Święto Gór Pieprzowych - doskonały powód by wybrać się w najbliższych weekend do Sandomierza, przy okazji poznamy wspaniały relikt Góry Pieprzowe z których możemy napawać się widokiem na miasto, zaplanowano też I bieg gór Pieprzowych.

7. Dzień Dobry Polesie z Okiem Parkowca- gdyby skusiło nas kameralne pojezierze to ciekawą propozycją jest spacer na bagna i wspaniałe wrzosowisko przy okazji poznamy Oko Parkowca które na co dzień dostarcza nam wspaniały zdjęć z Poleskiego Parku Narodowego. Start w Lejnie o 5 rano w sobotę. Gdyby było nam jednak za daleko pamiętajmy o położonym bardzo blisko Warszawy wrzosowisku - Wrzosowisko Mostówka czeka na nas.

8. Polskie Termpolie - Husarze przeciw Tatarom bitwa pod Hodowem - super historyczna impreza w Wasiłkowie na Podlasiu, start w niedziele o 12.00 . Z Wasiłkowa mamy blisko do Supraśla, lawendowego Dworzyska czy na szlak rękodzieła z Czarnej Białostockiej, możemy więc zmontować fajną wycieczkę na Podlasie.

Ostatni weekend wakacji z prawdopodobnymi temperaturami powyżej 30 stopni, warto szukać więc miejsc która zapewnią choć trochę chłodu, przyda się wiedza o atrakcjach okolic Warszawy :) z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: swietowina zamki wrzosy gorypieprzowe
Data publikacji: 23.05.2018 11:06
Weekend 26-27 maja pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny weekend przed nami, Święto Wina w Janowcu, Świdermajer Festiwal w Otwocku, Piknik Historyczny w "Kampinosie" a może odwiedziny lotników w Mińsku Mazowieckim. Ciekawych wydarzeń będzie naprawdę sporo. Na fanów kulinarnych podróży czekają smaki Azji w Muzeum Azji i Pacyfiku. W podobnym klimacie będą warsztaty robienia Sushi podczas festiwalu w Skierniewicach. Gdybyśmy chcieli dogodzić naszym mamom, to możemy je zabrać do Pałacu w Małej Wsi, który z okazji ich święta przygotował specjalną ofertę.


1. Święto Wina na Zamku w Janowcu - idealna okazja by poznać ofertę winiarzy z regionu geograficznie najbliższego Warszawie. Winnice Wieczorków czy Las Stocki to potencjalne cele naszych weekendowych wypraw. Przy okazji o krok od Zamku - Magiczne Ogrody, czyli coś dla najmłodszych.

2. Festiwal Świdermajer w Otwocku - kolejna, już siódma edycja ciekawej imprezy, przy tym idealna okazja by udać się na spacer i poznać świdermajerową architekturę. Możemy też skoczyć nad rzekę, pobliskie magiczne miejsca, jak ujście Mieni do Świdra, czy tego ostatniego do Wisły będą godnym ukoronowaniem wyprawy do Otwocka.

3. Dzień Otwarty w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego - najbliższe Warszawie pokazy lotnicze, zarówno statyczne jak i dynamiczne. Samoloty z Mińska możemy zwykle oglądać podczas dni otwartych w Instytucie Lotnictwa, tym razem mamy okazję zobaczyć znacznie więcej, start w sobotę rano.

4. Smaki Azji - Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza nas na kulinarną przygodę - słodycze, przyprawy i dania do spróbowania, prawdziwy raj dla smakoszy. W podobnym klimacie podczas Festiwalu Nauki PWSZ w Skierniewicach będziemy się bawić we własnoręczne przygotowywanie sushi - przy okazji można poznać ekipę niezwykłego i bliskiego Warszawie miejsca Esterka Village.

5. Piknik Historyczny polana Lipków - w sobotę od 14.00 przeniesiemy się w czasy znane z Trylogii, to wszystko w naturalnej scenerii Kampinoskiego Parku Narodowego. Ciekawe uzupełnienie wycieczki do tego ostatniego.

6. Dzień Matki Pałac w Małej Wsi - specjalna oferta dla Mam podczas weekendu, zniżki w restauracji , nocleg w promocyjnej cenie, a w sobotę garden party. Warto przy okazji poznać okoliczną perełkę Rezerwat Modrzewina.

7. Jarmark Dominikański Służew - w niedzielę 27 maja, okazja do ciekawych zakupów podczas kolejnej edycji święta Świętego Dominika na Służewiu.

Jest w czym wybierać a przecież to nie wszystkie ciekawe propozycje. Warto pamiętać też o planach na kolejny weekend, który minie pod znakiem Dnia Dziecka. Super atrakcje na Wiśle szykuje Taxi Wisła, będzie też piknik strzelecki i wiele, wiele innych ciekawych atrakcji w okolicach Warszawy i nie tylko.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: swidermajery swietowina lotnicyminsk
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon