czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: weekendlowcost
Data publikacji: 22.02.2017 20:34
LOT+HOTEL od Esky nowość - szansa na tańsze weekendy:)

Ruszyła nowatorska usługa największego polskiego internetowego biura podróży Esky.pl. Od kilku dni możemy kupić weekendowe wycieczki w ramach oferty lot+hotel. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic rewelacyjnego, podobne usługi próbowano już oferować wielokrotnie. W przypadku E-SKY jest jednak istotna różnica.


Technologia Esky umożliwia liniom lotniczym zaoferowanie specjalnej, niedostępnej w standardowej ofercie taryfy lotniczej. Jest ona możliwa do sprzedaży tylko w kombinacji z pobytem w hotelu. Taka forma jest bardzo korzystna dla tradycyjnych linii lotniczych, które eliminują ryzyko sprzedaży taniego przelotu dla pasażerów podróżujących służbowo. Zyskują też dodatkową możliwość pozyskania nowych, nie korzystających dotychczas z ich usług, pasażerów.


Dynamiczna ekspansja polskich linii lotniczych LOT doprowadziła do sytuacji, w której na niektórych ciekawych turystycznie kierunkach zaoferowane będzie nawet do 5 połączeń dziennie. Trudno będzie wypełnić te loty. Z pomocą przyjdzie wiec nowa technologia Esky. Możemy spodziewać się, iż połączenia do Wilna, Rygi i Talina będą już wkrótce dostępne w specjalnych pakietowych cenach. Oferta Esky nie ogranicza się do tradycyjnych przewoźników. Możemy kupić również bilety tanich linii. Wizz Air uruchomi w 2017 szereg ciekawych weekendowych kierunków. Będziemy mogli polecieć z Warszawy do Bratysławy, Bukaresztu czy wspomnianego wcześniej Wilna, z Wrocławia zaś do cieszącego się niesłabnącą popularnością Lwowa.


Na dziś serwis zaoferowany jest w wersji beta. Biuro nie ujawnia też od jakich linii uzyskało specjalne taryfy. Można się tylko domyślać, iż lista współpracujących partnerów będzie dynamicznie rosła. Do wspomnianych wyżej centro europejskich miast dołączą ikony weekendowej turystyki, tj. Rzym, Paryż, Londyn, Barcelona czy Lizbona.


Jeżeli chodzi o ofertę hotelową, to Esky wspomaga się na dziś ofertą globalnego giganta Expedii. Daje to gwarancję dobrych cen, także w tym obszarze możemy się spodziewać rozwoju. W przyszłości wachlarz dostawców usług hotelowych będzie zapewne dużo większy.


Jako, że mamy do czynienia z wersja beta, firma nie promuje tej usługi bardzo agresywnie. Zakładamy, że to wkrótce się zmieni. Analogicznie, jak to ma miejsce w przypadku Wizz Tours pojawią się tu kody zniżkowe. Promocją usługi powinna być zainteresowana zarówno sama Expedia jak i linie lotnicze. Zaoferowanie kodów zniżkowych jest doskonałą forma na skonsumowanie nawet niewielkich budżetów marketingowych.


Dużym plusem w przypadku Esky jest też obsługa procesu sprzedaży. Cały czas będziemy mieli możliwość kontaktu z polskojęzyczną obsługą. Dla wielu podróżnych może to być bardzo istotny element w przypadku gdy coś w trakcie naszej podróży pójdzie nie tak.


Czekamy na rozszerzenie oferty weekendowych lotów w ramach usługi LOT+HOTEL, jest to zdecydowanie kierunek, którym podążą inni gracze na rynku. Czekamy na ruch ze strony lataj.pl i lottravel.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: lotplushotel weekendlowcost
Data publikacji: 24.01.2017 19:45
Tanie loty weekend we Lwowie z Wrocławia + Ryan z Warszawy lub Sprintair z Radomia

Doczekaliśmy się anonsowanych wcześniej tanich rejsów do Lwowa od Wizz Air. Wprawdzie tanio polecimy tam z Wrocławia, to jednak daje nam to możliwość zmontowania nie drogiej podroży na bazie dolotów liniami Ryan Air z Okęcia. Sprzyjać nam będą też dni operacji, tradycyjnie w soboty znajdziemy najniższe ceny do stolicy Dolnego Śląska. W ostatnich promocjach bilety na trasach krajowych kupimy za 9 zł.


Z pomocą mogą nam też przyjść periodyczne promocje oferowane przez Sprint Aira w ramach połączeń Radom - Lwów.


Istnieje duża szansa na to, iż dobre wyniki rejsu Wrocław - Lwów skuszą węgierskiego przewoźnika do zaoferowania połączeń również ze stolicy. Dobrym przykładem jest tu sukces połączenia Kijów - Wrocław, to on w dużej mierze przekonał Wizza do nowych rejsów na Zachodnią Ukrainę.


Tradycyjnie najniższe ceny biletów kupimy z dużym wyprzedzeniem. Obecnie ceny oscylują raczej w granicach 400-500 zł za bilet w dwie strony. Jest to dużo taniej niż obecna oferta PLL LOT latającego z Warszawy do Lwowa.


W planowaniu wycieczki pomoże nam też kalendarz imprez planowanych we Lwowie w 2017 roku. Będzie w czym wybierać. Nowością będzie muzyczne wydarzenie Mozartowskie. Lwów postanowił wykorzystać fakt, iż syn wielkiego kompozytora mieszkał klika lat w tym niezwykłym mieście. Na kanwie tego faktu zbudowano nowe kulturalne wydarzenie. Lviv Mozart Festival zaplanowano na 18-24 sierpnia.


Inne ciekawe wydarzenia, które mogą nas zainteresować to


-Lwowski Festiwal Czekolady. Edycja wiosenna 3-5 marca, jesienna zaś 13-15 października


- Lwowskie święto sera i wina 20-22 października


- Francuska wiosna we Lwowie od 1 do 27 kwietnia


- Międzynarodowy Festiwal Jazzowy od 29 kwietnia do 2 maja


- Lwowski Festiwal Klezmerski od 15 maja do 4 czerwca


Na wrzesień zaplanowano też tradycyjny festiwal chleba.


Lwów to także niskie ceny. Hotele, restauracje i rozrywka kosztują tu dużo mniej niż w Polsce. W rezultacie to właśnie miasto może się stać jedną z najciekawszych propozycji na weekend low cost w 2017 roku.


Dla prawdziwych low costowych łowców okazji, połączenie do Lwowa może stać się także bramą do tanich wypraw do Persji / Teheranu czy Azerbejdżanu. Ze Lwowa lata bowiem m.in oferująca tanie połączenia linia Air Azerbejdżan, która periodycznie oferuje bardzo niskie ceny na wskazanych kierunkach.


Czekamy na jeszcze niższe ceny od Wizz Air i planujemy nasz weekend we Lwowie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: lwow weekendlowcost
Data publikacji: 12.01.2017 20:54
Turyn na weekend z Wizz Air taka szansa tylko zimą :)

Korzystając z sobotnich "narciarskich rejsów" Wizz Air do Turynu, możemy zorganizować weekendowy wypad do tego niezwykle ciekawego, lecz stosunkowo mało znanego w Polsce, miasta.


Wizz Air lata do Turynu w każdą sobotę. Miejsca, które nie zostały sprzedane tour operatorom trafiają na rynek, często w bardzo dobrej cenie. Znajdziemy tu oferty poniżej 100 zł. Układ rejsów powoduje jednak, iż w przypadku krótkiego wypadu musimy wracać z innego miasta. Najlepszą i najtańszą opcją jest tu Bergamo. Ryan Air wraca stąd do Warszawy w nocy, co umożliwia optymalne wykorzystanie czasu w niedzielę. Z Turynu na lotnisko Bergamo dotrzemy licznymi liniami autobusowymi m.in. SADEM.


Co oferuje nam Turyn? Przede wszystkim przepiękne kolorowe iluminacje świetlne w ramach corocznego projektu Luci dell Artista. Niesamowicie oświetlony symbol miasta Mole Antonelliana to najwyższy budynek ceglany w Europie. Zachwyca także położony nieco dalej na wzgórzu kościół Santa Maria dell Monte. To miejsce, z którego możemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta.


Turyn w Polsce kojarzony jest głównie z Fiatem. Na drodze naszej wycieczki nie może zabraknąć więc muzeum motoryzacji. Znajdziemy tu szereg sal pokazujących historię tego chyba najbardziej znanego włoskiego koncernu.


Turyn to także słodycze. Wszakże w regionie Piemont, którego jest stolicą usytuowana jest fabryka i siedziba firmy Ferrero. W licznych cukierniach możemy spróbować tradycyjnych ciastek i czekoladowych wyrobów. Sprzedawcy zachęcają do zakupu także niewielkich ilości/na wagę. Tradycja czekoladowych wyrobów sięga wielu wieków. Oprócz ciastek i czekoladek znane są także napoje na bazie gorącej czekolady, kawy czy kakao. Jednym z nich jest np. il Bicerin podawany w tradycyjny sposób w lokalu na Piazza Consolata nr 5. Turyn, jak całe Włochy słynie też z lodów.


Kuchnia piemoncka jest równie specyficzna, rządzi tu risotto i grzyby, potrawy stosunkowo mniej popularne w innych regionach Włoch.


Choć mało kto się tego spodziewa w Turynie znajdziemy jedno z najciekawszych Muzeów Sztuki Egipskiej w Europie. Symbol miasta - nie dokończona synagoga Mole Antonelliniana jest zaś siedzibą Muzeum Kinematografii.


Fani futbolu mogą udać się na stadion i odwiedzić muzeum Juventusu Turyn. To tutaj karierę w Italii rozpoczynał Zibi Boniek. Szacunkiem wśród fanów drugiego z turyńskich klubów FC Torino cieszy się niezmiennie Kamil Glik, pierwszy obcokrajowiec, który został kapitanem tego zespołu.


Naturalnie Turyn to także Królewskie Pałace, galerie i parki. Na krótki sobotnio-niedzielny weekend jest tu aż nadto atrakcji.


Jeżeli zdecydujemy się na dłuższy pobyt i powrót do Polski w poniedziałek lub wtorek możemy rozważyć wypad za miasto by odwiedzić monumentalną Sacra San Michele. Jest to symbol Piemontu - jedna z najbardziej znanych świątyń poświęconych Archaniołowi Michałowi. Wspaniale położona na wzgórzu zapewnia niesamowite wrażenia podczas spaceru prowadzącego do samej świątyni.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: weekendzwizz weekendlowcost
Data publikacji: 19.05.2017 8:13
Lwów na weekend - blisko i tanio jak nigdy dotąd :)

Wiosna przynosi kolejne dobre wiadomości dla planujących odwiedzić Lwów. Szeroka oferta tanich połączeń lotniczych została w ostatnich dniach jeszcze uzupełniona. Ukraińskie linie lotnicze UIA ogłosiły właśnie wprowadzenie taryf typu low cost. Najtańsze są dostępne z 10 miesięcznym wyprzedzeniem, pozwolą regularnie polecieć do tego pięknego miasta w cenie poniżej 400 zł za osobę(najtańsze bilet na stronie przewoźnika). To na pewno zdopinguje innych konkurentów do dalszych obniżek cen.


Stale rośnie też oferta turystyczna miasta. O planowanych na 2017 rok wydarzeniach pisaliśmy już na portalu, nie zabraknie koncertów, imprez kulinarnych czy wydarzeń rekonstrukcji historycznych.


Podczas ostatniej wczesnowiosennej wizycie we Lwowie mogliśmy się przekonać, że jest to miasto wciąż kryjące wiele ciekawych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szczególnie ciekawie rysują się perspektywy dla szukających taniej destynacji na romantyczny weekend lub fanów historii i wątków wielokulturowych.


Romantyczny weekend we Lwowie to możliwość niekończących się spacerów, także tych, po "lwowskich dachach". Oferowane przez lwowskie firmy (www.kumpel-tour.com) wycieczki, pozwalają na spojrzenie na Lwów z innej perspektywy. Możemy wejść m.in. na dach hotelu Rius czy Hotelu 39, z którego rozpościera się piękny widok na stare miasto i operę. Wieczorem można też patrzeć na nocny Lwów z widokowych miejsc w restauracji hotelu Dnister, otwartej także dla gości z zewnątrz. Nocny spacer po parku zwanym przez Lwowiaków nadal parkiem Kościuszki, wśród latarni i przygrywających amatorskich zespołów jest atrakcją sama w sobie. Właśnie w tym miejscu odbywają się w maju otwarte koncerty Jazzowego festiwalu.


Nieopodal znajdziemy też niesamowity House of Scientists, czyli dawne lwowskie kasyno, gdzie prosto z kranu leciał najlepszy w kraju szampan. Drewniane wnętrze jest niesamowite, przypomina główny hall Titanica, tak jak byśmy żywcem cofali się do początków XX wieku. W historyczne czasy możemy przenieść się też podczas jednej z wycieczek z przewodnikiem w historycznym stroju. Opowie on o najważniejszych zabytkach Lwowa, przedstawi też legendę baciarów - lwowskich chuliganów znanych nam z przedwojennych polskich filmów.


Podczas zwiedzania Lwowa nie możemy pominąć też Opery. Piękny budynek, pamiątki dawnej sławy i występujących tu artystów znajdziemy w "knajpie" Lewy Brzeg, znajdującej się w budynku Opery. Wejście w podziemny świat nawiązuje też do faktu przebudowy Lwowa, gdy płynącą przez miasto rzekę schowano pod ziemią, tworząc szereg tuneli. W tej właśnie scenerii rozegrała się historia opisana w filmie "W ciemnościach".


Idealne hotele na romantyczny weekend to kameralne Hotel 39 czy Rius. Wspaniałe wrażenie robi też hotel Kavalier, nieco oddalony od centrum. Dojazd taksówką jest jednak bardzo tani, bez problemów działa też Uber. Poza wymienionymi znajdziemy we Lwowie szeroką ofertę hoteli i hosteli nawet poniżej 100 zł od pary.

Lwów to także idealny cel wycieczek kulinarnych. Galicyjskie jedzenie w najlepszych cenach znajdziemy m.in. w restauracjach Kumpel na Mytna Square lub Chronovil Prospectus. Ta ostatnia ledwie 2 min drogi od Opery. Bardzo bogate menu wraz z piwem to wydatek nieprzekraczający 50 zł. Całe zagłębie doskonałych restauracji znajdziemy też w okolicy dawnej synagogi i klasztoru Bernardynów. Kuchnia żydowska, doskonały pstrąg czy dania z mięsa w "U Kata - municypalna służba mięsa i sprawiedliwości "nie mają sobie równych. Od niedawna mamy też we Lwowie muzeum piwa, tutaj zapoznamy się z tradycją warzenia tego trunku na lwowskiej ziemi. Możemy też spróbować dobrych miejscowych piw, zestaw degustacyjny to wydatek 2 zł.

Dopełnieniem kulinarnej wyprawy będzie udanie się do "kopalni kawy" lub wzięcie udziału w czekoladowych warsztatach.

Nie ma chyba w tym momencie w Europie, drugiego tak idealnego pod względem jakości do ceny, miejsca na udany weekendowy wypad. Jedyny element, którego do tej pory brakowało tj. tanie połączenia lotnicze właśnie się zmaterializował. Ceny w okolicach 300-400 zł za bilet do Lwowa będą standardem. Wielką zaletą w przypadku lotów bezpośrednich, jest czas ich trwania, zamykający się zwykle w 1 godzinie.

Serdecznie zapraszamy do Lwowa, ma nam naprawdę wiele do zaoferowanie na nieśpieszny weekend, z pewnością będziemy tu wracać.

W galerii poniżej foto-relacja z naszego weekendu we Lwowie.

Do Lwowa polecimy tanimi liniami z Wrocławia(Ryan Air+Wizz) i Krakowa(Ryan), LOT lata bezpośrednio z Warszawy 3 razy dziennie + 1 x raz "o świcie" z Poznania, dodatkową opcją jest Sprint Air z Radomia. Wspomniane linie ukraińskie oferują loty via Kijów, ciekawą opcją może być łączenie tanich linii z tradycyjnymi. Tani ranny wylot via Kijów możemy połączyć z powrotem do któregoś z portów regionalnych z skąd wrócimy do Warszawy pociągiem lub Polskim Busem.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: lwow weekendlowcost najlepszacena
Data publikacji: 21.02.2017 19:19
Ryan na 1 dzień z Warszawy do Gdańska i Wrocławia przetestowaliśmy - Szczecin też już kupiony:)

Udało nam się przetestować połączenia z Warszawy do Gdańska i Wrocławia płacąc poniżej 40 zł za lot w dwie strony. Wkrótce ruszają rejsy do Szczecina, wciąż znajdziemy sporo terminów w cenie 34 zł za lot. Planujemy już wyprawę do Centrum Wikingów i Słowian, które inauguruje sezon w 1 weekend kwietnia. Pamiętajmy też o wielkiej paradzie żaglowców, którą zaplanowano na 5-8 sierpnia.

Tego typu wyprawy mogą być ciekawą formą wycieczki/zabawy dla dzieci, które do tej pory nie miały możliwości podroży samolotem, ceny Ryana zapewne jeszcze przez jakiś czas będą niskie.

Kilka ciekawych wniosków z naszych podróży krajowych Ryan Airem.

Jeśli chodzi o odprawę security/bezpieczeństwa warto korzystać z części terminala dedykowanego dla tradycyjnych linii lotniczych. Kolejki są tu znacząco krótsze a ilość stanowisk większa. Lotnisko o wiele lepiej dba o pasażerów korzystających z usług tradycyjnych linii lotniczych dlatego komfort obsługi jest w tej części lotniska większy.

Tradycyjnie loty Ryan Air są odprawiane przy bramkach 33 i 34 w części podziemnej. Jest to związane z faktem, iż tanie linie nie korzystają z rękawów. Do samolotu będziemy dowiezieni autobusem, należy pamiętać o odpowiednim ubraniu.

Tanie linie zachęcają do pojawienia się na lotnisku z dużym wyprzedzeniem jednak stawienie się na odprawie bezpieczeństwa 1 godz - 1godz15 min przed wylotem jest optymalnym czasem.

Należy pamiętać, że w przypadku gdy nie płacimy za wybór miejsca będzie one przydzielone nam losowo. Gdy podróżujemy z dziećmi mamy możliwość zapewnienia sobie miejsca obok za dopłatą 20 zł za odcinek podróży osoby dorosłej.


W przypadku podróży do Wrocławia i Gdańska z obydwu portów dostaniemy się komfortowo do centrum transportem publicznym. Dużo szybciej i bez ryzyka korków zrobimy to w Gdańsku. Pomorska SKM przewiezie nas do stacji Gdańsk Wrzeszcz, gdzie przesiądziemy się na pociągi do Sopotu czy Gdyni. Stacja kolejki znajduje się przed terminalem, na peron dojdziemy tunelem, który zaczyna się po lewej skrajnej stronie terminala. Zalecamy zakup biletu dziennego w cenie 13 zł , możemy to zrobić mobilnie w aplikacji Sky Cash. Na peronie jest też automat biletowy ale czasami tworzy się przy nim bardzo długa kolejka. W sytuacji wyjątkowej bilet kupimy bezpośrednio u konduktora pociągu, kierujmy się do 1 wagonu. Mimo, iż podróż SKM jest komfortowa to trzeba pamiętać, że jej częstotliwość nie jest duża. Warto dostosować do niej swoje plany. Podróż z Gdyni czy Sopotu na lotnisko nie powinna nam zająć więcej niż 45-50 minut.

W przypadku Wrocławia z lotniska dojedziemy do centrum autobusem 106.Przystanek po prawej stronie po wyjściu z terminala. Częstotliwość kursowania jest duża, natomiast kurs do centrum trawa od 45 min do godziny. Bilet dzienny na komunikację miejską kosztuje w stolicy Dolnego Śląska 11 zł.

Godziny operacji lotniczych do Gdańska i Wrocławia powodują, iż wyprawa na jeden dzień jest o wiele ciekawsza w przypadku Gdańska. Wcześniejszy wylot i powrót po godzinie 18.00 plus dogodny dojazd SKM zapewniają dużo więcej czasu na miejscu. W trakcie dnia zdążymy bez problemu zaliczyć spacer po Gdańsku i Sopocie. Możemy też udać się do Gdyni, zobaczyć okręt Muzeum Błyskawice i/lub Gdyńskie Akwarium, po czym udać się do Sopotu.

Jeśli chodzi o Wrocław, to przy podróży jednodniowej mamy w centrum nie wiele ponad 4 godziny czasu. Może to być za mało by bezstresowo odwiedzić największe atrakcje miasta jak Afrykanarium czy Hydropolis. Jest to jednak wystarczająco by zwiedzić atrakcyjne centrum miasta i wjechać na punkt widokowy w Sky Tower.Idealnie byłoby przedłużyć pobyt we Wrocławiu o co najmniej jeden dzień. Polityka cenowa Ryan Air powoduje, iż łatwiej znajdziemy tu dobre ceny na niedzielny popołudniowy powrót w porównaniu z Gdańskiem. W przypadku tego ostatniego miasta jednodniowy weekendowy wypad z Warszawy najtaniej zrealizujemy w sobotę. Najniższe ceny znajdziemy jednak w środku tygodnia.W przypadku inaugurowanych 26 marca rejsów do Szczecina podróż na jeden dzień nie będzie możliwa. Jednak nocny przylot w piątek i późno wieczorny wylot do Warszawy daje możliwości ciekawych weekendowych wypraw pt-nd. Bilety do Szczecina mamy już kupione. Po powrocie podzielimy się wrażeniami z tej kolejnej taniej krajowej trasy Irlandczyków. Ryan sygnalizuje, że jest zainteresowany większą ilością połączeń ze Szczecinem. Dodanie rannego rejsu z Warszawy istotnie poprawiłoby ofertę, tym bardziej, iż alternatywą jest wielogodzinna podróż samochodem lub forsowny nocny pociąg.
z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon