czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: winnice
Data publikacji: 19.12.2016 11:11
Agroturystyka Polana z własną winnicą i cudownym widokiem

Agroturystyka Polana to kolejne miejsce z gatunku niezwykłych, ledwie pół godziny drogi od Zamościa a możemy się cieszyć kwintesencją Roztocza.


Nawet najlepszy opis nie odda widoku rozpościerającego się z działki i samego tarasu domu gościnnego. Znajdujemy się bowiem na szczycie dość wysokiego wzniesienia, z którego rozpościera się przepiękny widok na Puszczę Solską.


Sama Agroturystyka to dwu kondygnacyjny przestronny dom, mogący pomieścić do 17 dorosłych osób. Preferowane są pobyty znających się rodzin, tak by z jak największym komfortem korzystać z przestrzeni wspólnych.


Najmłodsi znajdą tu wiele miejsc do zabawy. Zabytkowa huśtawka, plac zabaw a także boiska to nie wszystko czego mogą się spodziewać. Na miejscu można zamówić warsztaty edukacyjne, oferta jest dostosowywane do pogody i pory roku. Córka gospodarzy organizuje na zlecenie gry terenowe i aktywny sposób spędzania czasu. Jeżeli pogoda na to pozwoli możemy też liczyć na kulig.


Dla tych, którzy chcieliby odwiedzić atrakcje Roztocza, nie bez znaczenia będzie fakt bliskiej odległości od Zwierzyńca, Zagrody Guciów czy Roztoczańskiego Pstrąga. Przy dłuższych pobytach można też rozważyć jednodniowy wypad do Lwowa. Wycieczki zorganizowane ruszają z Zamościa w każdą sobotę.


Oddzielną skierowaną do dorosłych atrakcją jest zwiedzanie znajdującej się na stoku wzniesienia winnicy. Winnica Lipowiec to miejsce niezwykłe. Szczególnie osoba gospodarza i jego otwarte i życzliwe podejście do turystów są warte odnotowania. W ramach degustacji możemy tu spróbować wyśmienitych win czerwonych i białych, jest też Cydr i Grappa.


Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to oferta Agroturystyki Polana jeszcze się poprawi. Jest szansa, iż właśnie tutaj ruszy jedna z planowanych na Lubelszczyźnie wzorcowych cydrowni.


Zimową porą możemy też urozmaicić pobyt w Agroturystyce o wyprawę na stok narciarski w Jacni. W pobliskich lasach są dość dobre warunki dla uprawiania narciarstwa biegowego.


Jeżeli planujesz weeekendowy wypad na Roztocze czy do Zamościa to Agroturystyka Polana/Winnica Lipowiec jest miejscem, którego nie możesz ominąć.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: winnice winnicelubelskie
Data publikacji: 09.12.2018 20:56
Święto Wina Winnica Dwórzno - rodzinny piknik wielkim sukcesem

Pierwsze święto wina na Mazowszu za nami, Winnica Dwórzno gospodarz imprezy spisała się na piątkę. Wygląda na to iż impreza zagości na stałe na firmamencie najciekawszych turystycznych wydarzeń w okolicach Warszawy.

Przede wszystkim warto podkreślić rodzinny charakter święta, w tym atrakcje jakie czekały na najmłodszych uczestników. Wielką radość dała możliwość własnoręcznego zbierania winogron, przeniesienia ich do winnicy a później osobiste wyciskanie winogronowego soku. Szczególnie ta ostatnia czynność przeprowadzana przy pomocy tradycyjnej wyciskarki bosymi stopami, była dla najmłodszych prawdziwą frajdą.

Naturalnie jednym z głównych punktów święta była możliwość zwiedzenia samej winnicy, przygotowano kilka tur zwiedzania, pierwsze terminy zapełniły się z zaskakującą szybkością, na przyszłość warto pamiętać by od razu po przybyciu rezerwować interesującą nas godzinę.

Podczas całej imprezy mogliśmy też zakupić produkty winnicy w specjalnych obniżonych cenach, zainteresowanie było tak duże iż kolejka zainteresowanych nie zmniejszała się mimo upływu godziny. Była to idealna promocja sprzedawanych w Winnicy Dwórzno produktów.

Winnica to nie tylko wina, w Dwórznie produkuje się także soki, tegoroczny klimat sprawił iż podczas święta można było też zbierać maliny, naturalnie prosto z krzaka. Chętni mogli nabyć owocowe soki jak również słodkie wina z owoców miękkich - jedną ze specjalizacji tutejszej winnicy.

Jak przystało na tego typu imprezę zabawie towarzyszyła muzyka, koncerty trwały do późnego wieczora. Jeden z braci zarządzających winnica jest wielkim fanem muzyki, możemy się domyślać iż kolejne Święta Wina będą miały jeszcze bardziej dopracowany ten właśnie element.

Skoro było wino nie mogło zabraknąć też serów, na miejscu mogliśmy zaopatrzyć się też w miody wprost od lokalnego pszczelarza, także w tym elemencie z łatwością można uatrakcyjnić ofertę, wszak z chęcią na tego typu imprezie pojawią się z produktami inni lokalni producenci Sery Cieciszew, Babcia Regina, znana ze wspaniałych ryb Osada Grzegorzewice czy wreszcie lawendowo ziołowa plantacja Pod Skowronkami to uznane na regionalnym rynku marki.

Impreza mogła by też zawierać element promocji enoturystyki , winnice z Mołdawii, Słowenii, Macedonii, Węgier czy Gruzji z pewnością były by zainteresowane prezentacja swojej turystycznej oferty dla grona kilku tysięcy potencjalnych klientów. Może warto też zaprosić sokolników którzy periodycznie pojawiają się we Frajdalandii, wszak sama winnica jest także pod "skrzydlatą ochroną" drapieżników podobnych do tych które możemy obejrzeć na pokazach w okolicach Iłowa.

Pomysłów na rozwój imprezy jest wiele, już jednak tegoroczny sukces frekwencyjny pozytywnie zaskoczył organizatorów, strach pomyśleć co będzie przy kolejnych edycjach, może doczekamy się dwudniowego święta ?

Warto pamiętać o Winnicy Dwórzno to najbliższa Warszawie i jedyna na Mazowszu winnica oferująca turystyczny produktu, także poza Świętem Wina możemy ją odwiedzać a sama oferta ma być dalej doskonalona. W tym roku wydarzenie wypadło w tej samej dacie co arcyciekawe Artefakty w Pruszkowie, być może obydwa ciekawe turystyczne hity mógłby się wspierać, Pruszków od Dwórzna nie dzieli wszak wielka odległość.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nowosci hit winnice swietowina
Data publikacji: 17.09.2017 22:00
Winnica Dwórzno pod Warszawą - na Mazowszu rośnie winiarska potęga?

Absolutnie pozytywne zaskoczenie na mapie naszych weekendowych wycieczek w okolice Warszawy. Winnica Dwórzno, wciąż relatywnie słabo znana wśród fanów polskiego winiarstwa, wydaje się mieć wszelkie zadatki na to, by stać się istotną atrakcją Ziemi Mszczonowskiej i całego Mazowsza.


Już sam dojazd do winnicy jest jakby odkrywaniem tajemnicy. Zjeżdżamy z uczęszczanej i pełnej tirów drogi, by za niewiele więcej niż kilometr znaleźć się w innym świecie. Dwórzno, położne na Wysoczyźnie Mazowieckiej, w miejscu gdzie płynie aż pięć lokalnych rzek to lokalizacja, która przypomina toskańskie klimaty.


Areał uprawy winogron sięga tu już kilku hektarów. To także wskazuje na określone ambicje jej gospodarzy. Odwiedzane przez nas do tej pory Winnice Wieczorków czy Las Stocki, przy Winnicy Dwórzno są naprawdę niewielkie.


Nie bez znaczenia jest też historia miejsca. Jeszcze do niedawna było to gospodarstwo wyspecjalizowane w produkcji owoców miękkich, głównie malin. Doskonałe maliny produkowane są tu do dziś, dzięki nowoczesnej technologii przechowywania, trafiają do najbardziej wymagających klientów. Podczas wycieczki do winnicy możemy też kupić maliny na miejscu. Owocowy rodowód winnicy powoduje, iż wśród oferowanych przez nią produktów znajdziemy wina malinowe i porzeczkowe. W Polsce, gdzie przeciętny konsument wciąż preferuje wina słodkie i pół słodkie może to być dużym atutem. Rozgrzewający walor wina malinowego to doskonały towarzysz na jesienno-zimową słotę.


Gospodarze winnicy są niezwykle życzliwi, oprowadzili nas po całym terenie pokazując poszczególne szczepy winne. Serce rośnie na widok kolejnych nasadzeń. Przede wszystkim popularny w Polsce Solaris powinien dać wkrótce wspaniałe białe wina.


Ciekawostką związaną z winnicą jest też jej zabezpieczanie przed szpakami. Rolę stracha na wróble pełnią tu specjalnie wyszkolone jastrzębie. Obecnie, po wypuszczeniu na wolność, gniazdują dziko w okolicy winnicy, strzegąc cennych winnych owoców.


Kilkaset metrów od winnicy (droga prowadząca od kapliczki) znajdziemy bardzo ładnie zagospodarowany staw. To tutaj mieścił się kiedyś młyn wodny, wciąż jest to wspaniałe miejsce na spacer a może do skosztowania wina z Dwórzna w plenerze na łonie natury ?


Wizyta w winnicy nie mogła się odbyć bez spróbowania wina. Mieliśmy okazję skosztować czekających na butelkowanie win białych. 2 kolejne wina o ciekawej kompozycji trafią do klientów w ciągu najbliższych tygodni. Na swoją kolej czeka też wino czerwone. Produkcja pod okiem jednego z najlepszych enologów w kraju Pana Piotra Stopczyńskiego z pewnością da oczekiwane rezultaty.


Winnica to też doskonały plener dla fanów fotografii, w bezpośredniej bliskości Warszawy nie mamy ich wiele. Wspaniałe wrażenie robi też samotna stara jabłoń. Dziecięca huśtawka przez nią przewieszona z pewnością przeniosła by nas w czasie, lub sprawiła że chcielibyśmy by ten się zatrzymał.


Zarządzający winnicą podchodzą bardzo przyjaźnie do odwiedzających. Istnieje możliwość telefonicznego umówienia spotkania w Winnicy Dwórzno. Nie ma jednak na dziś sprecyzowanych planów kompleksowego produktu turystycznego zbudowanego w oparciu o winnice. Z pewnością jednak lokalne władze z Ziemi Mszczonowskiej czy samego Mazowsza winny wesprzeć projekt w ramach, którego powstałoby miejsce, gdzie turyści mogliby spróbować wina, poznać ciekawą historię miejsca, jego walory geograficzne a może nawet zanocować.


Lokalizacja Winnicy będzie sprzyjać takim turystycznym projektom. Bliskość Term Mszczonów, Wodnej Osady Grzegorzewice, stadnin koni, a w przyszłości także wielkiego Aquaparku Park of Poland będzie naturalnym magnesem, który przyciągnie do winnicy gości szukających dodatkowych atrakcji w okolicy. Na razie pozostaje nam śledzić profil FB winnicy. Tam publikowane są informacje w jakich lokalnych wydarzeniach będą uczestniczyć reprezentanci winnicy.


Mamy nadzieję już wkrótce wrócić w miejsce, które powinien znać każdy fan enoturystyki z Warszawy i Mazowsza. Idealna propozycja na uzupełnienie krótkiego wypadu w trakcie weeekendu w okolice Warszawy.


Kontakt do winnicy: Pan Wiktor Gowin 605 302 021, mail kontakt@dworzno.pl adres: Dwórzno ul. Spokojna 47. Zapraszamy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: winnice cydr swietowina
Data publikacji: 05.12.2016 11:15
Winnica Lipowiec frontem do turystów - obowiązkowy punkt na Roztoczu

Winnica Lipowiec w Lipowcu na Roztoczu to miejsce szczególne z co najmniej trzech powodów. Produkowane tu wina cieszą się dużym uznaniem, podejście do turysty jest naprawdę wyjątkowe a do tego należy jeszcze dodać jeden z najpiękniejszych widoków na Roztoczu.


Niewielka, bo tylko nieco ponad 0.5 ha, winnica powstała jako cenne uzupełnienie oferty agroturystycznej. Już ten fakt wyróżnia ją od konkurencyjnych miejsc o tym charakterze. Właściciel Pan Wojtek jest niezwykle sympatyczny i przyjazny turystom. Trudno znaleźć osobę, która z taką pasją opowiada o produkcji wina i samej historii winnicy. Winnica jest otwarta nie tylko dla gości agroturystyki Polana, można tu przyjechać po uprzednim telefonicznym zaanonsowaniu. Na turystów czeka degustacja produktów winnicy jak również spacer wraz z przewodnikiem.


Obecnie winnica produkuje wina białe i czerwone, szykuje także nowość - wino różowe. Najnowsze roczniki, jak m.in. czerwony lekko wytrawny Cabernet Candor, są wręcz wyśmienite. Warto nadmienić, iż winnica jest w stałym kontakcie ze specjalistami od wina z lubelskiej Ambry, oni na bieżąco doradzają i oceniają miejscowe produkty. Trwa proces legalizacji, który pozwoli na wprowadzenie produktów winnicy do zamojskich sklepów.


Winnica to jednak nie tylko wina, można tu spróbować również Cydru produkowanego pod marką Cydr Roztoczański jak i mocnej typowej dla Włoch Grappy. Paleta produktów jest więc szeroka. Spoza alkoholi można zaopatrzyć się m.in. w konfitury winogronowe - nowość tego sezonu.


Jak już wspominaliśmy wyżej, potężnym atutem Winnicy jest też jej lokalizacja. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na Roztocze, mamy tu też do dyspozycji huśtawkę i miejsca na ognisko, gdzie przy lampce wina możemy delektować się widokiem aż po horyzont.


Być może w kolejnych latach przybędzie tu jeszcze więcej atrakcji. Winnica jest mocno zaangażowana w projekt wzorcowych cydrowni, który ma szansę na dofinansowanie ze środków europejskich. Jeżeli tak się stanie, jedna z cydrowni stanie właśnie w Lipowcu. Byłby to obiekt o typowo turystycznym przeznaczeniu, pozwalający zapoznać się z technologią produkcji Cydru i naturalnie spróbować świeżego produktu na miejscu. Trzymamy kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia.


Wszystkich odwiedzających Roztocze, Zamość, Zwierzyniec czy Stację Narciarską Jacnia zachęcamy do włączenia do planów swojej wycieczki także Winnicy Lipowiec, zdecydowanie nie będziecie żałować.


Dla szukających noclegu w agroturystyce, oferta powiązanej z winnicą agroturystyki Polana na pewno będzie kusząca. Rodzina tego samego właściciela prowadzi także obiekt o nieco wyższym standardzie - Brzozowy Dworek - 5 minut jazdy autem od Lipowca.


Zapraszamy do Lipowca. My już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty w gościnnych progach Pana Wojtka i Winnicy Lipowiec.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: winnice cydr winnicelubelskie
Data publikacji: 06.07.2016 20:29
Winnica na Mazowszu - u Wieczorków degustacje i nowości

Chyba jedyna, mogąca sprzedawać swoje produkty winnica na Mazowszu jest zlokalizowana we wsi Borek, niedaleko Sieciechowa. Prowadzona przez rodzinę Wieczorków od 2005 roku, może być ciekawym urozmaiceniem naszych weekendowych wycieczek. Bliskość Kozienic, Puław czy Wyspy Wisła powoduje, że z łatwością można ją wkomponować w trasę podróży. Na miejscu można zaplanować degustację. Właściciele chętnie też podzielą się historią powstania winnicy i ciekawostkami związanymi z uprawą winorośli.


Choć przygoda związana z winem rozpoczęła się właśnie w Borku, dalszy rozwój i przyszłość projektu wiąże się już z nową lokalizacją. Ponad hektar nowych nasadzeń zrealizowano w Rzeczycy. Czuć już w tym miejscu typową atmosferę Kazimierza. Również nachylenie i klimat wydają się tu dużo lepsze.


Nowe nasadzenia mają radykalnie zwiększyć możliwości produkcyjne. Dziś jest to około 1500 butelek rocznie, ale ambicje sięgają co najmniej 6000 sztuk. Byłaby to już poważna produkcja, pozwalająca myśleć o dalszej ekspansji. W Rzeczycy właśnie kończony jest też obiekt wybudowany na potrzeby gości. Już od sierpnia ma umożliwić organizację degustacji. Na pewno bliskość Kazimierza i innych atrakcji krainy lessowych wąwozów przyciągnie tu niejednego miłośnika win. Byłaby to druga po winnicy Las Stocki lokalizacja, która otwarta jest na indywidualne czy rodzinne wizyty.


Jako, iż Borek to również zagłębie produkcji owoców, w gospodarstwie produkowano też niezwykle zdrowy, naturalny sok jabłkowy. Niestety wygląda na to, że działania wielkich międzynarodowych koncernów uniemożliwią rozwój oferty w tym ciekawym i rosnącym segmencie.


Jeżeli chcemy spróbować wina z winnicy Wieczorków na trasie naszych weekendowych wycieczek, możemy to zrobić w kilku miejscach. Jest to możliwe w restauracji Wyspy Wisła, a także w cukierni/restauracji Sarzyńskich w Kazimierzu Dolnym.


W Warszawie zaś, wina można kupić w sklepie Winnice Południa przy al. KEN. Miejmy nadzieje, że wraz ze wzrostem produkcji znacząco wzrośnie liczba miejsc, gdzie będzie można się w nie zaopatrzyć.


Tradycyjnie prowadzących winnice można spotkać na festiwalu wina w Janowcu nad Wisłą, a być może także na analogicznej imprezie kończącej sezon turystyczny w Sandomierzu - Święto Młodego Wina w Sandomierzu.


Mamy zamiar już wkrótce odwiedzić Rzeczycę, by zdać Wam relację i zachęcić do weekendowych wypadów winnym szlakiem - przełomu Wisły.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: winnice
Data publikacji: 31.03.2016 9:05
Lubelskie winnice - okolice Kazimierza i Opola

Jeszcze do niedawna profesjonalna uprawa winorośli na lubelszczyżnie była dziełem garstki zapaleńców, dziś w okolicy doliny Wisły obfitującej w odpowiednie ukształtowanie terenu i sprzyjający klimat mamy już ponad 30 winnic. Cześć z nich można zwiedzać a także zaopatrzyć się w ich zacne wyroby bezpośrednio na miejscu. Polecamy każdemu kto planuje wycieczkę do Puław, Nałęczowa, Kazimierza, Lublina czy Janowa Lubelskiego, by z tej jakże interesującej opcji skorzystać, wspierając tym samym polskie winiarstwo.


Wystarczy niewiele zboczyć z drogi do Kazimierza, by trafić do jednej z młodszych i zarazem najbliższej Warszawie winnicy Las Stocki. Powstała w 2008 roku, na pierwsze wina kazała czekać do 2012 roku, od zeszłego roku dołączyła też do grona winnic które, oferują swoje produkty do sprzedaży detalicznej. Gospodarze pracują ekologicznie wykorzystując specyfikę tutejszych gleb lessowych do walki z chwastami, służą im min wyciągi z pokrzywy, skrzypu i innych naturalnych sojuszników. Właściciele zapraszają do degustacji i zakupów, aktualnie w ofercie znajdują się 4 gatunki win gronowych z 2015 roku. Wyroby z Winnicy Las Stocki biorą udział rok rocznie w święcie Wina w Janowcu na Wisłą.


Starszą bo liczącą już ponad 10 lat winnicą jest winnica Solaris w Opolu Lubelskim, w tym przypadku czeka nas nieco dłuższa wyprawa ale naprawdę warto. Właściciel i pomysłodawca wzorował się na winnicach austriackich, stale też powiększa areał winnicy, w ostatnim roku poczyniono duże ponad hektarowe nasadzenia. Winnica Solaris jest elementem szlaku smaków Krainy Lessowych Wąwozów, wina z winnicy są sprzedawane już od kilku lat cieszą się dużą popularnością, szereg z nich otrzymało certyfikat jakości, produktu win z Małopolskiego Przełomu Wisły, a także wyróżnienia na galicyjskim konkursie win. Charakterystyczne dla winnicy Solaris jest również to iż na etykietach win umieszczane są zabytki z regionu lubelskiego, Opola, Kazimierza czy Lublina, czyni to wina ciekawym prezentem/ pamiątką z weekendu na Lubelszczyźnie. Ze względu na wielkość winnicy, degustacje są organizowane jedynie dla grup zorganizowanych, liczących od 6 osób, sami właściciele zachęcają do tego typu odwiedzin w weekendy.

Stosunkowo nowym projektem jest winnica dworu Sanna, usytuowana już na Roztoczu w kierunku Janowa Lubelskiego stanowi ciekawe uzupełnienie oferty turystycznej dworu. Pierwsze nasadzenia miały tu miejsce w 2012 roku, a już w 2015 roku wino z winnicy zdobyło 2 miejsce i zloty medal w konkursie Galicja Vitis. Dwór Sanna oferuje bardzo dobrą relacje ceny do jakości warto go odwiedzić w drodze na/ z Roztocze zachodnie, bądź kierując się do Janowa lubelskiego i pobliskiego parku Zoom Natury.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.01.2019 22:13
Winnica Dwórzno od sezonu 2019 ruszy regularne zwiedzanie

Wszystko wskazuje na to iż już od sezonu 2019 doczekamy się premiery nowego produktu turystycznego w okolicach Warszawy, znajdująca się w okolicach Mszczonowa Winnica Dwórzno otworzy swoje podwoje dla fanów wina i enotursytyki.

Dobry infomacje dotarły do nas wprost z targów turystycznych TTWarsaw w Warszawie, podczas tej imprezy mieliśm szansę porozmawiać z przedstawicielami Winnicy, była to pierwsza publiczna prezentacja oferty na tego typu wydarzeniu, zwiwazna także z faktem oficjalnego właczenia Winnicy do Mazowieckiej Regionalnej Organiacji Turystycznej.

Podczas targów przedstawaiciele Winnicy opowiadali o miejscu jak i produktowanych w nim winnach, można też było wziac udział w degustacji. Wina zyskały wielkie uznanie wśród osób owiedzających targi.

Winnice mieliśmy szansę odwiedzić jeszcze w 2017 roku, wtedy też właściciel deklarował rozważnie pomysłu większego zaangażowania w turystyke, jak widać te plany zmaterializują się juz w 2019 roku.

Przygrywką i bardzo dobrym progrnostykiem był już wrześniowy Pikinik Rodzinny w Winnicy Dwórzno , podczas którego frekwencja i zainteresowanie mediów przebiły wszelkie oczekiwania organizatorów. Szczególnie ciekawe byly atarkcje skierowane do najmłodszych, zbieranie winogron i wyciskanie soku bosymi stopami to zostaną z pewnością zapamiętane na długo. Dorośli byli zaś szczególnie zadowolenii z możliwości zakupu win w specjalnych promocyjnych cenach, kolejki wydawały się nie kończyć.

Z zapowiedzi organizatorów wynika iż w 2019 roku, piknik będzie miał jeszcze bogatszy program, szczególna uwaga ma być położona na oprawę muzyczną.

Poza piknikiem prawdziwą turystyczną jakościową zmianą będzie wprowadzenie możliwości regularnego zwiedzania winnicy z przewodnikiem, do tej pory tego typu atrakcje należało zamawiać ad hoc, teraz ma to być widocznie łatwiejsze.

Na targach zapowedziano też premiere nowej strony interenetowej, jest ona już gotowa, znajdziemy na niej informacje o możliwości zamówienie spaceru, zwiedzania winnicy , degustacji i zakupów. Co cieszy właściciele myślą także o opcji noclegów w Winnicy, kameralne miejsce do degustacji w stylu cotage z pewnością cieszyło by się popularnością wsród potencjalncyh klientow ze szczegolnym uwzględnieniem firm i agencji eventowych z okolic Warszawy.

Poprawa infrastukury drogowej jak i zbliżające się uruchomienie term Park of Poland z pewnością pomogą w promocji tursytycznej oferty Winnicy Dwórzno, wydaje sie iż wszystko gra na korzyść tego miejsca, młodzi ludzie którzy zarządzaja tym projektem są gwarancją entuzjazmu i realizacji nowych pomysłów.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 22.05.2017 21:47
Weekend 27-28 maja pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny Super weekend przed nami, prawdziwe bogactwo propozycji. Festiwal Fantastyki w Twierdzy Modlin, Święto Róż w Kutnie, czy Lnu w Żyrardowie. Fanów historii i Roztocza zachwyci Szturm Twierdzy Zamość - włącznie z nocnymi zmaganiami. Dodajmy do tego święto wina na Zamku w Janowcu, idealny dodatek przy zwiedzaniu Magicznych Ogrodów. Jak by tego było mało, mamy jeszcze Starcie Bohuna i Wołodyjowskiego na polanie Lipków pod Warszawą, Jarmark Dominikański i wielki festyn na urodziny Holiday Inn w Józefowie.


1. Festiwal Fantastyki w Twierdzy Modlin - gratka dla fanów gwiezdnych wojen i wszystkiego co ma związek z SF i fantastyką. Organizatorzy zadbali też o specjalne atrakcje dla najmłodszych.


2. Piknik w Józefowie - wielki piknik na 10 lat hotelu Józefów Inn, moc atrakcji, w tym najdłuższy park linowy pod Warszawą i wiele wiele więcej. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu Perfect.


3. Szturm Twierdzy Zamość - nie ma lepszej daty do tego by odwiedzić Zamość i Roztocze niż weekend, w którym odbywa się szturm. Wiele atrakcji, w tym niezwykle spektakularny nocny szturm Twierdzy. Zobaczymy tam też regimenty znane z bitwy ze Szwedami w Otwocku Wielkim.


4. Święto Wina na Zamku w Janowcu - festiwal winiarzy, dla planujących wizytę w Kazimierzu czy Magicznych Ogrodach może być doskonałym uzupełnieniem wycieczki. Przy okazji poznamy najbliższe Warszawie winnice: Wieczorków i Las Stocki , warto je odwiedzić.


5. Święto Lnu Żyrardów - kolejna edycja święta, wspaniały powód do odwiedzenia industrialnej perły Mazowsza, spacer po Żyrardowie to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto interesuje się lokalną turystyką. Dodatkowo w tym roku Maryla Rodowicz


6. Święto Róż Kutno - różana stolica Polski zaprasza miłośników tych pięknych kwiatów na swoje święto. Przy okazji warto wpaść na Zamek Oporów, można też zaliczyć kolegiatę w Tumie, a po drodze Łowicz, gdzie szykuje się otwarcie plaży miejskiej.


7. Pojedynek Bohuna z Wołodyjowskim - dla preferujących krótkie podmiejskie wycieczki mamy historyczną inscenizację chyba najbardziej znanej "rycerskiej" rywalizacji. Spotkamy się po raz kolejny na polanie Lipków pod Warszawą.


8. Jarmark Dominikański - dla szukających ciekawych wyrobów rzemieślniczych i regionalnych smaków godną propozycją jest Jarmark Dominikański na Służewiu.


9. Zwiedzanie Fortu Legionów - w niedzielę o 11.50. Kolejna okazja, by zwiedzić Fort w towarzystwie niebanalnego przewodnika, a już wkrótce następna edycja Nocy Fortyfikacji.


Trzeba przyznać, iż w najbliższy weekend wybór będzie naprawdę trudny. Do tego dodajmy także rozpoczęty sezon kajakowy, Liwiec z Przystań Liwiec, Pilica z możliwością relaksu na Przystań Winiary czy Bzura z Moto Przystani lub Łowickimi Kajakami. W najbliższy weekend planowane jest otwarcie plaży miejskiej w Łowiczu, atrakcja której bardzo brakowało. Z pewnością jeszcze bardziej zachęci do weekendowych wycieczek z Warszawy do Łowicza.
z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon